آیا میدانید 99 درصد ایردارپ های غیر رایگان جعلی و کلاهبرداری هستند! پس لطفا گول نخورید. پولدار شدن یک شبه خیالی خام و رویایی بیش نیست و میسر نمیشود به این جمله ایمان بیاورید.

تبدیل عکس نوشته فارسی به متن با OCR و گوگل درایو [لینک]

اموزش تبدیل عکس نوشته فارسی به متن با OCR گوگل و گوگل درایو

شاید برای شما پیش امده باشید که یک عکس نوشته و یا یک مقاله چاپ شده را بخواهید تبدیل به متن به زبان فارسی کنید و مجبور باشید که کلمه به کلمه تایپ کنید و هزینه کنید. اما با قابلیت OCR گوگل و با کمک گوگل درایو دیگر نیاز به تایپ نیست پس تا به digital98 همراه باشید.

تبدیل نوشته های عکس به متن فارسی با سرویس گوگل

فناوری OCR مخفف عبارت Optical Character Recognition است که به کمک آن آن یک نرم‌افزار رایانه‌ای، متن موجود در تصاویر دیجیتال را تشخیص می‌دهد و آنها را به فایل‌های متنی قابل ویرایش تبدیل می‌کند. می توانید با روش زیر و بهره گیری از OCR فارسی در وقت و هزینه ی خود صرفه جویی کنید.

متنی که می خواهید تایپ کنید را اسکن نمایید تا تبدیل به عکس شود.
به گوگل درایو بروید و با حساب کاربری گوگل خود وارد شوید. در صورتی که هنوز برای خود یک حساب گوگل ایجاد نکرده اید، می توانید به راحتی با مراجعه به آدرس https://accounts.google.com/SignUp این کار را انجام دهید.
حال باید عکس یا عکسهای مورد نظر خود را در گوگل درایو آپلود کنید. بدین منظور طبق عکس زیر بر روی My Driver راست کلیک کنید و گزینه Upload Files را انتخاب کنید.

 در این مرحله باید فایل یا فایلهای مورد نظر خود که می خواهید به متن تبدیل کنید را انتخاب کنید و Open را بزنید تا آپلود فایلها آغاز شود. پس از اینکه آپلود تمام شد روی فایل مورد نظر در گوگل درایو راست کلیک کنید و طبق عکس زیر ابتدا روی گزینه Open With و بعد Google Docs کلیک کنید.

اکنون فایل مورد نظر با برنامه ویرایشگر گوگل باز می شود. شما می توانید متن نمایش داده شده را کپی کرده و آن را در هر جای دیگری مورد استفاده قرار دهید. قبل از به کارگیری متن حتما یک بار آن را مطالعه کرده و در صورت نیاز غلط گیری کنید.

بیشتر: نرم افزار تبدیل متن عکس به متن تایپ شده

بیشتر: تبدیل متن روی عکس به متن تایپی و قابل ویرایش

مطالب مرتبط ؛

 • به کانال ارز دیجیتال رایگان بپیوندید کانال ارز دیجیتال

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  بدون دیدگاه
  وبلاگ
  © 2021 - کلیه حقوق برای دیجیتال 98 محفوظ است