اکثر کاربران در هنگام کار با نرم‌افزار Microsoft Word، وقتی قصد دارند تا ادامه متن خود را در یک صفحه جدید بنویسند، چند بار کلید Enter را فشار می‌دهند تا نشان‌گر متن به صفحه جدید وارد شود. این روش با وجود اینکه عملی است اما راه صحیحی نیست. چرا که در صورتی که در ابتدای صفحه قبلی، متن جدیدی اضافه کنید، چینش صفحات شما به هم می‌خورد و فضاهای خالی اضافی در صفحات به وجود می‌آید. در این ترفند از digital98 قصد داریم نحوه صحیح ایجادیک صفحه جدید در Word  و همچنین حذف (پاک کردن) صفحه در ورد را به وسیله کلیدهای میان‌بر برای شما بازگو نماییم.

کافیست پس از اتمام تایپ متن خود در یک صفحه، کلیدهای ترکیبی Ctrl+Enter را فشار دهید. خواهید دید صفحه جدید ایجاد خواهد شد و نشانگر تایپ به صفحه بعدی خواهد رفت.
(البته شما می‌توانید با ورود به تب Insert و کلیک بر روی Page Break نیز این کار را انجام دهید، مانند تصویر زیر)

 اکنون برای حذف یک صفحه کافیست نشانگر تایپ را در ان صفحه قرار دهید و کلیدهای ترکیبی Crtl+Delete را فشار دهید. خواهید دید صفحه پاک شده است بدون اینکه به سایر نوشته های شما آسیبی وارد شود.
(در هنگام پاک کردن صفحه دقت نمایید نشانگر موس حتما روی صفحه ی مورد نظرتان قرار داشته باشد. در صورت اشتباه از فلش بازگشت (Undo) در نوار بالاتر از سربرگ ورد اقدام کنید، مانند تصویر زیر)

امیدوارم این اموزش برای شما لذت بخش بوده باشد.