دانلود تولبار الکسا چه فوایدی دارد؟

قطعا همه ی کاربران حرفه ای اینترنت و مدیران وب سایت های اینترنتی با سرویس الکسا (Alexa)  آشنایی کامل را دارند، الکسا یکی از قدرتمند ترین و معتبرترین سایت های رتبه بندی وب سایت های جهان است. با دانلود تولبار الکسا یا همان نوار ابزار الکسا و نصب آن بر روی مرورگر خود می توانید به راحتی از امکانات بسیار ارزشمندی این ابزار استفاده کنید. تولبار الکسا به شما کمک می کند تا بفهمید وب سایتی که هم اکنون در حال مشاهده آن هستید، دارای چه رتبه ای است. و همچین به دلیل این که الکسا آمار خود را طریق کاربرانی که این نوار ابزار را نصب کرده اند به دست می آورد، دانلود تولبار الکسا به بهبود رتبه الکسای وبسایت در حال مشاهده کمک می کند و این نکته ای است که برای مدیران وب سایت ها بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

در این آموزش از digital98 قصد داریم تا نحوه نصب تولبار الکسا در گوگل کروم را به شما کاربران عزیز به صورت مرحله به مرحله توضیح بدهیم، حتما اطلاع دارید که نصب این تولبار مزایای فروانی دارد، علاوه بر اینکه می توانید رتبه کشوری و جهانی سایت خود را توسط این تولبار بررسی کنید، شما می توانید در بین چند سایتی که قصد خرید از آنها را دارید، سایت محبوب را پیدا کنید، هرچند متاسفانه هنوز برخی راه کاری برای افزایش تقلبی الکسا وجود دارد، اما رتبه الکسا می تواند یکی از روش های تشخیص سایت های اینترنتی معتبر باشد. از فواید دانلود تولبار الکسا(Alexa Toolbar)  می توان به امکان مشاهده رتبه وب سایت در حال بازدید شما در نوار ابزار مرورگر رایانه خود و بدون ورود به سایت الکسا، قابلیت نصب بر روی مرورگر های محبوب اینترنت اکسپلورر، موزیلا فایر فکس و گوگل کروم، مشاهده وب سایت های مشابه، تعداد سایت های لینک داده شده به سایت در حال مشاهده شما و … اشاره کرد.

 

مراحل نصب تولبار الکسا در گوگل کروم :

  1. از مرورگر گوگل کروم خود این لینک را باز کنید.
  2. مانند تصویر زیر روی دکمه  Install Alexa Browser Extension کلیک کنید :
  1. سپس روی دکمه Add to Chrome کلیک کنید :
  1. سپس روی دکمه Add extension برای نصب تولبار الکسا در کروم کلیک کنید :
  1. در صورتی که الکسا با موفقیت نصب شود با پیام زیر مواجه می شوید :
  1. سپس در سایتی که مد نظر است، مجدد روی آیکن الکسا کلیک کنید، تا رتبه سایتی که در آن قرار دارید نمایش داده شود، برای مشاهده رتبه الکسا هر سایتی که تمایل دارید ابتدا باز کنید و سپس روی آیکن تولبار کلیک کنید تا نمایش داده شود :

 

دانلود تولبار الکسا برای مرورگر فایرفاکس :
اگر که شما از مرورگر فایرفاکس استفاده می کنید کافیست به لینک زیر مراجعه کنید و بر روی گزینه  Install Alexa Browser Extension کلیک کنید سپس وارد صفحه قبول شرایط و قوانین استفاده از این نوار ابزار می شوید که باید در این مرحله بر روی گزینه Accept And Install کلیک کنید با این کار یک گزینه Allow و سپس Add در بالای مرورگر شما ظاهر می شود که با کلیک بر روی آن ها ،افزونه بر روی مرورگر فایر فاکس شما نصب می شود.

[su_button url=”http://www.alexa.com/toolbar?browser=firefox” target=”blank” background=”#00ff7b” color=”#ffffff” size=”5″]نصب تولبار الکسا برای مرورگر فایرفاکس[/su_button]

دانلود تولبار الکسا برای مرورگر کروم :
اگر شما از مرورگر گوگل کروم استفاده می کنید کافیست به لینک زیر مراجعه کنید و بر روی گزینه  Install Alexa Browser Extension کلیک کنید سپس وارد صفحه افزونه های کروم می شوید که با کلیک بر روی گزینه Add To Chrome  در بالای مرورگر شما یه گزینه Add Extension ظاهر می شود که با کلیک بر روی آن، تولبار بر روی مرورگر گوگل کروم شما نصب می شود.

[su_button url=”http://www.alexa.com/toolbar?browser=chrome” target=”blank” background=”#00ff7b” color=”#ffffff” size=”5″]نصب تولبار الکسا برای مرورگر گوگل کروم[/su_button]

دانلود تولبار الکسا برای مرورگر اینترنت اکسپلورر :
اگر شما از کاربران مرورگر اینترنت اکسپلورر هستید کافیست به لینک زیر مراجعه کنید و بر روی گزینه  Install Alexa Browser Extension کلیک کنید تا این تولبار بر روی مرورگر شما نصب شود.

[su_button url=”http://www.alexa.com/toolbar?browser=ie-new” target=”blank” background=”#00ff7b” color=”#ffffff” size=”5″]نصب تولبار الکسا برای مرورگر اینترنت اکسپلورر[/su_button]