آسان ترین و بهترین روش بکاپ گیری از نوشته ها و محتویات سایت وردپرسی

با استفاده از مراحل زیر می توانید به راحتی از نوشته ها برگه و تمامی تنظیمات پوسته ها و افزونه های فعال سایت خود بکاپ تهیه کنید و در مواقعی که به آن نیاز دارید تنها با یک آپلود به تمامی اطلاعات دست یابید.

توجه

در این روش از فایلهای چندرسانه ای نظیر فیلم و عکس و نرم افزار و کلیه فایل هایی که به وردپرس آپبود کرده اید بکاپ گرفته نمی شود و فایل های چند رسانه ای نیز باید در یک فایل زیپ و به صورت جداگانه دانلود شوند و پس از نصب بکاب دوباره به محل های خود آپلود شوند. برای راحتی این امر می توان با مراجعه به مسیر public_Html و سپس پوشه wp-content از پوشه Uploads یک فایل زیپ تهیه کرد و سپس اقدام به دانلود آن نمود و مجدد پس از نصب مراحل بکاپ دوباره در محل اولیه جایگذاری گردد.

مرحله اول: برون بری

برون ریزی یا Export اطلاعات نوشته های وردپرس قدیم:

به سی پنل وارد شوید.

phpmyadmin هاست وردپرس قدیم را باز کنید.

روی بانک اطلاعاتی وردپرس که قصد کپی آن را دارید کلیک کنید.

در سربرگ بالا روی Export کلیک کنید.

هیچ تنظیمی را تغییر ندهید و تنها روی GO کلیک کنید.

اگر همه مراحل را درست انجام داده باشید ، باید فایل sql به درستی دانلود می شود.

مرحله دوم: درون ریزی

پس از ساخت دوباره دیتابیس جدید، جهت درون ریزی یا Import اطلاعات نوشته های وردپرس قدیم در وردپرس جدید روش زیر را در ادامه دنبال کنید:

برای اینکار phpmyadmin هاست وردپرس جدید را باز کنید.

بانک اطلاعاتی وردپرس جدید را انتخاب کنید. (برای این کار یک پایگاه داده بسازید تا بخش قبلی دانلودی را روی ان انتقال دهیم)

روی Import در بالای صفحه کلیک کنید. (فرمت فایلی که دانلود کرده بودید و اکنون قصد اپلودش را دارید، را .SQL.ZIP قرار دهید سپس اپلود کنید. برای اینکار در هنگام فشرده سازی یک sql. به انتهای نام آن اضافه کنید تا نام نهایی مثلا به صورت digital98.sql.zip در آید.)

اکنون فایل sql را انتخاب و بر روی GO کلیک کنید.

آپلود بسته به حجم فایل بکاپ مدتی زمان خواهد برد. اگر همه مراحل را درست انجام داده باشید، باید فایل sql به درستی در وردپرس جدید شما درون ریزی شود. (در پایان نتیجه موفقیت آمیز بودن ایمپورت با اعلانی سبز رنگ نمایش دادده خواهد شد.)

برای اطلاعات بیشتر می توانید آموزش انتقال نوشته های وردپرس به سایت وردپرسی دیگر را مطالعه نمایید.