سایت جی تی متریکس برای بهینه سازی سرعت سایت و ساختار کلی مفید است که امروزه نقش بزرگی در سئو سایت و سرعت ایندکس مطالب دارد و می تواند باعث افزایش رضایت کاربر و خزنده های از سایت شما شود در گذشته بیهنه کردن سایت فقط برای گوگل محبوبیت بسیار زیادی داشت و همه روی بک لینک های حجمی کار می کردند اما با گذشت زمان فهمیدن هدف رضایت کاربر و بازگشت آن به سایت است و یکی از مهم ترین آنها سرعت سایت در عین حال با مطالب و عکس های با کیفیت است.

دقت داشته باشید شما باید به صورت دقیقی روی بخش های مختلف سایت مخصوصا تصاویر و بخش های اصلی سایت تمرکز بیشتری داشته باشید.

بعد اینکه آدرس سایت مورد نظرتون را در قسمت “Analyze Performance of” وارد کردید، روی دکمه “Go!” کلیک کنید تا عملیات بررسی سایت آغاز شود. بعد از مدت کوتاهی برگه‌ای باز می شود که نتایج بررسی انجام شده را نمایش می‌دهد.

نتیجه حاصل، از دو بخش اصلی Summary و Breakdown تشکل شده:

اطلاعات نمایش داده شده در Summary :

این قسمت نمایش آماری اطلاعات بدست امده در بخش Breakdown را نشان می دهد.

Page Speed Grade:

در این قسمت به کمک یک درصد میزان بهینه بودن موارد موجود در بخش Breakdown را خواهید دید.

YSlow Grade:

در این قسمت هم مثل قسمت پیش یک درصد به شما نمایش داده شده با این تفاوت که این بار ملاک‌های موجود در بخش YSlow واقع در Breakdown مد نظر قرار گرفته شده است. YSlow ابزار و استانداردهای یاهو برای PageSpeed هست.

Page load time: 

زمان بارگزاری سایت را بر حسب ثانیه نشان می دهد.

Total page size:

حجم برگه‌ای که مورد بررسی قرار داده اید را شنان می دهد.

Total number of requests:

تعداد درخواست‌هایی که به سرور برای بارگزاری قسمت‌های گوناگون سایت ارسال می شود را نشان می دهد.

نکته : هر چه تعداد درخواست‌های رد و بدل شده بین سرور و مرورگر کمتر باشد، فشار کمتری به سرور وارد و سرعت سایت بالاتر می ورد.

اطلاعات بدست آماده در Breakdown :

بخش Breakdown در GTMetrix از چهار زبانه تشکیل شده است:

  1. PageSpeed : اطلاعات بدست امده از بررسی سایت با الگوریتم های گوگل را نشان می دهد.
  2. YSlow : اطلاعات بدست امده از بررسی سایت با الگوریتم‌های یاهو را نشان می دهد.
  3. Timeline : این بخش با استفاده از نمودار زمان بارگزاری هر بخش را نشان می دهد. ضمنا اطلاعات مفیدی از نحوه بارگزاری سایت در این بخش می توان یافت.
  4. History : در این بخش تاریخچه‌ای از بررسی‌هایی انجام شده بر روی آدرس وارد شده را نشان می دهد تا از افت و خیز ان در فواصل گوناگون اطلاع پیدا کنید.