احتمالا تا کنون برای شما هم پیش آمده که به فکر پیدا کردن افراد و یافتن موقعیت کنونی انها باشید و مکان آن را روی نقشه پیدا کنید، نرم افزار های گوناگونی برای موبایل در این ضمینه وجود دارد که باید از قبل اجازه دسترسی به لوکیشن انها تایید شود. اما گاهی پیش می اید که قربانی اجازه رد گیری را به شما نداده و شخصا تمایل به ردیابی فردی دارید. برای این منظور راه های متفاوتی وجود دارد که در اغاز لازم است شما ip آی پی آن فرد را پیدا کنید. در این پست چند روش برای پیدا کردن موقعیت جغرافیای افراد از طریق آی پی (آدرس اینترنتی آن ها) به شما معرفی می کنیم.

IP چیست؟

با ورود شما به اینترنت از طریق کامپیوتر یا گوشی، یک شماره مجزا برای شناسایی شما ساخته می شود. این شماره IP نام دارد. از طریق IP میتوان اطلاعات مکانی آن کامپیوتر یا موبایل متصل به اینترنت را بدست آورد.

روش اول : از طریق سایت

سایت های زیادی برای مشخص کردن موقعیت مکانی IP وجود دارد که در این مطلب بهترین سایت ها برای یافتن پیدا کردن موقعیت مکانی از طریق IP را معرفی خواهیم کرد. کافی است آی پی مورد نظر را در کادر جستجوی سایت های زیر سرچ کنید.

http://iplocation.truevue.org/
http://www.find-ip-address.org/
www.ip-adress.com/ip_tracer/
http://www.ipligence.com/geolocation
http://www.ipgp.net/
https://whatismyipaddress.com/ip-lookup
بهترین سایت در زمینه یافتن موقعیت IPLocation.net است.با ورود به این سایت میتوانید IP مورد نظر را در کادر وسط صفحه وارد کنید و مشخصات مکانی آن را به طور کامل مشاهده نمایید.

یکی دیگر از بهترین سایت ها whatismyipaddress می باشد. با وارد کردن ای پی در کادر بالای صفحه این سایت می توان موقعیت دقیق ای پی را روی نقشه مشخص نمود.

برخی ویژگی های این سایت :

* پیدا کردن مکان دقیق آی پی مورد نظر شما از روی نقشه
* نشان دادن اطلاعات سیستم مورد نظر مانند نوع اینترنتی که استفاده می کند
* تغییر آی پی شما
* نشان دادن آی پی شما
* آموزش تغییر آی پی شما
* مخفی کردن آی پی شما
و . . .