تغییر زبان Google Chrome

زبان مرورگر گوگل کروم در حالت پیش‌فرض متناسب با زبان سیستم عامل تنظیم می‌شود و این یعنی اگر زبان ویندوز را فارسی تنظیم کنید، گوگل کروم هم فارسی می‌شود. در این صورت چیدمان نیز تغییر می‌کند و شاید در اولین روزهای استفاده از Chrome، کاربر سردرگم شود!

تغییر دادن زبان گوگل کروم بسیار ساده است و مشکلاتی مثل مقوله‌ی چیدمان برعکس و همین‌طور زبان نامفهوم را حل می‌کند. روش تغییر زبان گوگل کروم از فارسی به انگلیسی و یا بالعکس، موضوعی است که در ادامه بررسی می‌کنیم.

1- ابتدا کروم را اجرا کنید. روی منوی سه‌ نقطه در گوشه‌ی سمت راست و بالای صفحه کلیک کنید (در زبان‌های راست به چپ مثل فارسی، منوی در گوشه‌ی سمت چپ و بالای صفحه است و در زبان انگلیسی بالا سمت راست قرار دارد).

2- گزینه‌ی Settings را از منو انتخاب کنید.

3- در صفحه‌ی تنظیمات، روی Advanced کلیک کنید تا تنظیمات کامل‌تر و پیشرفته نمایش داده شود.

4- اکنون به بخش Language بروید و انرا باز کنید، روی فلش بازشو کلیک کنید.

5- حالا در بخش Language، اگر زبان مد نظر در این قسمت وجود دارد و یا آن را همین حالا اضافه کرده‌اید، روی آیکون سه‌ نقطه روبروی زبان موردنظر خود کلیک کنید.

از منویی که نمایان شده، تیک چک‌باکس “نمایش Google Chrome به این زبان” و یا معادل انگلیسی آن “Display Google Chrome in this language” را اضافه کنید. و اگر زبان مد نظرتان در لیست وجود ندارد، روی لینک افزودن زبان کلیک کنید و آن را به لیست اضافه کنید.

6- زبان مورد نظر خود را انتخاب و سپس بر روی ADD کلیک کنید تا تغییرات اعمال شود.