با این روش ساده تلگرام شما دیگر هک نمی شود

در این مقاله از digital98 به بررسی و افزایش امنیت یکی از محبوب ترین پیام رسان ها در ایران می پردازیم.  شاید علت محبوبیت این اپلیکیشن کیفیت بالا در خدمات رسانی به کاربران خود است. به هر حال با توجه به محدودیت هایی که شرکت تلگرام telegram برای کاربران ایرانی لحاظ کرده با این وجود باز هم تلگرام از جمله مواردی است که این روزها بین ایرانی‌ها بسیار محبوب شده است. شاید کافی نبودن سرویس های شبکه های داخلی یا عدم کیفیت مناسب و سرویس دهی و یا خدایی نکرده تفکر کذایی اینکه هر تولید و محصول ایرانی بی کیفیت است!!! بهر حال و متاسفانه سبب گرایش ایرانیان به استفاده از پیام رسان های خارجی شده است. با وجود تعداد بالای کاربران ایرانی تلگرام در محدوده خاورمیانه این شرکت حاظر به راه اندازی سروری در ایران نشده است!!! بهر حال بازار این پیام رسان بسیار گرم است. توصیه اینجانب استفاده از پیام رسان های ایرانی مانند سروش است که علاوه برحمایت از تولید داخلی، باعت پیشرفت این عرصه در کشور عزیزمان ایران باشیم. بهر حال قابلیت‌های رمزنگاری خاص این اپلیکیشن باعث شده تا بسیاری از افراد به آن اعتماد کنند، زیرا در این حالت خواندن پیام‌ها بین مبدا و مقصد بسیار سخت‌تر خواهد بود. همچنین این اپلیکیشن جز اولین اپ‌هایی بوده که قابلیت چت خصوصی رمزنگاری شده دونفره را ارایه کرد. اما برویم به سراغ آمار! این سرویس هم اکنون بیش از 50 میلیون کاربر فعال در هر ماه دارد. با توجه به آماری که ما از آلکسا از سرور اصلی این پیام‌رسان گرفتیم، باز هم ایرانی‌ها بیشترین تعداد کاربران آن را تشکیل داده‌اند. این میزان دقیقا برابر با 15.4 درصد از کل کاربران سرویس مورد اشاره است که با توجه به کل کاربرانش، 7.700.000 آن را ایرانی‌ها تشکیل داده‌اند. پس از ایران روسیه با 10.4 و کره جنوبی با 9.5 درصد به ترتیب در رده‌های دوم و سوم کشورهای استفاده کننده از تلگرام قرار گرفتند.

و اما برای فعال‌ سازی این قابلیت در اپلیکیشن تلگرام مراحل زیر را انجام دهید:

اپلیکیشن تلگرام را اجرا کنید.

به بخش تنظیمات (Settings) وارد شوید.

به بخش “Privacy and Security” وارد شوید و گزینه “Two-Step Verification” را انتخاب کنید.

حالا گزینه “Set Additional password” را انتخاب کنید و رمز عبور دلخواه خود را وارد کنید. در آخر آدرس ایمیل خود را برای بازیابی رمز فراموش شده وارد کنید.

به ایمیل خود مراجعه کنید. ایمیلی از تلگرام برای شما ارسال شده است. آن را باز کنید و روی لینک کلیک کنید تا عملیات فعال‌سازی با موفقیت انجام شود.

و برای فعال‌ سازی در نسخه دسکتاپ اپلیکیشن تلگرام هم باید موارد زیر را انجام دهید:

به بخش تنظیمات (Settings) وارد شوید.

روی گزینه “Enable Two-Step Verification” کلیک کنید.

رمز عبور دلخواه خود را وارد کنید و در آخر آدرس ایمیل خود را برای بازیابی رمز فراموش شده وارد کنید و بر روی “Save” کلیک کنید.

به ایمیل خود مراجعه کنید. ایمیلی از تلگرام برای شما ارسال شده است. آن را باز کنید و روی لینک کلیک کنید تا عملیات فعال‌سازی با موفقیت انجام شود.

با فعال‌سازی قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای، امنیت تلگرام خود را بالا ببرید.

امید است مطالعه این مقاله امنیت فضای مجازی شما را بهبود بخشد.