با استفاده از افزونه External Media without Import قادر خواهید بود بدون اپلود تصاویر در هاست خود و از طریق لینک های خارجی که به این افزونه اضافه می کنید، برای نوشته های مطالب خود تصویر شاخص یا تصاویر درونی قرار دهید. در واقع می توانید بدون آپلود حتی یک تصویر در هاستتان تمامی تصاویر را نمایش دهید.

به این ترتیب شما می توانید تصاویر را در یک سرور اختصاصی جدا از سایت وردپرس قرار دهید و همچنان قادر به نمایش آنها توسط پلاگین های مختلف گالری هستید که فقط تصاویر را از کتابخانه رسانه ای به نمایش می گذارند.

این افزونه بمانند این است که تصاویر و فایل های چند رسانه ای سایتتان را در یک ساب دامین یا یک سرور دیگر جهت افزایش سرعت بارگزاری وبسایتتان قرار داده اید. برای مثال شما با ساخت یک اکانت در picofile.com و آپلود تصاویر در آن و دادن لینک آن ها به افزونه این امکان را دارید که تمامی عکس های خود را به صورت یکجا در پیکوفایل ذخیره کنید و برای مدیریت وبسایتتان از یک هاست حتی کمتر از 200 مگابایتی استفاده نمایید. بدین صورت کاهش چشمگیری در هزینه ی خرید هاست خواهید داشت.

طریقه کار؛

بر روی دکمه “افزودن جدید” در صفحه “رسانه” -> “کتابخانه” کلیک کنید، صفحه نمایش بارگذاری رسانه نمایش داده می شود که در آن دکمه “اضافه کردن رسانه های خارجی بدون وارد کردن” وجود دارد، آن را کلیک کنید.

یا اینکه بر روی زیرمنوی “افزودن رسانه خارجی بدون وارد کردن” در نوار کناری کلیک کنید. URL های تصاویر مورد نظر برای افزودن را پر کنید. می توانید چندین آدرس اینترنتی را پر کنید که هر URL در یک خط پر شده است.
بر روی دکمه “افزودن” کلیک کنید، تصاویر از راه دور اضافه می شوند.