برخی از مواقع پیش می آید که یک سری از اطلاعات ضروری را تصمیم داریم رمز گذاری کنیم و تمایل نداریم که دیگران به آن دسترسی پیدا کنند با توجه به اینکه استفاده از نرم افزار ورد بسیار رایج است.

سوالی که ایجاد شود این است که آیا می توان بر روی فایل هایی که از طریق نرم افزار word خروجی می گیریم و رمز گذاری کنیم؟!!

پاسخ ما به این سوال مثبت است 😃

در این آموزش یاد می گیریم که چگونه می توانید به راحتی بر روی فایل های خود از طریق این نرم‌افزار ذخیره شده اند رمزگذاری کنید. اگر شما هم به دنبال یادگیری این آموزش هستید توصیه می شود تا انتها با این مقاله از digital98.ir همراه شوید.

1- برای رمزگذاری بر روی فایل ورد ابتدا فایل مورد نظرتان را اجرا کنید بعد از اجرا کردن فایل مورد نظر خود از طریق منو  بالایی نرم افزار بر روی گزینه file کلیک کنید با انتخاب این گزینه صفحه جدیدی برای شما باز می شود در این صفحه گزینه Protect Document راه پیدا کردن و بر روی آن کلیک کنید.

2- گزینه های مختلف را بعد از انجام مراحل مذکور خواهید دید در میان این گزینه ها بر روی عبارت Encrypt with password کلیک کنید و رمز مورد علاقه خودتان را تایپ کنید. حالا وقت آن رسیده است که برای ذخیره ی رمز بر روی عبارت ok کلیک کنید.

با انجام مراحلی  که توضیح داده شد شما  تنها در صورت وارد کردن رمز می توانید به فایل و اطلاعات دسترسی پیدا کنید اما نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که در صورت فراموش کردن رمز طراحان ورد گزینه برای بازیابی رمزعبور را تعبیه نکردند با توجه به این شرایط  دقت لازم را در حفظ رمز عبور داشته باشید. 😄