اموزش فارسی و انگلیسی کردن اعداد ورد word

نرم افزار ورد یکی از پرکاربردترین برنامه ها در تمامی نسخه ها و سیستم عامل های کامپیوتری است. هنگام نوشتن در نسخه های مختلف ورد (word) ممکن است در لابه لای حروفی که تایپ می کنید به کارکترهای عددی هم نیاز پیدا کنید. حال ممکن است بخواهید اعدادی که در متن خود تایپ می کنید ( مانند شماره ردیف دریک جدول یا شماره صفحه) به صورت فارسی باشد اما حتی با تغییر تنظیمات زبان ویندوز، باز هم اعداد به صورت فارسی  برای شما تایپ نمی شوند.

یا حتی بخواهید زبان صفحات فارسی باشد اما در متون مثل نوشتن فرمول شیمیایی، از زبان انگلیسی اعداد استفاده کنید. امروز قصد داریم به اسانی روش حل مشکل فارسی یا انگلیسی کردن اعداد در هر بخش از نوشته ها یا صفحات  نسخه های مختلف ورد word را به شما آموزش دهیم.

چند قدم ساده تا تغییر زبان اعداد در مجموعه افیس؛

ابتدا نرم افزار word را باز کنید.

سپس به بخش FILE موجد در سربرگ کلیک کنید، مانند شکل زیر؛

اکنون در این قسمت روی بخش word option کلیک کنید.

در صفحه باز شده مانند تصویر زیر، بر روی  قسمت advanced در بخش show document content گزينه numeral را بر روي hindi تغییر دهيد و OK را کلیک کنید. با  این کار شاهد خواهید بود که همه اعداد فارسي تايپ مي شود.

اما ممکن است شما بخواهید هر بخشی را دارای زبان خودش نگاه دارید مثلا شماره صفحات شامل اعداد فارسی و یک بخش دیگر اعداد انگلیسی باشد، کافی است برای اینکار در عبارت Numeral ، مقدار آن را به Context تغییر بدهید. سپس OK رازنید تا تنظیمات ذخیره شوند. اکنون با تغییر زبان سیستم اعداد نیز تغییر زبان پیدا می کنند. (برای تغییر زبان از کلید های Alt + Shift استفاده کنید)