ممکن است آدرس سایتتان را تغییر دهید یا تصاویر سایت رو به هاست دانلود انتقال بدهید. تغییر لینک تصاویر داخل پست ها و همچنین زمینه های دلخواه کار چندان سختی نیست و توسط افزونه Search and replace انجام می شود.

نکته: حتما موقع وارد کردن search و replace ابتدا یک بک آپ از دیتابیس سایت بگیرید چونکه این افزونه روی دیتابیس تغییراتی ایجاد می کند و به کلمات ورودی و خروجی کاملا دقت کنید که به مشکل بر نخورید.

با افزونه search and replace می توانید در میان تمامی پست های خود بگردید و کلمه مورد نظر را به یه کلمه دیگه تغییر دهید. به عنوان مثال میخواهیم سایت را از نام digital98 به digital98wp تغییر نام دهیم، با این افزونه در قسمت search کلمه digital98 و در قسمت replace کلمه digital98wp را وارد می کنیم. الآن اگر در سایت جستجو کنید کلمه ای به نام ثئهمش نخواهید یافت چونکه افزونه search and replace این کلمه را به digital98wp تغییر داده است. خب فرض می کنیم اکنون لینک رسانه های داخلی را مانند مثال تغییر داده اید. به مرحله بعد می رویم.

مشکل اینجاست که افزونه Search and replace نمی تواند لینک تصاویر شاخص را تغییر دهد و برای ادامه باید از افزونه wp-original-media-path استفاده کنیم.

فرض کنید می خواهیم لینک تصاویر شاخص سایت را که از digital98.ir/wp-content/uploads منبع می شود بصورت دسته جمعی به هاست دانلود که cdn.digital98.ir هست، انتقال دهیم.

افزونه wp-original-media-path در اصل افزونه ای است برای تغییر مکان ذخیره فایل های بخش رسانه وردپرس، که با نصب ان می توانید آدرس فعلی تصاویر شاخص را به هاست دانلود تغییر دهید.

نکته: این افزونه فقط لینک تصویر شاخص را در دیتابیس وردپرس تغییر می دهد و انتقال فایل ها از پوشه uploads به عهده خود شماست. بعد از تغییر لینک ها مسیر رسانه بطور کلی به هاست دانلود تغییر می کند. حالا کافیست از آموزش انتقال تصاویر وردپرس به هاست دانلود با Upload To FTP استفاده کنید.