آیا میدانید 99 درصد ایردارپ های غیر رایگان جعلی و کلاهبرداری هستند! پس لطفا گول نخورید. پولدار شدن یک شبه خیالی خام و رویایی بیش نیست و میسر نمیشود به این جمله ایمان بیاورید.

ساخت صفحه برگه و صفحه نوشته متفاوت برای وردپرس [لینک]

احتمالا در برخی پوسته ها با برگه هایی مخصوص برای نمایش صفحه درباره ما، پرسش های متداول یا تماس با ما روبرو شده اید، در اینگونه پوسته ها معمولا چیدمان صفحه با سایر صفحات سایت متفاوت است و مثلا در برگه تماس با ما از نقشه جغرافیایی استفاده شده که دارای ساختاری متفاوت نسبت به سایر برگه ها است یا می توان در هنگام طراحی قالب وردپرس با استفاده از قالب برگه Page Template چندین صفحه اصلی طراحی کرد که هر کدام دارای اجزای تشکیل دهنده متفاوتی باشد. در این مطلب از digital98,ir به آموزش ساخت قالب برگه وردپرس با ایجاد برگه page.php متفاوت و ایجاد ادامه مطلب single.php متفاوت برای نوشته های سایت می پردازیم.

آموزش ساخت برگه جدید در وردپرس

برای ساخت تمپلیت صفحه ابتدا باید نحوه ساخت برگه جدید در وردپرس را فراگرفت.
در منو مدیریتی از پیشخوان وردپرس گزینه ای با نام برگه ها وجود دارد که با انتخاب آن وارد بخش برگه های سایت خواهید شد. با انتخاب گزینه افزودن برگه امکان ساخت برگه یا صفحه جدید وجود دارد.

محیط بخش برگه های وردپرس نیز دقیقا شبیه بخش افزودن نوشته جدید است با این تفاوت که بخش با نام ویژگی های برگه در زیر بخش انتشار قرار دارد که مخصوص مدیریت برگه های سایت است. با وارد کردن عنوان و توضیحات لازم و انتشار برگه امکان نمایش آن در سایت وجود خواهد داشت. اگر قالب برگه در پوسته فعال باشد گزینه ای با نام قالب در بخش ویژگی های برگه نمایش داده خواهد شد.

با انتخاب قالب دلخواه از منوی کشویی و ذخیره برگه میتوان صفحه را با ساختار دلخواه نمایش داد.

آموزش ساخت قالب برگه وردپرس

اکنون که نحوه ایجاد صفحه جدید در سایت را آموختید آمادگی لازم برای ساخت قالب برگه وردپرس را دارید.
برگه مورد نظر را طراحی و آنرا با نامی دلخواه ذخیره کنید. بهتر است نامی انتخاب کنید که نشان دهنده عملکرد قالب برگه باشد مثلا اسم about-us-template.php نشانگر برگه درباره ماست. کد زیر را قبل از فراخوانی هدر برگه قرار دهید.

<?php /* Template Name: درباره ما */ ?>

اکنون با مراجعه به قسمت افزودن برگه جدید گزینه تماس باما را در قالب برگه خواهید دید.

ادامه مطلب متفاوت برای نوشته های قالب وردپرس

از بروز رسانی ۴٫۷ به بعد این قابلیت برای پست تایپ ها نیز اضافه شده تا با استفاده از آن چندین نمونه ادامه مطلب برای نوشته ها ساخت. اگر قبلا برای داشتن ادامه مطلب های متفاوت نیازمند ساخت چندیدن برگه single.php بودید اکنون با ساخت قالب برگه امکان مدیریت نوشته هایی که می خواهید قالب متفاوت داشته باشند را دارید. حتی امکان ساخت چند قالب برگه برای محصولات ووکامرس و edd نیز وجود دارد. یعنی با اختصاص قالب برگه وردپرس به توضیحات هر محصول امکان نمایش جزئیات بیشتر یا بخش دلخواه در صفحه توضیحات وجود دارد.

برای اینکار از قطعه کد زیر قبل از فراخوانی هدر استفاده کنید.

<?php
/* Template Name: صفحه شخصی سازی شده 
Template Post Type: post,page,download,product */ ?>

از باکس ویژگی های نوشته که در زیر برچسب پست افزوده می شود صفحه دلخواه برای نوشته های خود انتخاب کنید.

با تنظیم Template Post Type افزونه edd ، ووکامرس و نوشته های وردپرس از قالب برگه پشتیبانی میکنند.
برای مطالعه توضیحات بیشتر درباره قالب برگه وردپرس به صفحه مخصوص آن در آدرس WordPress Page Templates مراجعه کنید.

مطالب مرتبط ؛

 • به کانال ارز دیجیتال رایگان بپیوندید کانال ارز دیجیتال

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  بدون دیدگاه
  وبلاگ
  © 2021 - کلیه حقوق برای دیجیتال 98 محفوظ است