آیا میدانید 99 درصد ایردارپ های غیر رایگان جعلی و کلاهبرداری هستند! پس لطفا گول نخورید. پولدار شدن یک شبه خیالی خام و رویایی بیش نیست و میسر نمیشود به این جمله ایمان بیاورید.

پیش از سفارش طراحی سایت مطالعه کنید

اگر شما هم جزء افرادی هستید که برای توسعه کسب و کارتان نیازمند وبسایت هستید، حتما بر شما واجب است که این مقاله را بخوانید. چرا؟ زیرا هزینه و زمانی که روی این کار می‌گذارید، ارزشمند است، پس باید اصطلاحا با چشم باز عمل کنید و بدانید که کلا سفارش طراحی سایت و فروشگاه اینترنتی چه مراحلی دارد و برای اینکه از کیفیت کار مطمئن شوید، چه سوالاتی باید بپرسید!

برای سفارش طراحی سایت و فروشگاه چه چیزهایی باید بدانیم؟

شما که قصد دارید مقداری هزینه کنید و یک وبسایت بسازید پس طبیعتا این حق شماست که در این مورد سوال بپرسید و در بعضی از مسائل نسبتا تخصصی خودتان حق تصمیم گیری داشته باشید.

سایت من بر روی چه سیستمی قرار می‌گیرد؟

 خیلی راحت بخواهم برای شما توضیح بدهم، وبسایت ساختن هم مثل خانه ساختن است! شما برای اینکه وارد یک خانه جدید بشوید، نیاز به یک پلتفرم استاندارد دارید که به ان سیستم مدیریت محتوا می گویند. ما از محبوبترین و بهینه ترین سیستم مدیریت محتوا یعنی وردپرس (WordPress) که امروزه بیشتر از همه سیستم‌های دیگر استفاده می‌شوند و پرکاربردتر است استفاده میکنیم.

هزینه طراحی سایت من چقدر خواهد بود؟

این یکی از مهم‌ترین سوالاتی است که شما باید بپرسید (و احتمالا تا الان هم ذهن شما را درگیر کرده است). متاسفانه چون برای کار طراحی سایت و فروشگاه اینترنتی هیچ نرخ ثابتی و جامعی وجود ندارد، برخی از مجموعه ها از این قضیه سوءاستفاده کرده و به اصطلاح کلاه‌برداری می‌کنند. برای اینکه این اتفاق برای شما پیش نیاید، قیمت نهایی و تمام شده کارتان را قبل از شروع همکاری اطلاع بگیرید.

ثبت دامنه

قبل از هر موردی در مورد تعرفه ثبت دامنه و تمدید آن و همچنین نحوه اعلام برای تمدید پرس و جو نمایید. قیمت ثبت دامنه بسته به پسوند آن متفاوت است و برای دامنه های ir قیمت خیلی پایینتری نسبت به دامنه com در حدود وجود دارد. برای کسب و کارهای درون کشور بهتر است از دامنه ir استفاده نمائید تا در هزینه ها صرفه جویی کرده باشید.

فضای هاستینگ

بهتر است خدمات هاستینگ خود را زیر نظر طراح وب سایت تهیه نمایید و همچنین می بایست از میزان فضای هاستینگ اختصاص داده شده و پهنای باند ماهیانه و همچنین تعرفه ارتقاء هاستینگ با خبر شوید. ما در سوس وردپس برای شما متناسب با نیازتان هاستی با کیفیت تهیه میکنیم و شما را از جزئیات آن آگاه می سازیم.

قالب اختصاصی یا قالب آماده؟

پس از دامنه و هاست مرحله بعدی مشخص نمودن قالب وب سایت می باشد که دو راه برای آماده سازی قالب مورد نظر وب سایت شما وجود دارد. میتوانید یکی از حالتهای قالب آماده یا قالب اختصاصی را انتخاب نمائید. هزینه راه اندازی سایت با قالب آماده در حدود یک سوم طراحی سایت با قالب اختصاصی است.

به شما توصیه می نماییم که قبل از تصمیم گیری در مورد سفارش طرح سایت به فروشگاه قالب مراجعه نمود و قالب های موجود را بررسی نمایید. ممکن است قالب مد نظر شما در بین قالب های وجود داشته باشد و حتی اگر هم نباشد رویت قالب های موجود دید بهتری برای طراحی قالب اختصاصی به شما خواهد داد.

قالب آماده که از اسمش مشخص است. قالبی که از پیش طراحی شده و شما فقط آن را انتخاب می‌کنید. اما قالب اختصاصی چه؟ در قالب اختصاصی شما خودتان ظاهر و جزئیات قالب را انتخاب می‌کنید و در حقیقت شما تصمیم گیرنده هستید. حالا این دو چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند؟  اول از همه، قالب اختصاصی (سفارشی) هزینه بالاتری نسبت به قالب آماده دارد چون به هر حال همه چیز از صفر طراحی می‌شود. در عوض اگر بعد از مدتی، تصمیم بگیرید که جای خاصی از قالب خودتان را عوض کرده و یا ویرایش کنید، دستتان باز است (چون قالب شما اختصاصی است و شما خیلی کارها می‌توانید با آن بکنید).

پس در قالب آماده نمی‌شود تغییرات ایجاد کرد؟ چرا می‌شود. در قالب آماده هم شم می‌توانید تغییراتی ایجاد کرده و ویرایش بکنید اما نه به اندازه قالب اختصاصی.

یادآوری کنیم که اگر کسب و کار شما نوپا است، نیازی به طراحی قالب اختصاصی ندارید چراکه این قالب‌ها (به دلیل هزینه بالا) برای کسب و کارهای بزرگ مناسب هستند.

امکانات وب سایت

در این مرحله با توجه به امکانات درخواستی مورد نظر شما موارد را ذکر نمائید. امکانات مورد نظر در این صفحه قابل مشاهده می باشند.

درج اطلاعات وب سایت

پس از پیاده سازی قالب وب سایت توسط طراح وب سایت مرحله درج مطالب و اطلاعات وب سایت است. در این مرحله کارفرما می بایست مطالب مورد نیاز وب سایت را به طراح ارائه نمایید تا طراح مطالب وب سایت را بارگذاری نماید. در این مرحله سعی نمایید مطالب وب سایت خود را به صورت دسته بندی شده و کاملا مشخص به شرکت طراح وب سایت ارسال نمایید. البته می توانید مطالب وب سایت را خود در سایت بارگذاری نمایید. امروزه با استفاده از سیستم های مدیریت محتوا می توان آموزش درج مطالب وب سایت را به کارفرما انجام داد تا کارفرما مطالب وب سایت را خود در سایت بارگذاری نماید. درج و مدیریت مطالب وب سایت کار ساده است و در حد مدیریت وبلاگ است و البته آشنایی با آن نیاز به کار بر روی آن دارد. در صورتی که درج مطالب وب سایت را خود بر عهده بگیرید هزینه تمام شده طراحی سایت شما پایین خواهد آمد و البته به شما توصیه می نماییم در صورتی که مشکل بودجه ای ندارید درج اطلاعات خود را به شرکت طراح وب سایت واگذار نمایید زیرا کیفیت درج اطلاعات توسط طراحی وب از کیفیت کار شما معمولا بالا تر است.

ایمن سازی وب سایت

موردی که کمتر به آن توجه می گردد ایمن سازی وب سایت می باشد. یک وب سایت برای آنکه دچار مشکلات امنیتی نگردد حتما می بایست از روش های مختلف ایمن سازی گردد تا در آینده مشکلی برای سایت به وجود نیاید. بهتر است از طراح وب سایت خود از روش های ایمن سازی پرس و جو نمایید و مطلع شوید آیا در پروژه روش هایامن سازی انجام می گردد و یا خیر.

بهینه سازی وب سایت

بهینه سازی وب سایت باعث افزایش سرعت وب سایت و همچنین بهبود رتبه وب سایت در موتورهای جستجو می گردد که این عملیات معمولا از طریق انتخاب عناوین مناسب برای صفحات، بهینه سازی کدهای وب سایت، بهینه سازی آدرس دهی و ساختار صفحات، فعال سازی سیستم کش وب سایت، فعال سازی سیستم های فشرده سازی نظیر GZIP در وب سایت و همچنین بهینه سازی تصاویر انجام می گردد. بهینه سازی درست و اصولی وب سایت تاثیر بسیاری در موفقیت وب سایت خواهد داشت و بنابراین حتما از شرکت طراح وب سایت روش های بهینه سازی را جویا شوید و شرکتی را برای راه اندازی وب سایت خود انتخاب نمایید که به مقوله بهینه سازی توجه می نماید. در عملیات بهینه سازی وب سایت کلیه خطاهای سئو وب سایت برطرف می گردد و سایت به صورت کامل برای موتورهای جستجو بهینه سازی می گردد.

سئو سایت

پس از آنکه سایت را راه اندازی نمودید می توانید عملیات بالا آوردن وب سایت در موتورهای جستجو را بر روی وب سایت خود انجام دهید. عملیات سئو از روش های مختلفی انجام می گیرد که برخی از این روش ها ممکن است در آینده به سایت شما لطمه وارد آورد. تشخیص آنکه شرکت از روش درستی استفاده می نماید و یا خیر ممکن است از توان شما خارج باشد بنابراین به شما توصیه می نمایم کار سئو و بهینه سازی وب سایت خود را به شرکت های معتبر طراحی وب سایت واگذار نمایید.

پشتیبانی وب سایت

آیا بعد از سفارش طراحی سایت، پشتیبانی هم دارم؟

حتما! تیم درسجو برای هر سایتی که برای مشتریانش می‌سازد، در صفحه پشتیبانی خود دسترسی می‌دهد. از این طریق شما در هر ساعت از روز که خواستید می‌توانید مشکل یا سوال خودتان را مطرح کرده و جواب آن را دریافت کنید. همچنین در ساعات کاری نیز تیم پشتیبانی پرتال همیشه پاسخگوی شما خواهند بود.

در پایان

در این مقاله سعی نمودم جنبه های مختلف وب سایت را بررسی نمایم اما در مورد نحوه سفارش وب سایت شما می بایست با توجه به موارد ذکر شما در بالا لیست کامل امکانات و موارد لازم در سایت را به طراح سایت اعلام نمایید تا بر اساس نیازمندی های شما قیمت و مدت زمان اجرای پروژه را اعلام نماید. هر چه اطلاعات کامل تری در زمان سفارش طراحی سایت به شرکت طراح اعلام نمایید در آینده با مشکلات کمتری مواجه خواهید بود.

خب، به جواب رسیدید؟

هدف ما از نوشتن این مقاله، این بود که مهم‌ترین موارد در حین سفارش طراحی سایت را به شما یاد بدهیم. شاید این سوال‌ها حتی قبل از خواندن این مقاله هم در ذهن شما وجود داشتند. در این صورت به جواب خودتان رسیدید، نه؟ اگر هم از قبل از این مسائل اطلاع نداشتید، تاکید می‌کنم که همه این موارد را به خوبی یاد بگیرید چون که تضمین موفقیت وبسایت شما به این موارد بستگی دارد. اگر هم سوال دیگری در این زمینه دارید ما در خدمت هستیم.

سوالی که در ذهن برخی از اشخاص و شرکت هایی که قصد ایجاد سایت دارند آن است که نحوه سفارش طراحی سایت به یک طراح وب سایت به چه صورت است و در درخواست های خود می بایست چه مواردی را مد نظر قرار داد و درخواست نمود.

جهت سفارش با شماره تماس 09213722021 در واتس اپ و تلگرام تماس بگیرید.

وبلاگ
© 2021 - کلیه حقوق برای دیجیتال 98 محفوظ است