اموزش کامل دانلود از 4shared

اهل دانلود که باشید قطعا وب‌سایت 4shared.com را می شناسید. 4shared یکی از قدیمی‌ترین و قدرتمندترین سایت‌های آپلود رایگان است که در ایران نیز به خصوص در میان سایت‌های موزیک طرفدار زیادی دارد، به طوریکه اکثر فایل‌های موزیک پس از انتشار بر روی 4shared آپلود میشود. شما میتوانید کلیه فایل‌های خود اعم از موزیک، فیلم، برنامه و… را در 4shared آپلود کرده و سپس لینک دانلود آن را در اختیار دیگران قرار دهید تا فایل شما را دانلود کنند. در این اموزش از digital98 دو اموزش برای دانلود از 4shared را خواهیم اموخت ...
اگر تاکنونی فایلی را از 4shared دانلود کرده باشید حتمأ میدانید دانلود از آن به شکل مستقیم نیست و غیر‌مستقیم است. یعنی شما نمیتوانید پس از وارد نمودن لینک دانلود در مرورگر یا دانلود‌ منیجر آن را دانلود کنید؛ بلکه به صفحه دیگری روانه میشوید و پس از کلیک بر روی Download Now و سپس انتظار جهت صفر شدن تایمر 10 ثانیه ای میتوانید فایل را دریافت کنید. طبعأ این موضوع زمانی هر چند اندک را از شما میگیرد. هم اکنون در این digital98 قصد داریم ترفندی بسیار ساده را برای شما بازگو کنیم که با بهره گیری از آن میتوانید لینک‌های ‌دانلود 4shared را کاملأ مستقیم کنید و دیگر دو مرحله از دانلود را طی نکنید! این ترفند بر روی کلیه فایل‌های موزیک مانند mp3 قابل اجراست و همچنین برای اکثر فایل‌های دیگر نیز امکان پذیر است، برای پوشش دانلود کلیه فایل ها روش دوم رو پیشنهاد می کنیم.(کمی پایین تر)

روش اول : تبدیل لینک های غیر مستقیم به مستقیم جهت دانلود

بدین منظور:

اگر اندکی دقت کنید خواهید دید در آدرس دانلود فایل‌های 4shared قسمتی به شکل /file/ وجود دارد. شما کافی است این عبارت را به /download/ تغییر دهید، سپس لینک دانلود را در مرورگر یا دانلود منیجر وارد کنید تا بلافاصله دانلود فایل شروع شود! به همین سادگی لینک شما از حالت غیر‌مستقیم به مستقیم تبدیل شده است.

به عنوان مثال فرض کنید فایل موزیکی با این لینک داریم:

http://www.4shared.com/file/75969718/cecfe0df/Fereydoun-Delam_Gereft.html

اگر وارد این لینک شوید خواهید دید که لینک دانلود غیر‌مستقیم است و برای دانلود آن بایستی دو مرحله دیگر را نیز طی کنید.
اما اکنون همانطور که گفته شد در آدرس لینک دانلود، به جای file عبارت download را درج کنید. بدین شکل:

http://www.4shared.com/download/75969718/cecfe0df/Fereydoun-Delam_Gereft.html

حالا اگر این لینک را تست کنید خواهید دید که یک لینک مستقیم است و پس از کپی نمودن در نوار آدرس مرورگر یا دانلود منیجر اتوماتیک دانلود میشود. بدون اینکه مجبور باشید دو مرحله اضافی و یک تایمر 10 ثانیه ای را تحمل کنید! جهت کپی نمودن لینک دانلود نیز در مرورگر Internet Explorer بر روی لینک راست کلیک کرده و Properties را انتخاب نمایید. آدرس لینک در جلوی عبارت Address درج شده است که میتوانید آن را Copy کنید. در مرورگر فایرفاکس نیز میتوانید با راست کلیک بر روی لینک و انتخاب Copy Link Location آن را کپی کنید.

همانطور که ذکر شد این ترفند بر روی کلیه فایل‌های MP3 آپلود شده قابل اجراست. بر روی سایر فایل‌ها نیز کم و بیش امکان پذیر است. برای پوشش دانلود کلیه فایل ها روش دوم رو پیشنهاد میکنیم.(کمی پایین تر) البته روشن است روش اول به منزله فعال سازی قابلیت Resume یا توقف به هنگام دانلود نیست بلکه شما میتوانید فایل‌ها را مستقیمأ دانلود کنید.

روش دوم : ثبت نام و ایجاد اکانت کاربری در 4shared (راه حل کمی طولانی تر)

وقتی وارد آدرس فایل مورد نظر در سایت 4shared شدید، در این قسمت نام فایل مورد نظر ،حجم فایل ، تاریخ آپلود فایل و نوع فایل را می بینید. برای وارد شدن به صفحه ی دانلود فایل روی Download ( دانلود ) کلیک کنید.

پس از کلیک روی Download ( دانلود ) ، وارد صفحه ای میشوید که از شما میخواهد برای دانلود فایل در سایت ثبت نام کنید، یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید وارد سایت شوید، برای ثبت نام روی گزینه Signup و برای وارد شدن روی Login کلیک کنید.

در صفحه ی باز شده برای ثبت نام فرم سمت چپ Sign Up (عضویت) را پر کنید و اگر قبلا ثبت نام کردید، برای وارد شدن به سایت فرم سمت راست Login (ورود) را پر کنید، برای ثبت نام ، ایمیل و رمز عبور را در قسمت های مربوطه وارد کنید و گزینه Sign Up را کلیک کنید.

برای تکمیل ثبت نام، نام خود را در قسمت های First Name و Last Name وارد کنید و در آخر گزینه Create account را کلیک کنید.

سپس  صفحه ای را مشاهده خواهید کرد که به شما میگوید: برای تایید اکانت شما ، ایمیلی به آدرس ایمیل شما ارسال شده است و برای تایید اکانتتان به ایمیل خود رفته و روی لینک موجود در آن ایمیل کلیک کنید.

نکته1: در حال حاضر برای دانلود فایل نیازی به تایید اکانت نیست و شما میتوانید به کار خود ادامه دهید ولی
نکته2: برای دانلود های بعدی باید اکانت خود را تائید کنید، بدون تائید شما میتوانید 1 فایل دانلود کنید.
نکته3: در دانلودهای بعدی شما میتوانید با همین مشخصات که ثبت نام کرده اید، از گزینه Login وارد شده فایل ها را دانلود کنید.

پس از پایان مراحل بالا، جهت دانلود فایل روی دانلود کلیک نمیایید.

بالاخره شما وارد صفحه ی دانلود شده اید ، برای فعال شدن دکمه ی دانلود تایمری 20 ثانیه ای شروع به شمارش معکوس خواهد کرد شما باید 20 ثانیه صبر کنید تا این شمارش به پایان برسد، پس از پایان 20 ثانیه شمارش، لینک دانلود برای شما فعال خواهد شد. برای دانلود روی Download File پنجره ی ذخیره فایل ظاهر میشود. برای دانلود روی Save کلیک کنید و فایل را ذخیره کنید .
کار تمام است. 😁

اگر به هر دلیلی مجبور به توقف فایل دانلودی خود شدین نیازی نیست این مراحل را دوباره از اغاز شروع نمایید و می توانید ادامه دانلود را طی نمایید.