آیا میدانید 99 درصد ایردارپ های غیر رایگان جعلی و کلاهبرداری هستند! پس لطفا گول نخورید. پولدار شدن یک شبه خیالی خام و رویایی بیش نیست و میسر نمیشود به این جمله ایمان بیاورید.

روش صحيح مسواک زدن و نخ دندان کشيدن [لینک]

مسواك زدن صحيح از اركان اصلي مقوله بهداشت دهان و دندان مي باشد ولي چيزي كه كمتر بدان توجه ميشود نحوه صحيح مسواك زدن مي باشد. هدف اصلي يك مسواك زدن صحيح پاك كردن كليه مواد غذايي همراه با مواد رسوبي مختلف و ميكروارگانيسم هائي كه به طور طبيعي بر روي كليه سطوح دندان جايگزين شده اند مي باشد.

روش صحيح مسواك زدن

قبل از شروع مسواك زدن بايد از تميز و سالم بودن مسواك خود مطمئن بود. اول از سطح جونده دندانها شروع مي كنيم به طوري كه با حركت رفت و برگشتي در روي سطح جونده خمير دندان بخوبي كف مي كند و شيار هاي موجود بر روي دندان تميز مي شود از يك سمت فك پايين شروع كرده و به سمت ديگر رفته و سپس همينطور براي فك بالا اقدام مي كنيم. بعد به سراغ سطوح طرفي دندان مي رويم كه مهمترين قسمت اموزش مسواك زدن درك نحوه تميز كردن اين ناحيه مي باشد.

مسواك را بايد با يك زاويه 45 درجه نسبت به محور طولي دندان بر روي شيار لثه و دندان قرار مي دهيم و مقداري فشار مي دهيم به سمت پائين تا پرز هاي مسواك كاملا بين لثه و دندان فرو رود. بعد با يك حركت لرزشي مناسب و با دامنه كم مسواك را به سمت بالا حركت مي دهيم اين حركت لرزشي محدود بايد سه چهار دفعه تكرار شود تا كليه سطوح توسط مسواك تميز گردد. براي سطوح داخلي دندانها نيز به اين طريق عمل مي كنيم.

چند نكته در مورد مسواك زدن

• جاهايي كه خوب تميز نمي شوندوبايد بيشتر به آنها توجه كرد عبارتند از:

1- ناحيه دندان عقل

2- سطوح داخلي دندان ها

3- دندان هاي نيش كه در زاويه قوس فكي قرار دارند

4- سطح رويي زبان كه حتما بايد مسواك كشيده شود و لاي پرزهاي زبان نيز تميز گردد.

• طول مدت مسواك زدن صحيح بين 5 الي 7 دقيقه مي باشد. روش صحيح استفاده از نخ دندان بهداشت دهان و دندان را در اين خلاصه كرده اند كه توصيه بكنند كه مسواك بزنيد… مسواك بزنيد و… مسواك بزنيد… در صورتي كه مسواك زدن يك بعد محدودي از مقوله بهداشت دهان و دندان مي باشد. از جمله عوامل موثر در بهداشت دهان و دندان استفاده از نخ دندان ميباشد كه 90 درصد مردم از آن استفاده نمي كنند و بيش از نصف افرادي كه از نخ دندان استفاده مي كنند از استفاده صحيح از آن بي خبر هستند.

• يك تكه نخ دندان به اندازه تقريبي 30 الي 40 سانتيمتر مي بريم. به طوري كه بعد از گره زدن دو سر نخ دندان حلقه اي تشكيل شود كه اين حلقه نخ به درستي در بين انگشتان دو دست قرارگيرد و تسلط كافي به نخ دندان داشته باشيم.

• حلقه نخ دندان را در لاي انگشتان به صورتي مي گيريم كه انگشتان شست و سبابه آزاد باشد.

• از انگشتان شست جهت استفاده در دندانهاي فك بالا و از انگشتان سبابه جهت پاك كرن دندانهاي پائين استفاده مي شود.

نكته خيلي مهم

در استفاده از نخ دندان به صورت حلقه اين است كه بعد از تميز كردن يك ناحيه به ازاي هر دندان كه تميز مي كنيد يك انگشت نخ دندان را در بين انگشتانتان بچرخانيد تا هميشه يك ناحيه تميز از نخ دندان در بين دو انگشتتان قرار گيرد، و نيز از انتقال مواد عفوني موجود در بين يك دندان به نواحي مجاور جلوگيري شود.

چند نكته در استفاده از نخ دندان

1- ابتدا با نخ دندان بين دندانها را خوب تميز كنيد بعد مسواك بزنيد.

2- در صورتي كه استفاده از نخ دندان همراه با رشته رشته شدن نخ باشد و يا منجر به پاره شدن نخ دندان گردد ممكن است علت اين مسئله پوسيدگي بين دو دندان يا وجود جرم در آن ناحيه و يا پركردگي نامناسب باشد كه در هر سه صورت بايد به دندانپزشك مراجعه و نسبت به رفع مشكل اقدام نمائيد.

3- نخ دندان را حتما به لثه مجاور دو دندان بكشيد تا ناحيه بين دندان خوب تميز شود در اوايل شايد از لثه خون بيايد. نگران نباشيد چون بعد از مدتي كه لثه خوب تميز شد خونريزي از بين مي رود. در صورت ادامه خونريزي حتما به دندانپزشك مراجعه كنيد. احتمالا به جرم گيري نيازمند خواهيد بود.

مطالب مرتبط ؛

 • به کانال ارز دیجیتال رایگان بپیوندید کانال ارز دیجیتال

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  بدون دیدگاه
  وبلاگ
  © 2021 - کلیه حقوق برای دیجیتال 98 محفوظ است