آیا میدانید 99 درصد ایردارپ های غیر رایگان جعلی و کلاهبرداری هستند! پس لطفا گول نخورید. پولدار شدن یک شبه خیالی خام و رویایی بیش نیست و میسر نمیشود به این جمله ایمان بیاورید.

تغییر پیشوند جداول پایگاه داده وردپرس [لینک]


پیشوند جدول های وردپرس، به طور پیشفرض موقع نصب عبارت wp است. اگر شما هنگام نصب وردپرس، این پیشوند پیشفرض را تغییر نداده اید و همان عبارت wp قرار داده اید، سطح امنیت سایت خود را کاهش داده اید! به دلیل این که وردپرس در اختیار همگان است و یک سیستم مدیریت محتوا رایگان است، همه به اطلاعات آن دسترسی دارند و این باعث می شود که هکرها اطلاعات زیادی از وردپرس داشته باشند تا راهی را برای نفوذ به آن پیدا کنند. اگر شما هنگام نصب، عبارت wp را تغییر نداده باشید، هکر دقیقا می داند که نام جداول شما چیست و این یعنی قبول پذیرش هک شدن سایت.

برای افزایش امنیت مراحل زیر را دنبال کنید.

1- ابتدا افزونه WP Prefix Changer را به وردپرس خود اضافه کنید. تنظیمات این افزونه بسیار ساده است و از شما میخواهد که یک پیشوند به جداول دیتابیس خود اضافه کنید. بعد از وارد کردن پیشوند جداول دیتابیس تغییرات را ذخیره کنید.

در این هنگام سایت شما در دسترس نخواهد بود. برای خروج از این حالت مرحله بعد را دنبال کنید.

2- پس از آنکه جداول تغییر نام پیدا کرد به سراغ فایل wp-confing.php موجود در روت هاست رفته و قطعه کد زیر را در آن پیدا کنید.

$table_prefix = 'wp_';

3- به جای wp عبارت دلخواه خود جایگذاری کنید و تغییرات را ذخیره نمائید.

اکنون پیشوند جداول دیتابیس سایت شما تغییر کرده و امنیت آن بیش از پیش شده است.

4- پس از اتمام مراحل می توانید افزونه WP Prefix Changer را بدون هیچ مشکلی یا بر جای گذاشتن اثری از سایت خود حذف نمائید.

مطالب مرتبط ؛

 • به کانال ارز دیجیتال رایگان بپیوندید کانال ارز دیجیتال

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  بدون دیدگاه
  وبلاگ
  © 2021 - کلیه حقوق برای دیجیتال 98 محفوظ است