بسیاری از کاربران که از اینترنت بخصوص وای فای استفاده می کنند نگران هک شدن وای فای خود هستند. در این اموزش از digital98.ir راه حل های مناسب ارائه می شود که دیگر wifi شما به هیچ عنوان هک نشود.

در این مقاله از digital98 قصد این را داریم روشی را به شما نشان دهیم که فقط خود شما بتوانید از وای فای استفاده کنید و دسترسی به وای فای خود را محدود کنید و فقط افرادی خاص بتوانند از اینترنت شما استفاده کنند. در این روش حتی کسانی که وای فای شما را هک می کنند نمی توانند از اینترنت شما استفاده کنند. پس بهتر است مرحله به مرحله همراه ما باشید و امنیت وای فای خود را چند صد برابر کنید.

روش اول جلوگیری از هک وای فای

1: ابتدا با وارد کردن یوزر نیم و پسوورد مودم وارد مدیریت دستگاه مودم خود شوید با کلیک کردن بر روی این لینک

http://192.168.1.1

معمولا یوزرنیم و پسوورد از پیش تایین شده admin میباشد.

2: پس از ورود به بخش تنظیمات روتر سربرگ status را انتخاب نماید و در لیست wireless بر روی گزینه refresh کلیک کنید تا تمامی دستگاه های که به دستگاه مودم شما متصل هستند نمایان شود. (تلفن همراه، لب تاپ و سایر دستگاه ها) پس مشاهدMAC ای پی دستگاه های خود آنها را کپی کنید.

۳: هنگامی که مک آی پی تلفن همراه و لب تاپ خود را کپی کردید از منو تنضیمات روتر، سربرگ interface setup را انتخاب کنید و به منوی wireless بروید.

4: در منوی wireless به دنبال بخش wireless MACAddress filter بگردید و تیک گزینه deactivated را بزنید.

5: در این بخش شما می توانید 8 دستگاه برای استفاده از وای فای مجاز کنید و پس از وارد کردن MAC ای پی های مورد نظر تیک گزینه Active را زده و در آخر تنظیمات انجام شده را SAVE کنید تا تمامی عملیات اعمال شود.

روش دوم جلوگیری از هک وای فای

1: به آدرس http://192.168.1.1 در مرورگر خود مراجعه نمائید سپس با وارد کردن یوزر نیم و پسوورد مودم وارد مدیریت دستگاه مودم خود شوید.

2: بر روی گزینه interface setup کلکی کنید و سپس وارد گزینه wireless شوید.

3: تیک گزینه WPS را بردارید و سپس apply را بزنید و تنظیمات را ذخیره کنید.

به همین راحتی مودم ضد هک شد.