در این مطلب قصد داریم تا به حل مشکل شورتکات و مخفی شدن فایلهای فلش و رم که بسیار هم شایع هست رو بگم، شاید یکی از بدترین نوع ویروس باشه که معمولا از یه کامپیوتر وارد فلش میشه و اصولا هر فلشی رو وارد اون pc کنید این ویروس وارد اون میشه ابتدا این نکته رو بگم که اگه کامپیوتر تون به این ویروس مبتلا شده تنها راه  خلاص شدن ازش تعویض ویندوز هستش چون ویروس کش ها نمیتونن این ویروسو پیدا کنن. شکل زیر نمومه این ویروس هارو نشون میده.

 

حالا بریم سراغ آموزش خلاص شدن از شر این ویروس

برای این کار نیازی به نرم افزار خاصی نداریم زیرا این ویروس یا بهتره بگم بد افزار میاد و attribute “صفت” تمام فلشهایی که به پورت کامپیوتر متصل میشه رو تغیییر میدن به همین علت نیازی به نرم افزار خاصی برای خلاص شدن ازش نیاز نداریم .

نحوه حل مشکل شورتکات و مخفی شدن فایلهای فلش و رم:

ابتدا کادر run (کلید ترکیبی win+r) رو باز کنید و عبارت cmd رو تایپ کنید .سپس توی my computer ببنید نام فلشتون چیه و حالا عبارت زیر (بخش سبز رنگ) رو در cmd تایپ کنید.

[su_highlight background=”#99ff99″]attrib -r -a -s -h *.* /s /d[/su_highlight]

و بعد اینتر رو بزنید و تمام.

قطع به یقین به راحتی هر چه تمامتر مشکلتون حل شده، اما اگر که مشکل همچنان پابرجاست و فایل های ارزشمندی توی مموریتونه که به هر قیمتی حاظرین از دستش ندین پس استفاده از نرم افزار آنتی هیدن رو به شما پیشنهاد می کنم. راجع به استفاده از این نرم افزار سبک و کاربردی احتیاط کنید. می تونید در وب نرم افزار antihidden رو سرچ کنید. در پست های بعدی مفصل راجع به اون صحبت می کنیم.