آیا میدانید 99 درصد ایردارپ های غیر رایگان جعلی و کلاهبرداری هستند! پس لطفا گول نخورید. پولدار شدن یک شبه خیالی خام و رویایی بیش نیست و میسر نمیشود به این جمله ایمان بیاورید.

یافتن، تشخیص، شناسایی نسخه وردپرس [لینک]

در این بخش از digital98 روش هایی جهت یافتن نسخه وردپرس وبسایت را مرور خواهیم کرد پس با digital98 همراه باش…

1- روش اول: صفحه مدیریت سایت وردپرسی

در ابتدا وارد صفحه مدیریت سایت وردپرسی خود شوید. در صفحه داشبورد به پایین صفحه بروید. می توانید جمله ‘Thanks for creating with WordPress’ (سپاسگزاریم از اینکه سایت خود را با وردپرس ساخته‌اید) را ببینید، در جلوی آن شماره نسخه وردپرس شما قرار گرفته است.

2- روش دوم: جستجوی برچسب Generator (تولید کننده) در کدها  وبسایت

بر روی فضای خالی در صفحه سایت کلیک راست کرده و گزینه View Source Page را انتخاب کنید. بعد از باز شدن Source Code کلید های Ctrl+F را فشار دهید و کلمه Generator را در آن جستجو کنید.

اگر آن سایت، یک سایت وردپرسی باشد و مدیر سایت اطلاعات نسخه وردپرس را غیرفعال نکرده باشد شما باید عبارت  “generator” content wordpress4.8.2″ را مشاهده کنید.

برچسب متا برای وردپرس استفاده می شود تا نشان دهد سایت توسط وردپرس ایجاد شده است.

بسیاری از مدیران سایت شماره نسخه وردپرس را جهت مسائل امنیت وبسایت حذف می کنند، بنابراین این برچسب ممکن است در بسیاری از سایت های وردپرسی نمایش داده نشود.

روش سوم: مشاهده فایل readme.html

هر وردپرسی که نصب می شود یک فایل readme.html در فولدر روت وبسایت ایجاد می شود، مگر اینکه مدیر سایت قادر به دستیابی به این فایل نباشد.

شما می توانید با اضافه کردن readme.html به ادامه آدرس سایت خود به آن دسترسی پیدا کنید. readme.html در انتهای آدرس سایت قرار می گیرد: http://www.digital98.com/readme.html

فایل readme به شما نسخه وردپرس را نشان خواهد داد.

روش چهارم: نمایش کد منبع صفحه ورود به وردپرس

صفحه ورود به سیستم وردپرس شامل اطلاعاتی در کد منبع می باشد که نسخه وردپرس را نشان می دهد.

اگر مدیر سایت دسترسی به صفحه ورود به سایت یا بخش مدیریتی از طریق فایل htaccess. غیرفعال کرده باشد، این روش ممکن است درست کار نکند.

به سادگی می توانید wp-login.php را به آدرس سایت وردپرسی اضافه کنید: http://www.digital98.com/wp-login.php زمانی که صفحه باز شد، در قسمتی خالی از صفحه کلیک راست کنید و گزینه View Page Source را انتخاب کنید.

حالا source code صفحه ورود برای شما نمایش داده می شود.

کلید های Ctrl + F را فشار داده و ‘ver=’ را جستجو کنید. نسخه وردپرس در قسمت stylesheets اضافه شده است.

پیدا کردن نسخه پلاگین های مورد استفاده:

ساده ترین راه برای اینکه بدانید پلاگین های مورد استفاده در سایت شما چه نسخه ای دارند، مشاهده صفحه پلاگین از بخش مدیریتی وبسایت شما می باشد.

در این حالت شما می توانید شماره نسخه هر پلاگینی که در سایت شما نصب شده را در زیر نام پلاگین مشاهده کنید. گرچه اگر شما نتوانید به صفحه مدیریتی وبسایت خود وارد شوید، امکان دریافت نسخه پلاگین ها را نخواهید داشت.

برخی از پلاگین ها مثل Yoast SEO اطلاعات نسخه را به صورت خودکار در کد منبع سایت اضافه می کند.

می توانید وارد وبسایت شده و در فضای خالی کلیک راست کرده و گزینه View page source را انتخاب کنید.

همانطور که مشاهده می کنید برچسبی توسط Yoast اضافه شده است.

برخی از افزونه ها فایل های css یا JavaScript را لود کرده و گاهی آنها از شماره نسخه پلاگین در قسمت script یا stylesheet آدرس سایت استفاده می کنند.

ابن یک روش قابل اعتماد برای دریافت شماره نسخه پلاگین نیست، برای مثال شماره نسخه می تواند شماره نسخه اسکریپ جی کوئری پلاگینی که در حال بارگذاری است باشد. روش زیرکانه برای دریافت نسخه پلاگین ها مشاهده فایل readme پلاگین ها در وبسایت می باشد.

اگر شما نام دایرکتوری پلاگین ها را می دانید پس می توانید به فایل readme.txt دسترسی داشته باشید. برای مثال اگر شما پلاگین WPForms را در سایت خود نصب کرده اید می توانید به فایل readme آن به صورت زیر دست پیدا کنید: http://www.example.com/wp-content/plugins/wpforms-lite/readme.txt

این روش ممکن است کارکرد درستی نداشته باشد اگر سایت به وسیله فایروال Sucuri محافظت شده باشد.

امیدواریم که این مقاله به شما در یادگیری چگونگی دریافت نسخه وردپرس کمک کرده باشد.

 

جهت اموزش مخفی سازی و حذف نسخه وردپرس اینجا کلیک کنید.

مطالب مرتبط ؛

 • به کانال ارز دیجیتال رایگان بپیوندید کانال ارز دیجیتال

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  بدون دیدگاه
  وبلاگ
  © 2021 - کلیه حقوق برای دیجیتال 98 محفوظ است