اگر به دنبال دانلود قالب وردپرس وبلاگی سبک و زیبا با طراحی بروز و منحصر به فرد هستید بدون شک پوسته ماندگار بلاگ میتواند گزینه بسیار مناسبی برای وب سایت تان باشد. سایتهای شخصی و وبلاگی که با وردپرس راه اندازی می شوند برای انتشار مطالب و برقراری ارتباط با کاربران نیاز به پوسته ای زیبا و کاربرپسند دارند. قالب وردپرس ماندگار بلاگ Mandegar Blog در سبک فلت و مینیمال و سازگاری کامل با موبایل و تبلت (Responsive Design) طراحی شده است.

امکانات قالب وردپرس وبلاگی ماندگاربلاگ

یکی از مهمترین امکاناتی که در طراحی قالب وردپرس باید به آن توجه داشت گرافیک زیبا در کنار کدنویسی استاندارد و بهینه html5 و css3 می باشد. اگر به دنبال چنین پوسته ای برای سایت وبلاگی یا شخصی تان هستید پوسته ماندگار بلاگ کاملا مناسب شماست. از ویژگی های این پوسته زیبا و استاندارد میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

  • پنل تنظیمات قدرتمند با امکان مدیریت تمام بخشهای قالب از پیشخوان وردپرس
  • اسلایدر تمام صفحه زیبا با امکان فعال یا غیرفعال کردن از پنل تنظیمات پوسته وردپرس
  • سبک و بهینه با سرعت بارگذاری بالا
  • کدنویسی کاملا استاندارد و ولید html5 و css3
  • پشتیبانی از ابزارک و فهرست دلخواه در بخشهای مختلف قالب وردپرس
  • طراحی واکنش گرا و سازگاری کامل با موبایل و تبلت
  • دارای اسلایدر متنی نیوز تیکر برای نمایش خبر با امکان مدیریت از پنل تنظیمات قالب وردپرس
  • استفاده از افکتهای زیبا در بخشهای مختلف پوسته
  • امکان بارگذاری لوگو و فاویکن از پنل تنظیمات
  • مدیریت شبکه های اجتماعی از تنظیمات پوسته

پس از نصب و فعال سازی قالب وردپرس ماندگار بلاگ با مراجعه به بخش نمایش > پنل تنظیمات پوسته میتوانید تمامی تنظیمات و شخصی سازی های لازم را انجام دهید و سپس به انتشار مطالب تان بپردازید.

همگانی

این برگ شامل آیتم‌های فاویکون، لوگو، شناسه فیدبرنر و نوشته‌های ویژه می‌باشد.

فاویکون، همان تصویر کوچکی است که در کنار آدرس سایت نمایش داده می‌شود و کاربر براحتی با این گزینه می‌تواند فاویکون مورد پسند خود را بارگذاری و نمایش دهد. پیشنهاد می‌شود اندازه‌ی تصویر فاویکون 16×16 پیکسل باشد.

لوگو، در سربرگ پوسته ماندگار بلاگ نمایش داده خواهد شد که شما می‌توانید لوگوی دلخواه خود را در اندازه‌ی 192px × 33px بارگذاری کنید. (چنانچه اندازه لوگوی شما کوچک‌تر و یا بزرگ‌تر باشد، نیازمند است فایل‌های header.php و style.css ویرایش شود)

شناسه فیدبرنر برای استفاده از خبرنامه پوسته ماندگار بلاگ در نظر گرفته شده است، شما می‌بایست ورودی این زمینه را از فرمی که سرویس فیدبرنر بصورت پیش‌فرض در اختیار شما قرار داده است، پُر کنید، برای نمونه در فرم زیر که توسط سرویس فیدبرنر ارایه شده است mandegarweb باید درون فیلد شناسه فیدبرنر در تنظیمات پوسته وردپرس قرار گیرد:

<form style=”border:1px solid #ccc;padding:3px;text-align:center;” action=”https://feedburner.google.com/fb/a/mailverify” method=”post” target=”popupwindow” onsubmit=”window.open(‘https://feedburner.google.com/fb/a/mailverify?uri=mandegarweb’, ‘popupwindow’, ‘scrollbars=yes,width=550,height=520’);return true”>
<p>Enter your email address:</p>
<p><input type=”text” style=”width:140px” name=”email”/></p>
<input type=”hidden” value=”mandegarweb” name=”uri”/>
<input type=”hidden” name=”loc” value=”en_US”/>
<input type=”submit” value=”Subscribe” />
<p>Delivered by <a href=”https://feedburner.google.com” target=”_blank”>FeedBurner</a></p>
</form>

نوشته‌های ویژه، در برگه خانه و برگه‌های اصلی سایت شما نمایش داده خواهد شد که برای فعال شدن نمایش آن می‌بایست یک دسته‌بندی را گزینش کرده و همچنین شمار نمایش آن‌را مشخص کرده که این شمار بصورت پیش‌فرض 5 است.

شبکه‌های اجتماعی

در این برگ می‌توانید آیکون شبکه‌های اجتماعی همانند: فیسبوک، توییتر، گوگل پلاس و… را برای نمایش در سربرگ پوسته وارد کنید.

اخبار ویژه

اخبار ویژه در برگه خانه و برگه‌های اصلی سایت شما نمایش داده خواهد شد و همان‌گونه که از نام آن پیداست می‌توانید نوشته‌هایی که می‌بایست در حالت یک پیام مهم در سایت نمایش داده شوند را در این بخش وارد نمایید.

اسلایدر سربرگ

در این برگ می‌توانید اسلایدهای اسلایدر خود را وارد کنید که پیشنهاد می‌شود تعداد اسلایدها 3 مورد باشد و اندازه‌ی تصاویر اسلایدر 1400px × 500px باشد.

اسلایدر متنی

این برگ برای وارد کردن تکست‌های متنی است که نمونه‌ی آن را می‌توانید در اسکرین شات زیر تماشا کنید:

درباره من

این برگ می‌تواند یک بیوگرافی مختصر از شما را در نوارکناری پوسته ماندگار بلاگ به نمایش درآورد که نمونه‌ای از آن را می‌توانید در تصویر زیر تماشا کنید:

تبلیغات

برگ تبلیغات در پنل تنظیمات پوسته ماندگار بلاگ برای مدیریت کردن دو جایگاه تبلیغاتی در نظر گرفته شده است.

تبلیغات متنی در ستون کناری سمت چپ پوسته قرار داده شده است.

تبلیغات بنری نوارکناری چپ نیز مناسب برای نمایش 2 و یا 4 بنر با اندازه‌ی 240×120 پیکسل می‌باشد.

تماس با ما

این برگ دارای یک دکمه‌ی ON/OFF می‌باشد، در صورتی که این دکمه روشن شود، فرم تماسی که در تمپلیت “تماس با من” قرار داده شده است نمایش داده خواهد شد. (برای استفاده از تمپلیت تماس با من، به مسیر برگه‌ها رفته و با افزودن برگه‌ای تازه از ستون سمت چپ قالب را بر روی “تماس با من” قرار دهید)

شماره تلفن و آدرس ایمیل نیز در تمپلیت برگه تماس با من نمایش داده خواهد شد.

پاورقی

در این برگ می‌توانید متن پیوسته با کپی رایت وبلاگ خود را وارد کنید تا در پاورقی پوسته ماندگار بلاگ نمایش داده شود.

Css / Js

این برگ برای شخصی سازی پرونده‌های سی‌اس‌اس و جاوا اسکریپت در نظر گرفته شده است، شخصی‌سازی‌های شما پیوسته با فایل‌های Css در سربرگ و شخصی‌سازی‌های شما پیوسته با جاوا اسکریپ در پاورقی پوسته بارگذاری خواهد شد. تنها نکته‌ی مهم در استفاده از این ویژگی آن است که دستورات سی‌اس‌اس و یا جاوا اسکریپت بدون تگ آغازین و پایانی این دو سند وارد شوند، برای نمونه وارد کردن کدها به شکل زیر نادرست است:

Css

<style type=”text/css”>
.example {}
</style>

javascript

<script type=”text/javascript”>
document.getElementById(“demo”).innerHTML = “example”;
</script>

ابزارک فرم تماس

هم‌چنین این پوسته وردپرسی دارای یک فرم تماس است که از آن می‌توان در پاورقی سایت استفاده کرد که برای انجام این‌کار کافیست به مسیر: نمایش > ابزارک‌ها، رفته و ابزارک “فرم تماس” را در جایگاه پاورقی سوم قرار دهید.

لازم است بدانید ایمیل‌هایی که از ابزارک و یا فرم تماس اصلی ارسال می‌شوند به ایمیل مدیر (ایمیلی که در تنظیمات وردپرس وارد شده است) ارسال می‌شود.

نکته‌ی مهم: برای استفاده از پوسته ماندگار بلاگ نیاز هست لودر انکودر سورس گاردین بر روی سروری که سایت شما را میزبانی می‌کند نصب باشد، چنانچه پس از فعال سازی پوسته، هشداری را پیوسته با نصب لودر دریافت کردید، موضوع را با پشتیبانی هاستینگ خود در میان بگذارید.