آیا میدانید 99 درصد ایردارپ های غیر رایگان جعلی و کلاهبرداری هستند! پس لطفا گول نخورید. پولدار شدن یک شبه خیالی خام و رویایی بیش نیست و میسر نمیشود به این جمله ایمان بیاورید.

افزایش حجم آپلود وردپرس (افزایش حجم اپلود سی پنل) [لینک]

افزایش upload_max_filesize از طریق Cpanel

دستور upload_max_filesize یکی از دستورات تنظیمی درون پروندۀ پیگربندیِ php است که میزان محدودیت حجم فایل های بارگذاری شونده از طریق PHP را تعیین می کند. در حالتی که این دستور مقدارش کم باشد، مثلاً 2 مگابایت، زمانی که در حال نصب افزونه یا قالبی هستید که حجمی بیش از این مقدار دارد، به شما خطا داده می شود و مراحل با شکست روبرو می گردد. هر چند شما از روش های دیگر مثل FTP یا File Manager هم قادرید قالب ها و افزونه های سایت خوود را نصب نمایید. به دلایل امنیتی شاید لازم نباشد که ما میزان حجم مجاز آپلود فایل با استفاده از PHP را بالا در نظر بگیریم. اما در صورتی که شما به مقدار بیشتری نیاز دارید، باید از طریق کنترل پنل cPanel خود طبق ادامۀ این آموزش digital98 اقدامات لازم را انجام دهید.

اگر سیستم عامل هاست شما Cloud Linux بود :

معمولاً (نه همیشه) بخشی با نام Select PHP Version در سی پنل وجود دارد که از طریق این بخش علاوه بر اینکه می توانید نسخۀ PHP مورد نظرتان را تعیین کنید، قادر خواهید بود تنظیماتی مثل تغییر در حجم مجاز آپلود پرونده را ایجاد کنید.

1- وارد حساب Cpanel خود شوید و از صفحۀ اصلی روی Select PHP Version از جعبۀ SOFTWARE کلیک کنید.

2- روی گزینۀ Switch To PHP Options کلیک کنید. اگر این گزینه قابل نمایش نبود، باید از فهرست کشویی بالای صفحه سمت چپ، با عنوان PHP Version، یکی از نسخه های PHP که با سایت شما سازگار است را انتخاب کنید. ترجیحاً 5.5 یا 5.6. و سپس روی Set as current کلیک کنید.

2- حالا از پایین صفحه گزینۀ upload_max_filesize ظاهر شده که باید روی عدد روبروی آن کلیک کنید. یک فهرست کشویی ظاهر می شود. مقداری را انتخاب کنید که می خواهید محدودیت به آن تغییر کند. مثلاً می توانید 256M را انتخاب کنید و روی Apply کلیک کنید.

3- در انتها روی Save کلیک کنید.

اگر به سی پنل و بخش Switch To PHP Options دسترسی ندارید باید آپلود فایل‌ها بدون محدودیت در وردپرس را اجرا کنید. در ادامه روش‌هایی جهت افزایش حجم آپلود فایل در وردپرس بررسی می کنیم که با کمک یکی از آنها، محدودیت بارگذاری در وردپرس از بین می رود.

روش فایل فانکشن قالب

در برخی موارد با افزودن قطعه‌کد زیر به فایل functions.php قالب سایت، می‌توانید حجم آپلود در وردپرس را افزایش دهید.

@ini_set( 'upload_max_size' , '64M' );
@ini_set( 'post_max_size', '64M');
@ini_set( 'max_execution_time', '300' );

روش ایجاد یا ویرایش فایل php.ini در وردپرس

برای این روش باید با استفاده از FTP به پوشه اصلی سایت وردپرس رفته یا با برنامه مدیریت فایل به حساب کاربری هاست سی پنل خود دسترسی پیدا کنید. در بیشتر موارد اگر از یک میزبان اشتراکی استفاده می‌کنید، در این صورت فایل php.ini را در فهرست خود مشاهده نمی‌کنید. اگر این فایل موجود نبود، سپس فایلی را با نام php.ini ایجاد کنید و آن را در پوشه ریشه سایت بارگذاری کنید. در آخر کد زیر را به فایل php.ini در وردپرس اضافه کنید.

upload_max_filesize = 64M
post_max_size = 64M
max_execution_time = 300

بسیاری از کاربران از این روش استفاده می‌کنند. در اینجا حجم آپلود فایل به 64MB  افزایش یافته است و اگر مقدار 64 MB کار نمی‌کند از مقدار 10MB استفاده کنید.

روش htaccess.

برخی از افراد از روش htaccess. استفاده می‌کنند، با تغییر فایل htaccess. در پوشه اصلی می‌توانید شاهد افزایش حجم آپلود در وردپرس باشید. ابتدا فایل htaccess. را برای ویرایش انتخاب کنید و سپس قطعه کد زیر را در آن قرار دهید:

php_value upload_max_filesize 64Mphp_value post_max_size 64Mphp_value max_execution_time 300php_value max_input_time 300

روش استفاده از افزونه

همه طرفدار نوشتن کد یا دسترسی به فایل‌های ریشه‌ای با استفاده از SSH یا FTP نیستند. برای این افراد استفاده از افزونه مناسب‌تر است و خوشبختانه افزونه‌ای برای آپلود فایل‌ها بدون محدودیت در وردپرس در دسترس است. افزونه Increase Max Upload File size برای افزایش حجم آپلود فایل مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اما اگر سیستم عامل هاست شما CentOS بود :

در اکثر مواقع سیستم عامل هاست شما CentOS است و باید از این روش اقدامات لازم را انجام دهید.

1- کافی است وارد cPanel شده و از جعبۀ SOFTWARE گزینۀ MultiPHP INI Editor را انتخاب کنید. به صفحه ای با همین نام وارد خواهید شد.

2- در بالاترین قسمت صفحه دامنۀ مورد نظر خود را انتخاب کنید که قرار است این تنظیمات روی آن سایت اعمال گردد.

3- به پایین صفحه آمده و گزینۀ upload_max_filesize را پیدا کنید و مقدار موجود روبروی آن را به عدد دلخواه (به واحد مگابایت) وارد نمایید. نویسۀ M حتماً باید بعد از عدد وجود داشته باشد!

4- با کلیک روی Apply تغییرات صفحه را ذخیره کنید.

مطالب مرتبط ؛

 • به کانال ارز دیجیتال رایگان بپیوندید کانال ارز دیجیتال

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  بدون دیدگاه
  وبلاگ
  © 2021 - کلیه حقوق برای دیجیتال 98 محفوظ است