سلام دوست من. من قوانین کلی ترید رو برای شما جمع اوری کردم .هر قسمت را زیر پا گذاشتید بدون شک شکست خواهید خورد. اینو به خاطر داشته باشید که بازار سخت گیر ترین معلم هست. از هیچ خطایی چشم پوشی نمیکنه و بلافاصله شما رو تنبیه میکنه. گاهی اشتباهات تاوان گزافی دارند، پس هوشیارانه عمل کنید؛

 1. هرگز اجازه ندارید به استاپ دست بزنید ، یا استاپ میخوریم یا تارگت را بدست میاریم. اینو همیشه با خودتون تکرار کنید. تبصره: برای تریدر های باینری آپشن این قسمت میشه: هرگز در هیچ شرایطی حجم معامله اولیه خود را برای جبران ضرر ای سود بیشتر تغییر ندهید.
 2. به هیچ عنوان پوزیشن جبرانی وارد نمی شوید. شکست را با افتخار بپذیرید. از کف میخرم تو سقف جمع میکنم نداریم!
 3. مارتینگل ممنوع از هر تکنیکی که به مارتینگل برسه باید بر حذر باشید. مارتینگل شرایط بخصوص و آدم های بخصوص را میطلبد!!
 4. در انتهای هر روز معاملاتی موظف هستید همان روز را دوباره بک تست بزنید و اشتباهات خودتون را بنویسید.
 5. قوانین استراتژی خودتون را دقیق بنویسید و بچسبانید جلوی خودتان و قبل از چک کردن یک به یک قوانین حق ندارید وارد شوید. اول مثل خلبان ها چک لیست را بررسی می کنید و بعد پرواز می کنید.
 6. ببینید استراتژی شما برای چه بازاری طراحی شده، هرگز و هرگز حق ندارید خارج از ساعات آن معامله کنید.
 7. هرگز اجازه ندارید بیش از یک پوزیشن در جریان داشته باشید. حتی اگر مولعیت 055 % بود
 8. بعد از به اتمام رساندن پلن هر روز اجازه ترید در ریل ندارید .اگر خواستید میتوانید با دمو روز را ادامه بدهید.
 9. بازار ارزهای دیجیتال بسیار سخاوتمند است و هرگز فکر نکنید که اگر این موقعیت از دست برود دیگر جا میمانید.
 10. ما با اخبار اصلا کاری نداریم چون خبر در جهت حرکت روند هست. اما یک تبصره هم داریم، بعضی اخبار هستند که با هیجانات زیادی همراه هستند مثل خبر ان اف پی یا اعلان نرخ بهره و یا اخبار سیاسی و ریاست جمهوری و پارلمانی در این شرایط ترید مطلما ممنوع است . البته این قانون صرفا برای شماست چون هنر ترید در خبرها مهارت بالا و سرمایه مناسبی را طلب میکند و در شرایط فعلی مناسب شما نیست. پس فقط کنار بشینید و از حرکت بازار لذت ببرید چون شما رو قربانی خودش نکرده!
 11. هر شنبه و یکشنبه تا زمانی که ترید میکنید باید یک روز به طور کامل هفته گذشته را بک تست بزنید.
 12. تا زمانی که از این 10 هفته نتیجه یا عدم نتیجه نگرفته اید . روش معاملاتی و استراتژی دیگری را دنبال نکنید. حتی روخوانی هم نکنید.
 13. هیچ اندیکاتور و سیستم دیگری را در چارت نداشته باشید. چون قضاوت شما را دستخوش تغییرات می کند و مردد میشوید. فقط با یک سیستم.
 14. تا زمانی که به سود مستمر و یکساله از بازار نرسیده اید . فقط و فقط باید روی یک جفت ارز ترید کنید. حتی بقیه را هم کنترل نکنید به لحاظ کرولیشن و واگرایی های نوسانی. به هیچ عنوان.
 15. تلگرام، اینستاگرام، واتس آپ و … را در زمان ترید ببندید، شما یا دارید ترید میکنید و سکان زندگی خانواده تان را در دست گرفته اید، یا دارید بازی میکنید.
 16. به هیچ عنوان اجازه ندارید تحلیل یا حتی نقد روی جفت ارز های معاملاتی را بخوانید. هر تصویر ذهنی که دیگران به شما میدهند باعث قضاوت درونی شما میشود. مثلا یک فرد با تجربه مثل آقای … در گروه میگوید پوند به سمت ماهانه خود خورده و دیگر بالا نمیرود. همه از آن به بعد دنبال سل هستند ولی شما سیگنال قوی بای دارید! از ترس استاپ و با قضاوت ذهنی خودتان آن موقعیت را خراب می کنید. به خاطر داشته باشید ما یا استاپ میخوریم یا تارگت را بدست میآوریم.
 17. استاپ لاس حافظ سرمایه شما نیست ، بلکه استاپ لاس سرمایه شما را نابود میکند ولی ما باز هم استاپ را قرار میدهیم و با قدرت از آن حمایت میکنیم؟! چرا؟ چون هنوز به آن مرحله از مهارت نرسیده ایم که توان ارزیابی حرکات ناگهانی بازار را داشته باشیم و آنقدر هم بالانس نداریم که بتوانیم آنرا تحمل کنیم. پس استاپ و تارگت همزمان ثبت میشود و بعد از آن فقط انتظار…… یا استاپ یا تارگت. (در باینری آپشن چون حجم معامله همان اول مشخص می شود ناخداگاه این موضوع رعایت خواهد شد.)
 18. دوستان عزیز حتما ریسک فیری کنید. در موقعیت عزیزی مثل شما که سرنوشتش روی خطی به باریکی نخ اسکناس است از دست دادن سود بسیار درد آور و غیر قابل پذیرش است . چه برسد به اینکه بازی برده را بخواهید با ضرر و شکست به پایان برسانید. پس ما ریسک فیری میکنیم در چند مرحله و سود را پله کانی سیو میکنیم و در عقب نشینی قیمت هرگز به ریسک فیری دست نمیزنیم. قیمتی که عقب نشینی میکند شاید خیال بازگشت نداشته باشد و قصد تهدید اکانت شمارا دارد. ریسک فیری بهترین حامی شماست. بهش اعتماد کنید. اگر هم استاپ خوردید ، در سود خارج شدید. یادمان نرود آمده ایم چیزی بدست بیاوریم نه از دست بدهیم.
 19. با خودتون رو راست باشید. مرتب به خودتون این مطلب را بگید که تخلف از این قوانین یعنی دارم با زندگی و سرنوشت خودم و خانوادم بازی میکنم.

یادمان نرود که اگر یک روز موقعیت ترید بدست نیاوردیم ناراحت نشویم. روز خوب روز بدون منفی است و چقدر خوب که یک روز بگوییم آنقدر من ریز شدم تو چارت که موقعیت مطمئن ندیدم و ترید نکردم. بازار آنقدر دستو دلباز هست که روزهای بعد برایمان جبران کند.