چگونه افراد را در شبکه های اجتماعی بلاک کنیم?

حتما بنابه دلایلی برای شما نیز پیش آمده که تصمیم به بلاک کردن افراد در شبکه های اجتماعی نظیر تلگرام داشته باشید! در این مقاله از digital98 به بلاک کردن افراد در شبکه های اجتماعی می پردازیم.

1- بلاک کردن در تلگرام (Telegram):

ابتدا وارد صفحه ی چت با فرد مورد نظر شوید سپس روی تصویر یا اسم فردی که می خواهیم آن را بلاک کنید ، بزنید تا به پروفایل او وارد شوید .

حالا در بالای صفحه ی پروفایل فرد مورد نظر ، باید روی قسمت سمت راست صفحه که سه نقطه ی افقی است بزنید و بعد از آن روی گزینه ی Block بزنید . در آخر فرد مورد نظر بلاک است.

آنبلاک کردن در تلگرام: برای در آوردن فرد از بلاک ، باید به منوی سمت راست در تلگرام خود بروید و بعد از آن گزینه ی Prrivacy and Security را انتخاب کنید .سپس گزینه ی Block Users را انتخاب کنید و بعد از انجام اینکار ، لیست افرادی را که بلاک کرده اید نمایش داده می شوند . با نگه داشتن انگشت خود روی فردی که می خواهید آنبلاک کنید ، گزینه ی Unblock نمایش داده می شود و با انتخاب آن، فرد آنبلاک می شود.

2- بلاک کردن در فیسبوک (FaceBook):

برای اینکه فردی را در فیسبوک بلاک کنید، ابتدا صفحه پروفایل آن شخص را باز کنید و بر روی شکل سه نقطه که در پایین و سمت راست تصویر کاور نمایش داده میشود کلیک کرده و بعد از باز شدن گزینه ها، Block را انتخاب کنید. بعد از انجام این کار پنجره Confirm Block باز خواهد شد که در آن اتفاقاتی که بعد از بلاک کردن فرد مورد نظر روی میدهد را برای شما به نمایش در خواهد آورد. حالا بر روی دکمه Confirm کلیک کنید.

همچنین شما میتوانید با کلیک بر روی آیکون قفل موجود در بالا و سمت راست صفحه و انتخاب گزینه How Do I Stop Someone Bothering Me? و وارد کردن نام و یا ایمیل آن شخص و کلیک بر روی Block فردی را بلاک کنید.

نحوه بلاک کردن افراد از طریق اپلیکیشن فیسبوک

فرایند بلاک کردن یک فرد با استفاده از اپلیکیشن فیسبوک نیز تقریبا به همین شکل خواهد بود. برای این کار به صفحه پروفایل آن شخص در اپلیکیشن فیسبوک مراجعه کرده و گزینه More که به شکل سه نقطه میباشد را لمس کنید. حالا Block را انتخاب کرده و سپس گزینه Block را لمس کنید.

همچنین شما میتوانید به صفحه تنظیمات (Options screen) رفته و گزینه Privacy Shortcuts را لمس کرده و سپس گزینه How Do I Stop Someone Bothering Me? را انتخاب کنید. حالا کافیست نام شخص مورد نظر و یا آدرس ایمیل او را وارد کرده و گزینه Block را انتخاب کنید.

نحوه آنبلاک کردن یک شخص در فیسبوک

برای از بلاک در آوردن یا به اصطلاح Unblock کردن یک فرد در فیسبوک کافیست با استفاده از وب سایت و یا اپلیکیشن فیسبوک،به مسیر Privacy Shortcuts > How Do I stop Someone from Bothering Me? بروید.

به عبارت دیگر، برای از بلاک در آوردن با استفاده از وب سایت فیسبوک، به ناحیه ای که مراحل بلاک کردن را از طریق آن انجام داده بودید رفته و بر روی نوشته View All Blocked Users کلیک کنید.

در اپلیکشن موبایل هم با انتخاب گزینه Blocked Users میتوان این کار را انجام داد.

در این لحظه لیستی از افرادی که تا کنون آن ها را بلاک کرده اید به نمایش در خواهد آمد.

برای از بلاک در آوردن شخص و یا اشخاص مورد نظر بر روی دکمه Unblock نمایش داده شده در کنار اسم فرد مورد نظر کلیک کنید.

در نهایت بر روی Confirm کلیک کنید.

3- بلاک کردن در لاین (line):

در ابتدا باید به لیست دوستان خود در بخش Home در نرم افزار لاین خود شده و فرد مورد نظر را پیدا کنید و روی آن فرد ، صفحه ی لمسی را نگه داشته و در منوی باز شده پس از انجام این کار ، بر روی گزینه ی Block بزنید .حالا فرد مورد نظر بلاک است .

آنبلاک کردن در لاین: برای انجام این کار ابتدا باید وارد بخش Setting در نرم افزار لاین خود شوید و سپس گزینه ی Friend را انتخاب کنید و بعد از آن وارد ، در صفحه ای که باز می شود ، گزینه ی Block User را انتخاب نمایید و در پنجره ی باز شده ، Unblock را انتخاب کرده و از منوی باز شده ، باید بر روی گزینه ی edit فرد موردنظر بزنید و او را از لیست مسدود شده هه در بیاورید .

4- بلاک کردن در واتس اپ (Whats app):

برای انجام این کار ابتدا باید به لیست مخاطبین خود واتس اپ بروید .سپس فرد مورد نظر برای بلاک کردن را انتخاب نموده تا وارد پروفایل یا همان پی وی او شوید . حالا گزینه ی بیشتر را از گزینه ها انتخاب کنید تا وارد منویی دیگر شوید ، در آخر ، گزینه ی مسدود سازی را انتخاب نموده و برای تایید تغییرات بر روی Ok بزنید .

آنبلاک کردن در واتس اپ: ابتدا باید وارد بخش تنظیمات در واتس اپ خود شوید و از لیستی که باز شده ، باید گزینه ی حساب کاربری را انتخاب کرده و بعد از انجام این کار ، باید در صفحه ی باز شده باید حریم خصوصی را انتخاب کنید و در صفحه ی پیش رو ، باید به انتهای صفحه ، بر روی مخاطبین زده و فردی را که می خواهید آنبلاک کنید را انتخاب و از بلاک در بیاورید .

5- بلاک کردن در وایبر (Viber):

به لیست مخاطبین خود در وایبر بروید و از لیست ، فرد مورد نظر برای بلاک را انتخاب کرده و بخش گزینه ها را انتخاب نمایید و سپس از منوی باز شده ، قسمت مسدود سازی را انتخاب کرده و تایید کنید .

آنبلاک کردن در وایبر: باید وارد تنظیمات خود در وایبر شوید و در صفحه ی تنظیمات ؛ بر روی فهرست مسدود شده بزنید و در صفحه ی باز شده ، فردی را که می خواهید از مسدود بودن در بیاورید را انتخاب کرده و آنبلاک کنید .

سوال ها و مشکلات خود را در این زمینه ، می توانید رد نظرات از ما بپرسید همچنین اگر این مطلب برای شما مفید بود ، به ما امتیاز دهید.