آیا میدانید 99 درصد ایردارپ های غیر رایگان جعلی و کلاهبرداری هستند! پس لطفا گول نخورید. پولدار شدن یک شبه خیالی خام و رویایی بیش نیست و میسر نمیشود به این جمله ایمان بیاورید.

رفع مشکل پر شدن هاست بدون دلیل [لینک]

(رفع مشکل پر شدن اتوماتیک هاست)

از پر شدن بی دلیل فضای هاستتان تعجب نکنید!! 🤔 اکنون سوال اینجاست کدام قسمت از هاست فضا را اشغال کرده و چرا ؟ لطفا قبل از ارتقا هاست خود موارد زیر را برسی نمایید؛

1- وارد کنترل پانل cPanel شوید.

2- از باکس Files وارد disc space usage شوید. اکنون مشاهده خواهید کرد که حجم غیر معقول در کدام بخش وجود دارد.

را ه های از بین بردن مشکل پر شدن فضای هاست!

– فایل error_log در پوشه public_html یا هر پوشه دیگری که در آن اسکریپت نصب است. این فایل خطاهای موقت مربوط به اسکریپت را در خود نگهداری می کند و بصورت خودکار ایجاد می شود. به مقدار حجم آن دقت کنید! این فایل درون خود فضای فایل های سایت قرار دارد. حذف فایل error_log هیچ موردی ندارد.

– فایل های موجود در public_html محتویات اصلی سایت شما هستند. معمولا این گزینه در صورت آپلودهای شما پر می شود. پوشه های که در هاستتان ایجاد کرده اید را چک نمائید.

– logs این گزینه جزو محتمل ترین گزینه هایی است که باعث پر شدن ناگهانی فضای سرویس میزبانی شما شده. استفاده ی بیش از حد منابع …

– خطاها و ارورها اغلب در یک بازه ی زمانی ایجاد شده و گزارش آن ها در این محل ذخیره می شود. پس از حصول اطمینان از بلا استفاده بودن محتویات این شاخه نیز قابل حذف است.

– فایل های موجود در tmp معمولا فایل هایی هستند که به صورت موقت نگه داری می شوند مانند نمودار های مربوط به مصرف منابع و غیره. اگر این دسته آمار ها برای شما اهمیت ندارند می توانید محتویات این شاخه را از طریق file manager حذف کنید.

– محتویات موجود در mail مربوط به ایمیل های شماست و باز هم در صورتی که نیازی ندارید مانعی در حذف اطلاعات موجود در آن نیست. دقت کنید برای پاک سازی از طریق ورود به ایمیل از طریق web mail اقدام کنید.

– MySQL، البته این گزینه جزو گزینه هایی که به صورت ناگهانی بر حجم آن ها اضافه می شود نیست اما با استفاده از بهینه سازی جداول دیتابیس که آموزش آن موجود است می توانید نسبت به کاهش حجم پایگاه های داده اقدام کنید این گزینه  بسیار حساس است در صورتی که کار با ان را بلد نیستید سعی کنید تغیری در ان ایجاد نکنید. جهت جلوگیری اتفاقات ناخوشایند.

– ممکن است زمانی از هاستتان full backup تهیه کرده باشید. فول بکاپ سی پنل با پسوند .tar.gz بوده و در home directory هاست (یک مسیر بالاتر از public_html) قرار دارد. اگر فایل بکاپ را نیاز ندارید می توانید آن را پاک کنید.

– همچنین در نظر داشته باشید پوشه trash هاست خود را هر چند مدت یک بار چک کنید زیرا فایل های حذف شده در آن پوشه می رونند و مانند ویندوز باید سطل آشغال خود را پاک نمایید.

مطالب مرتبط ؛

 • به کانال ارز دیجیتال رایگان بپیوندید کانال ارز دیجیتال

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  بدون دیدگاه
  وبلاگ
  © 2021 - کلیه حقوق برای دیجیتال 98 محفوظ است