آیا میدانید 99 درصد ایردارپ های غیر رایگان جعلی و کلاهبرداری هستند! پس لطفا گول نخورید. پولدار شدن یک شبه خیالی خام و رویایی بیش نیست و میسر نمیشود به این جمله ایمان بیاورید.

آموزش ریدایرکت http به https [لینک]

ریدایرکت http به https در دو نوع هاست لینوکس و ویندوز مورد بررسی قرار می دهیم؛

توجه: قبل از هر اقدامی، از فایل htaccess خود پشتیبان بگیرید. (و همینطور بهتر است قبل از اجرای این بخش از پایگاه داده خود بک آپ تهیه کنید)

ریدایرکت http به https در لینوکس :

اگر فایل htaccess. را ندارید آن را در public_html ایجاد کنید.

* فایل htaccess. در روت هاست [در اکثر مواقع public_html] قرار دارد. این فایل ممکن است در Cpanel مخفی باشد. جهت نمایش آن بر روی Settings در بالای فایل منیجر کلیک نمایید، سپس تیک گزینه (Show Hidden Files (dotfiles را فعال نمایید و save را بزنید. حال می توانید این فایل را در صورت موجود بودن در میان فایل های روت هاست خود بیابید. [ اگر با انجام اینکار فایل پیدا نشد به منزله عدم وجود این فایل است، بنابراین فایلی با این نام ایجاد نمایید. هنگام ایجاد فایل به نقطه ابتدایی آن توجه نمایید (htaccess.) ]

برای ریدایرکت کردن کاربران به https باید کد زیر را در فایل htaccess. وارد کنید.

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTPS} off
RewriteRule ^(.*)$ https://%{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI} [L,R=301]

– اگر شما یک فایل htaccess. موجود دارید RewriteEngine On را دوبار تکرار نکنید.

– همچنین مطمئن شوید که خط دوم یعنی RewriteCond و خط سوم یعنی RewriteRule بلافاصله بعد از خط RewriteEngine On  آمده باشند.

توضیح کد؛ کد فوق ریدایرکت ۳۰۱ را نیز انجام می دهد. (پایین تر ریدایرکت 301 را توضیح خواهیم داد) در کد بالا مشخص کردیم که روی سایت ما ssl نصب شده و از این پس با https باز می شود، حالا دستور دادیم که حالت قبل را که http بود تغییر دهد به https که عملیات تبدیل به صورت خودکار و اتوماتیک انجام می شود.

برای اینکه دسترسی به مدیریت تنها بر پایه https انجام شود شما میتوانید کد زیر را درون فایل wp-config.php هاست خود در ریشه سایت قرار دهید :

define('FORCE_SSL_ADMIN', true);

ریدایرکت 301 چیست؟

از ریدایرکت ۳۰۱ با تعبیر تغییر مسیر دائمی نیز یاد می شود. با استفاده از این ریدایرکت بازدیدکنندگان شما به یک دامنه جدید هدایت می شوند و آدرس اینترنتی جدید به عنوان مقصد دائمی نهایی کاربران در نظر گرفته می شود. همینطور به موتورهای جستجو جهت هدایت کاربران به دامنه جدید اعلان می دهد. در حقیقت تغییر مسیر به طور دائمی رخ می دهد و صفحه ی شما به url جدیدی منتقل می گردد. بنابراین موتورهای جستجو مانند گوگل و سایر خزنده های داده، خود را مطابق با لینک جدید به روز می نمایند. و این ینی محبوبیته سئو رو انتقال میده! این ریدایرکت به موتورهای جستجو اعلام می دارد که امتیاز و اعتبار صفحه که به مرور زمان بدست آمده به دامنه جدید منتقل شود. درحقیقت سئو سایت شما را حفظ می کند. به گوگل میگه آدرس برا همیشه تغییر پیدا کرده😐خیلی گفتم نه؟

برای ریدایرکت 301 با مراجعه به سی پنل و بخش Domains و سپس انتخاب Redirects آدرس سایت خود و دامنه های پارک شده را از http به https://digital98.ir دایرکت کنید (دامنه ی خود را جایگزین digital98 کنید.)

برای مطالعه بیشتر آموزش نحوه ریدایرکت دامنه در هاست سی پنل (ریدایرکت 301 و 302) را مطالعه نمائید.

– در انتها به پنل وردپرس خود بروید و از طریق بخش تنظیمات> پیوندهای یکتا، ادرس سایت را در هر دو بخش به صورت https وارد کنید.

نمونه کد فوق برای استفاده در سیستم مدیریت محتوای(CMS) وردپرس.

# BEGIN WordPress
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTPS} off
RewriteRule ^ https://%{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI} [L,R=301,NE]
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>
# END WordPress

ریدایرکت http به https در ویندوز:

برای ریدایرکت کردن کاربران به https در ویندوز باید کد زیر را در فایل web.config وارد کنید.

<configuration>
<system.webServer>
<rewrite>
  <rules>
	<rule name="HTTP to HTTPS redirect" stopProcessing="true"> 
	<match url="(.*)" /> 
	<conditions> 
		<add input="{HTTPS}" pattern="off" ignoreCase="true" />
	</conditions> 
	<action type="Redirect" redirectType="Permanent" url="https://{HTTP_HOST}/{R:1}" />
</rule>  
  </rules>
</rewrite>
</system.webServer>
</configuration>

پس از انجام این کار باید کاربر پس از ورود به سایت شما، همان قفل معروف را در کنار URL سایت شما مشاهده کند. این قفل در نسخه های جدی مرورگر گوگل کروم دیگر به رنگ سبز نمایش داده نمی شود.

بروزرسانی جاوا اسکریپت های سفارشی و کتابخانه های Ajax به https

ممکن است وبسایت شما از اسکریپت هایی استفاده می کند که در وبسایت های دیگر میزبانی می شوند. این آدرس ها نیز می بایست با ورژن https آن ها جایگزین گردد وگرنه هشدار mixed content دریافت خواهید کرد و قفل موجود در آدرس بار مرورگر به رنگ سبز در نخواهد آمد. برای مثال اگر از کتابخانه jQuery گوگل استفاده می کنید، از استفاده ورژن https این کتابخانه در کدهای خود اطمینان حاصل کنید:

https://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/2.1.3/jquery.min.js

ریدایرکت ۳۰۱ آدرس های قدیمی (با http) به آدرس های جدید (با https)

این بخش، مهمترین مرحله در ریدایرکت http به https به شمار می آید. ریدایرکت ۳۰۱، نزدیک ۹۰ تا ۹۹ درصد از قدرت صفحات را به صفحات ریدایرکت شده منتقل می کند. اینکار می بایست در سطح سرور انجام شود.

برای وبسایت های با وب سرور NGINX : کد زیر را در Nginx config قرار دهید:

server { listen 80; server_name domain.com www.domain.com; return 301 https://domain.com$request_uri; }

برای وبسایت های با وب سرور آپاچی (Apache) : کد زیر را در قایل htaccess. و در زیر RewriteEngine On خود قرار دهید :

RewriteCond %{HTTPS} off RewriteRule ^ https://%{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI} [L,R=301,NE]

اکثر هاست ها از وب سرور آپاچی استفاده می کنند.

بروز رسانی فایل robots.txt

فایل robots.txt خود را بررسی نمایید و اگر آدرسی با http وجود داشت، آن را به https تغییر دهید. جهت یافتن این فایل به مقاله همه چیز درباره Robots.txt مراجعه نمایید.

سئو: کنسول جستجوی گوگل، نقشه سایت، Fetch کردن

اگر تمامی مراحل را به درستی دنبال کرده باشید، هم اکنون وبسایت شما به صورت کامل به https منتقل شده است. در این قسمت می خواهیم موارد مهم دیگری که به سئو سایت مرتبط می شوند را تنظیم نماییم.

در ابتدا می بایست برای ورژن https وبسایت خود یک پروفایل در کنسول جستجوی گوگل ایجاد نمایید. به سادگی بر روی گزینه “Add a Property” کلیک نمایید و آدرس وبسایت خود با https را وارد نمایید.

در پروفایل ایجاد شده به بخش Sitemaps بروید و نقشه وبسایت خود را در صورت موجود بودن اضافه نمایید.

توجه: افرادی که در وبمستر تولز موتور جستجوی بینگ هم ثبت نام کرده اند، نیازی نیست پروفایل جدید ایجاد نمایند و تنها نقشه سایت خود با ورژن https را در آن ثبت نمایند.

در نهایت به قسمت Fetch as Google در بخش Crawl وبمستر تولز خود بروید و درخواست Crawl و بروزرسانی ایندکس نمایید[بر روی Fetch کلیک نمایید].

سپس بر روی “Request Indexing” کلیک نمایید و سپس گزینه دوم را انتخاب نمایید و Go را بفشارید.

بروزرسانی پروفایل گوگل آنالیتیکس (Google Analytics)

جهت انجام اینکار وارد اکانت خود شوید و بر روی “Admin” در منوی کناری کلیک نمایید. در صفحه جدید بر روی گزینه “Property Settings” کلیک نمایید، سپس Default URL را بر روی https تنظیم نمایید.

اینکار را برای قسمت “View Settings” نیز انجام دهید.

بروزرسانی های متفرقه پس از ریدایرکت http به https

لینک های خود در شبکه های اجتماعی نظیر Faceebook، Twitter و … را بروزرسانی کنید.
بک لینک های موجود خود را تا حد امکان به ورژن https تغییر دهید.
* توجه: برای افرادی که قفل مرورگرشان سبز نشده است: اگر از مرورگر کروم (Chrome) استفاده می کنید، Developer Tools مرورگر را باز کنید. جهت باز کردن آن بر روی صفحه کلیک راست کرده و Inspect را بزنید(و یا Ctrl + Shift + I را همزمان بفشارید). به بخش Console بروید. اگر هشدار Mixed Content مشاهده می کنید، آن را بررسی نمایید. ممکن است گاهش هشدار دهد که وبسایت با https بارگذاری می شود اما یکی از تصاویر با http بارگذاری شده است!! که باید آن تصوصیر را رفع کنید.

علامت قفل قرمز به همراه هشدار در گواهی SSL

البته قابل ذکر است که گاهی علامت متفاوت بوده و به عنوان مثال یک https است و یک خط قرمز بر روی آن این هشدار میگوید که گواهی SSL شما به درستیconfige نشده است، معتبر نیست و یا منقضی شده است که در این صورت باید به شرکت ارائه دهنده آن مراجعه نمایید تا برایتان مشکل را بررسی نمایند.

مطالب مرتبط ؛

 • به کانال ارز دیجیتال رایگان بپیوندید کانال ارز دیجیتال

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  بدون دیدگاه
  وبلاگ
  © 2021 - کلیه حقوق برای دیجیتال 98 محفوظ است