آیا میدانید 99 درصد ایردارپ های غیر رایگان جعلی و کلاهبرداری هستند! پس لطفا گول نخورید. پولدار شدن یک شبه خیالی خام و رویایی بیش نیست و میسر نمیشود به این جمله ایمان بیاورید.

حذف یک یا چند صفحه از pdf [لینک]

اگر می خواهید صفحاتی از فایل pdf تان را حذف کنید مثلا صفحه اول یا اینکه تنها تعداد معدودی صفحه برای نگهداری مورد نظرتان باشد، بهترین کاری که می توانید بکنید این است که فایل اصلی یا سنگین را کنار بگذارید و یک PDF کم حجم تر بسازید.

روش 1: حذف صفحه از pdf با آکروبات حرفه ای

۱. ادوبی آکروبات حرفه ای را باز کنید. فایلی که می خواهید صفحات آن را استخراج کنید، انتخاب کنید.

۲. روی تب Pages در سمت چپ پنجره فایل آکروبات کلیک کنید. پن Pages نمایش داده می شود که تصاویر کوچکی از صفحات فایل را نشان می دهد.

۳. صفحات خود را تنظیم کنید. در قسمت Pages تصاویر کوچک صفحاتی که می خواهید آنها را استخراج کنید را بکشید، به طوری که پشت سر هم ظاهر شوند.

برای مثال، برای استخراج اولین و سومین صفحه از فایل، تصویر کوچک سومین صفحه را به سمت بالا بکشید تا زمانی که یک قاب آبی رنگ دور تصویر کوچک صفحه دوم ظاهر شود. قاب آبی مکان جدید سومین صفحه را هنگامی که تصویر رها می شود، نشان می دهد.

تصویر را رها کنید تا اولین و سومین صفحه پشت سر هم قرار بگیرند. صفحه ای را که تغییر داده اید، اکنون دومین صفحه فایل است.

۴. در منوی فایل، روی آیکون Pages کلیک کنید، سپس گزینه Extract را انتخاب کنید. به جای این کار می توانید روی هر یک از صفحات انتخاب شده کلیک راست کنید و همین منو را بیاورید.

دیالوگ باکس “Extract Pages” ظاهر می شود.

۵. محدوده صفحات را مرتب کنید. اگر محدوده نشان داده شده در دیالوگ Extract Pages درست نیست، محدوده درست صفحاتی که می خواهید استخراج می کنید را وارد کنید.

۶. تنظیمات خود را تعیین کنید. برای حذف صفحات استخراج شده از فایل اصلی بعد از استخراج، چک باکس “Delete Pages After Extracting” را انتخاب کنید.

اگر می خواهید فایل جدیدی برای هر صفحه ای که استخراج می کنید، ایجاد کنید، روی “Extract Pages As Separate Files” کلیک کنید. اگر می خواهید همه صفحات استخراج شده را در یک فایل جدید نگه دارید، هیچ یک از چک باکس ها را دست نزنید.

۷. بر روی OK کلیک کنید. آکروبات سند مشخص شده را در یک سند PDF جدید استخراج می کند.

۸. ذخیره فایل جدید. می توانید نام و محل فایل را تغییر دهید و به فایل اصلی برگردانید. گزینه Save را برای ذخیره خودکار فایل pdf یا Save As را برای انتخاب از بین چندین گزینه، از جمله PDF، PNG، JPEG، Word document و بسیاری دیگر انتخاب کنید.

۹. پاک کردن فایل اصلی. اگر گزینه حذف فایل های استخراج شده را از فایل اصلی انتخاب نکرده اید و می خواهید ترتیب صفحات تغییر داده شده را برگردانید، از منوی File گزینه Revert را انتخاب کنید. در غیر این صورت، PDF ویرایش شده خود را به صورت نرمالی که می خواهید، ذخیره کنید.

روش 2: حذف صفحه از pdf با گوگل کروم

۱. مرورگر گوگل کروم را باز کنید.

۲. کلیدهای CTRL و O را همزمان برای باز کردن دیالوگ باکس فشار دهید تا فایلی که می خواهید صفحاتی از آن را استخراج کنید، پیدا کنید.

۳. فایل را پیدا یا نام آن را تایپ کنید و روی Open کلیک کنید.

۴. همانطور که به فایل نگاه می کنید، روی منو، بالا سمت راست، گزینه “Print” را انتخاب کنید.

۵. روی دکمه “Change” نزدیک Destination کلیک کنید.

۶. “Save as PDF” را انتخاب کنید.

۷. دکمه پایینی زیر “All” را انتخاب کنید و در آن محدوده صفحات مورد نظر را تایپ کنید.

۸. “Save” را انتخاب کنید.

۹. در این مرحله، از طریق دیالوگ باکس می توانید نام فایل را تایپ و مکان فایل را انتخاب کنید و سپس “Save” را برای اتمام کار انتخاب کنید.

روش 3: حذف صفحه از pdf با ابزار آنلاین SmallPdf

۱. با استفاده از مرورگر دلخواه خود به آدرس  http://merge.smallpdf.com بروید.

۲. فایل هایی را که می خواهید صفحاتی از آن ها را استخراج کنید، انتخاب کنید. فایل (یا فایل های) PDF مورد نظر خود را بکشید و آن (ها) را در فضای Drop سایت رها کنید.

۳. فایل های خود را ویرایش کنید و ترتیب آن ها را دوباره مرتب کنید. قسمت بالای کادر را به “Page mode” تغییر دهید. در این صورت، می توانید صفحات را به طور مجزا مشاهده کنید. در ناحیه زیر هر تصویر، شماره فایل (سمت راست) و شماره صفحه را در (سمت چپ) کنار آن مشاهده می کنید. حال، می توانید برحسب ترتیبی که مورد نظر شماست، صفحات را دوباره مرتب کنید و صفحاتی که می خواهید را نگه دارید و بقیه را با کلیک بر روی علامت ضربدر در گوشه تصویر حذف کنید.

۴. پس از انجام مرحله قبل، می توانید فایل PDF نهایی را با کلیک بر روی “Merge PDF” ایجاد کنید. در این مرحله، فایل PDF جدید ایجاد و به طور خودکار دانلود می شود و می توانید آن را در پوشه دانلود مرورگر خود بیابید.

مطالب مرتبط ؛

 • به کانال ارز دیجیتال رایگان بپیوندید کانال ارز دیجیتال

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  بدون دیدگاه
  وبلاگ
  © 2021 - کلیه حقوق برای دیجیتال 98 محفوظ است