Hotmail نامی قدیمی در زمینه سرویس پست الکترونیکی می باشد که متعلق به مایکروسافت بوده و چند وقتی است که با سرویس Outlook ادغام شده است و کاربران قدیمی هات‌میل می‌توانند با مراجعه به وب سایت Outlook.com از نسخه جدید سرویس ایمیل مایکروسافت با امکانات تازه و ظاهر متفاوت لذت ببرند.

آدرس ایمیل کاربران از هر دو آدرس hotmail.com@ یا outlook.com@ در دسترس خواهد بود. کاربران می‌توانند ایمیل جدید خود را با آدرس outlook.com بسازند. در حال حاضر یکی از ضروری ترین کارهایی که دارندگان گوشی های ویندوزفونی برای استفاده کامل از امکانات سیستم عاملشان باید انجام دهند، داشتن یک حساب کاربری Microsoft می باشد.

اموزش ساخت اکانت مایکروسافت را در digital98 تا به انتها دنبال کنید. برای این کار کافیست وارد سایت https://signup.live.com شوید.

پس از وارد شدن به لینک بالا به قسمت ثبت نام حساب کاربری مایکروسافت ورود می کنید که دارای قسمت های زیر می باشد.

 • Name: در این بخش باید نام و نام خانوادگی را وارد کنید.
 • User name: در این بخش باید نام حساب کاربری خود را وارد کنید. در قسمت اول نام دلخواه خود را وارد کنید و در قسمت دوم یکی از نام های Outlook.com و یا Hotmail.com را انتخاب کنید. البته اگر نمی شود این دو را انتخاب کرد، باید روی گزینه Our get a new email address کلیک کنید.آدرس های Outlook.com و Hotmail.com تفاوت خاصی باهم ندارند و شما می توانید هر کدام که دوست دارید را انتخاب کنید.
 • Create password: در این بخش باید گذرواژه خود را وارد کنید. حداقل تعداد حروف رمز عبور شما باید ۸ کارکتر باشد. همچنین به نوع حروف و بزرگ و کوچک بودن آن ها حساس است.
 • Reenter password: در این بخش باید دوباره رمزعبور خود را کاملا به همان شکل وارد کنید.
 • Country/region: در این بخش باید کشور خود را وارد کنید. برای کسانیکه در ایران هستند به دلیل تحریم ها توصیه می شود کشور خود را حتما بر روی کشوری جز ایران انتخاب کنند می توانید کشور امریکا را انتخاب کنید.
 • ZIP code: در این بخش شما باید کد پستی خود را وارد کنید البته نیازی نیست که کد پستی واقعی را وارد کنید. فقط کافی است یک عدد ۵ رقمی وارد نمایید. می توانید یک عدد مانند ۹۰۰۰۱ را وارد کنید تا از این قسمت بگذرید.
 • Birth date: این قسمت که مشخص است. در این بخش باید تاریخ تولد خود را به میلادی وارد کنید. در قسمت Month ماه تولد در قسمت Day روز تولد و در قسمت Year سال تولد خود را وارد کنید.
 • Gender: در این قسمت جنسیت خود را مشخص کنید.

بعد از این قسمت نوبت به Help us protect your info می رسد که برای بالا بردن امنیت حساب شما، تقاضای یک شماره تلفن و یک ایمیل می کند. با وارد کردن شماره تلفن خود، می توانید با استفاده از تنظیماتی مانند ورود دو مرحله ایی امنیت حساب خود را افزایش دهید. همچنین با وارد کردن یک ایمیل در صورتی که رمز خود را فراموش کردید می توانید رمز خود را در آن ایمیل دریافت نمایید.

 • Country code: در این قسمت کد کشور ایران را وارد کنید.
 • Phone number: در این بخش شماره همراه خود را بدون صفر وارد کنید.
 • Alternate email address: در این بخش یک ایمیل وارد کنید. نیازی نیست ایمیل حتما متعلق به سرویس های مایکروسافت باشد می توانید هر ایمیلی را وارد کنید فقط حتما ایمیل متعلق به خود شما باشد.

بهتر است حتما تنظیمات این بخش را انجام دهید و شماره تلفن خود و یک ایمل دیگر خود را وارد کنید.

سرانجام در کادر آخر کلمه موجود در عکس را وارد کرده و دکمه Create account را بزنید.

حالا شما یک اکانت مایکروسافت دارید که می توانید با وارد کردن در گوشی Windows Phone خود، با آن ارتباط برقرار کنید.

همچنین با وارد شدن به لینک https://login.live.com می توانید از سرویس Outlook جهت ارسال و دریافت ایمیل استفاده کنید.😊