آیا میدانید 99 درصد ایردارپ های غیر رایگان جعلی و کلاهبرداری هستند! پس لطفا گول نخورید. پولدار شدن یک شبه خیالی خام و رویایی بیش نیست و میسر نمیشود به این جمله ایمان بیاورید.

حمایت از حیوانات [لینک]

طبیعت نخستین آموزگار بشریت در راه کسب زندگی، مهربانی و بخشندگی بوده و هست، چرخش فصول همواره تلاش و تحول، گرما و سرمایش محبت و صبر، رنگارنگی سیمایش زیبایی و عشق، بخشندگی زمین و آسمانش بخشش و عدالت را به ما آموخته است؛

متاسفانه انسانهایی که به خاطر سود جوئی و زیادەخواهی، آسیب های جبران ناپذیری را به طبیعت وارد ساختەاند، گویی که اینان تنها وارثان و مالکان بی و چون و چرای زمین و طبیعتش هستند، فراموش کردەاند جانداران دیگری نیز هستند که به همان اندازه بر این کرەی خاکی و طبیعتش سهم دارند.

از جمله خسارت هایی که انسان بر طبیعت وارد کرده، تخریب زیستگاه های جانوری، از بین بردن پوشش های گیاهی و برهم زدن تعادل صید و صیادی است، که همین امر باعث شده است، جانداران بسیاری به اجبار و برای تامین غذا به سکونتگاههای انسانی نزدیک شوند، در این میان حیوانات وحشی نیز وجود دارند که به خاطر فرهنگ غلط ترس از نام حیوان وحشی مورد آزار و اذیت انسانها قرار می گیرند؛ با نزدیک شدن فصل سرما و در اوج خود به هنگام بارش برف این کار ناپسند بیشتر هم مشهود هست. 😟

در این میان انسانهای پاک نهاد، موسسه ها و نهادهای دفاع از حقوق حیوانات برخود لازم می دانند با در پیش گرفتن اقداماتی در حد توان آنچه را در جهت بهبود وضعیت نامناسب حیوانات درگیر این معضل است، انجام دهند. در اینجا به اختصار اقدامات مفیدی را که می توان در فصل سرما به جهت حمایت از حیوانات انجام داد را بیان می کنیم:

می توان با همکاری همدیگر و با پشتیبانی مالی کارخانه ها،شرکت ها و بنگاههای مالی دولتی و خصوصی برای حیوانات علفخوار تامین علوفه نمود، لازم به ذکر است این حیوانات شکار طبیعی حیوانات گوشتخوار مانند گرگ و پلنگ می باشند و به این وسیله از هجوم این حیوانات هم پیشگیری می شود.

به سبب دخالتهای انسانی و تخریب زیستگاههای جانورری، در فصل سرما حیوانات وحشی به اجبار برای تامین غذا به سکونتگاههای انسانی هجوم می آورند، در این شرایط تا حد امکان از مقابله مستقیم با این حیوانات اجتناب شود، نباید هراسید و اقدامات نسنجیده را انجام داد، با شماره ۱۵۴۰ سازمان محیط زیست تماس بگیرید و با همکاری ماموران سازمان محیط زیست اقدامات درست را انجام دهید.

در جاده هایی که در مجاورت مناطق حفاظت شده هستند، رانندگان با توجه به علایم عبور حیوانات با احتیاط بیشتری حرکت کنند.

چرا بارش برف مصاف می شود با سو استفاده افرادی که به اسم تفریح به شکار حیواناتی مانند کبک و خرگوش می پردازند؟!!! فراموش نکنیم وجود همه جانواران برای چرخه طبیعت کاملا ضروری هستند، اگر به خود و آیندگان خود اهمیت می دهیم، حتما باید از این کار پرهیز کنیم.

قرار دادن تکه های نان و باقیمانده غذا در بالکن، پشت بام و گوشەای از حیاط و یا ساختن آشیانەای چوبی در مکانی آرام برای  سگ ها و گربه ها و یا روی شاخه درختان برای پرندگان، خصوصا در فصل زمستان می تواند مفید باشد؛

اگر پرندەای به شدت از سرما بی حال شده است، آن را به مکانی گرم منتقل کنیم. مکانی امن  برای سگ یا گربه ای بی خانمان مهیا کنیم. (به دلیل انتقال بیماری های مشترک بین انسان و حیوان پیشنهاد می شود آنها را به خانه و محل استراحت خود منتقل نکنیم.) باید از آوردن طولانی مدت گربه ها و سگ ها به داخل خانه ها پرهیز شود، چون این جانوران سالهاست به زندگی شهری عادت کرده اند و این کار باعث می شود دیگر توان زندگی در شهر را نداشته باشند.

به علت سرما حیواناتی مانند گربه به موتور ماشین های تازه خاموش شده پناه می آورند، بهتر است قبل از روشن کردن ماشین با ضرباتی به کاپوت ماشین  هم به سلامت ماشین و هم به سلامت این حیوانات کمک کرد.

ناگفته نماند، بعضی از این اقدامات راهکارهای موقت هستند و باید توسط مردم دلسوز و نهادهای مربوطه بە دنبال راهکارهای دایمی مانند احیای مجدد زیستگاههای جانوری بود،در غیر اینصورت این اقدامات عوارضی هم خواهند داشت، برای مثال تغذیه مداوم حیوانات توسط انسان سبب اختلال در زندگی و بافت جمعیتی آنها می شود که در نهایت منجر به اتفاقاتی مانند سگ کشی های اخیر در شهرها می گردد. 😞

ما انسانها فراموش کرده ایم مسئول تخریب محیط زیست، گازهای گلخانه ای، تغییرات آب و هوایی، برهم خوردن تعادل صید و صیادی و … هستیم، ادامه این روند تنها یک نتیجه خواهد داشت: نابودی زمین با همه ی موجوداتش، پس بیایید آشتی با طبیعت را تمرین و زندگی بهتری را تجربه کنیم.

به کودکان خود بیاموزیم با حیوانات و طبیعت مهربان باشند. 😍

مطالب مرتبط ؛

 • به کانال ارز دیجیتال رایگان بپیوندید کانال ارز دیجیتال

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  بدون دیدگاه
  وبلاگ
  © 2021 - کلیه حقوق برای دیجیتال 98 محفوظ است