چگونه دسترسی دستگاه‌های دیگر به حساب تلگرام را لغو کنیم؟

 

انچه در استفاده از شبکه‌های اجتماعی بیش از هر چیزی اهمیت دارد بحث امنیت و حفاظت از حریم خصوصی در این دست از شبکه‌ها می‌ باشد، بی شک همه میدانیم در جهانی به سر می‌بریم که راهنمایی‌های امنیتی به آسانی قابل درک هستند و بی درنگ می‌توانند در دسترس همگان قرار گیرند، پس عاقلانه تر است اگر  امنیت شبکه های اجتماعی خود مانند تلگرام، در فضای مجازی را افزایش دهیم. با از بین بردی و قطع کردن دسترسی دیگران به فضای انلاین و حریم خصوصی خود در شبکه های اجتماعی از امنیت و راحتی و اسایش خاطر بیشتری برخوردار خواهیم بود، چه بسا به دلیل عدم توجه به حفظ امنیت خصوصی فضای مجازی و قرار گرفتن اطلاعات شخصی در اختیار نا اهلان سبب ایجاد مشکلات و اثار و تبعات جبران ناپذیر مالی و روحی برای قربانی در پی داشته است. البته پلیس محترم فتا که حواسش به همه چیز هست اما یادمان نرود اب رفته زجوی باز نمیگردد... لازم دیدم این مطالب رو خدمت شما سروران گرامی عرض کنم.

در این مطلب از digital98 نحوه مشاهده و حذف اتصال دستگاههای دیگر به عبارتی قطع دسترسی دیگران به حساب تلگرام telegram برای شما تشریح شده است.

روش حذف دستگاه های متصل به اکانت تلگرام به شرح زیر است :

– از به روز بودن پیام رسان تلگرام خود اطمینان حاصل کنید.

– پس از ورود به برنامه و انتخاب منو (گزینه سه خط در بالا و سمت چپ) وارد گزینه تنظیمات (Settings) شوید.

– گزینه Privacy and Security و سپس Active Sessions را انتخاب کنید.

– در مرحله بعد تمامی دستگاه هایی که اکانت کاربر بر روی آن فعال است نمایش داده می شوند. در دسته Current Session مشخصات دستگاه مورد استفاده فعلی نمایش می یابد. در پایین ، دسته Active Sessions وجود دارد و دستگاه های متصل به اکانت کاربر نمایش داده می شود. چنانچه تمایل به حذف تمامی دستگاه ها را داشته باشید از گزینه Terminate All Other Sessions استفاده کنید.

– در صورتیکه بخواهید یک و یا چندین دستگاه را حذف و اتصال به اکانت را غیر فعال کنید بر روی دستگاه مورد نظر ضربه زده و از پیام ظاهر شده گزینه ok را انتخاب کنید.

 

نکات تکمیلی حذف دستگاه های متصل به اکانت تلگرام :

– چنانچه اتصال دستگاهی را از اکانت به این روش قطع کنید بایستی برای وصل مجدد آن تمامی مراحل تعریف اکانت کاربر بر روی تلگرام را انجام دهید. همچنین پیشنهاد می گردد در زمان ورود به اکانت تلگرام و با هدف افزایش امنیت ، از قابلیت تایید دو مرحله ای استفاده نمایید.

– در زمان نمایش دستگاه های متصل به اکانت ، اطلاعات مختلف از قبیل نوع پلتفرم (موبایل، دسکتاپ و وب) ، نوع سیستم عامل ، آخرین زمان ، IP و مکان ورود به اکانت نمایش داده می شود.

– در زمان هایی ممکن است مکان ورود به اکانت توسط دستگاه اشتباه نمایش داده شود. در اینصورت بهتر است از IP نمایش یافته از صحیح بودن مکان اطمینان حاصل کنید.

– مشاهده IP دستگاه در قسمت Current session یکی از از راههای اطلاع کاربر از IP دستگاه مورد استفاده است.

اموزش راحتی بود نه؟!!