آیا میدانید 99 درصد ایردارپ های غیر رایگان جعلی و کلاهبرداری هستند! پس لطفا گول نخورید. پولدار شدن یک شبه خیالی خام و رویایی بیش نیست و میسر نمیشود به این جمله ایمان بیاورید.

تبدیل فرمت doc به docx فایل ورد (نمایش تمام اپشن ها در word) [لینک]

برای کسانی که از مجموعه افیس ورد استفاده می کنند قطعا پیش امده که برخی از فاکتور ها و المان های سربرگ ورد را بدون استفاده و به صورت کمرنگ که امکان استفاده ندارند، مشاهده کرده باشند.

مروری کوتاه بر تاریخچه فرمت DOC

تقریبا ۳۰ سالی از عمر فرمت DOC می گذرد. مایکروسافت برای اولین بار از این فرمت در نسخه ابتدایی Word – که روی MSDOS عرضه شده بود – استفاده کرد. در آن زمان، Word تنها برنامه ای بود که از این فرمت پشتیبانی می کرد. البته مایکروسافت در سال ۲۰۰۶ این رویه را تغییر داد و مشخصات این فرمت را در اختیار همگان قرار داد.

اگر چه در دهه نود میلادی و خصوصا اوایل سال ۲۰۰۰، واژه پردازهای مختلف بسیاری قادر به شناسایی فایل های DOC بودند، اما تقریبا هیچکدام از آن ها به طور کامل از فرمت عجیب و استثنایی Word پشتیبانی نمی کردند.

همین فرمت خاص و متفاوت مایکروسافت این امکان را در اختیار ردموندی ها گذاشت تا بر بسیاری از محصولات خوب آن دوره، نظیر WordPerfect شرکت Corel فائق آید و باعث شد که آن ها سلطنت نرم افزارهای اداری و واژه پردازها را به واسطه آفیس و Word به دست بگیرند.

این روند تا سال ۲۰۰۸ نیز ادامه پیدا کرد و فرمت DOC همچنان به عنوان محبوب ترین فرمت واژه پرداز شناخته می شد. فایل های ذخیره شده به صورت فرمت DOC روی ورژن های قدیمی نرم افزار Word نیز قابل شناسایی بودند و این امکان را برای کاربران فراهم می کرد که به راحتی فایل های خود را بدون هیچ نگرانی خاصی در اختیار دیگران قرار دهند.

از کدام فرمت DOCX یا DOC استفاده کنیم؟

در حال حاضر DOCX از هر نظر بهترین فرمت برای ذخیره سازی فایل های WORD است. سبک و کم حجم است و برای انتقال زحمتی روی دوش کاربر نمی گذارد. حتی می توان با ابزارهای آنلاینی مانند Google Docs، آن ها را خواند و اجرا کرد.

فرمت DOC دیگر کارایی خاصی ندارد و تنها در زمانی باید به سراغش بروید که مجبور به استفاده از یک واژه پرداز سطح پایین باشید. ده سالی از پایان دوران DOC می گذرد و تقریبا در همه جا فرمت DOCX قابل شناسایی است و می توان به راحتی از آن استفاده نمود.

خب راه حل ازاد کردن این فاکتورها و استفاده از انها چیست؟ در این ترفند به شما روشی خواهیم آموخت که به راحتی و به صورت آنلاین بتوانید از طریق وبسایت های زیر، فایل word تایپ شده ایی را که مد نظر دارید را به انواع فرمت های دلخواه (در اینجا DOC به DOCX) تبدیل کنید.

onlineconverter

convertio

document.online-convert

برای این منظور با اپلود کردن فایل مورد نظر در سایت و دانلود فایل حاصل به راحتی تبدیل فرمت از doc به docx میسر خواهد شد.

روش تبدیل فرمت از doc به docx

به ادرس convertio بروید. در صفحه ی باز شده بر روی from computer کلیک کنید و سپس فایل مورد نظرتان را از کامپیوتر یا درایو خود انتخاب نمایید.

پس از اپلود فایل مانند تصویر زیر خروجی فایل را انتخاب کنید.

پس از انتخاب فرمت فایل، مانند تصویر زیر روی Convert کلیک کنید.

صبر کنید تا پروسه ی تبدیل فرمت تا انتها صورت بگیرد.

پس از اتمام فرایند کانورت می توانید فایل نهایی را دانلود کنید.

مطالب مرتبط ؛

 • به کانال ارز دیجیتال رایگان بپیوندید کانال ارز دیجیتال

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  بدون دیدگاه
  وبلاگ
  © 2021 - کلیه حقوق برای دیجیتال 98 محفوظ است