چگونه اکانت اینستاگرام را دی اکتیو کنیم؟

چطور می توانم اکانت اینستاگرام خود را غیر فعال کنم؟

چگونه اکانت اینستاگرام خود را به صورت موقت غیرفعال و از دسترس خارج کنیم؟

این‌ها سوالاتی هستند که قصد داریم در این پست از digital98 به آن ها پاسخ دهیم. اما این نکته را باید مورد توجه قرار داد که اگر به طور موقت حساب خود را غیر فعال کنید، پروفایل، عکس ها، نظرات و لایک های اکانت شما پنهان می شود تا زمانی که مجدداً آن را فعال کنید. برای این که بتوانید به طور موقت اکانت خود غیرفعال کنید، شما باید بتوانید به حساب کاربری خود دسترسی داشته باشید. یعنی باید کلمه عبور و نام کاربری خود را به خاطر بیاورد و وارد اکانت شوید.

قبل از هر چیز باید گفت که امکان غیرفعال کردن اکانت اینستاگرام از طریق اپلیکیشن رسمی امکان‌پذیر نیست و برای انجام این کار باید با مرورگر نسخه دسکتاپ یا موبایل اقدام نمود.

ابتدا وارد لینک زیر شوید و یوزرنیم و پسورد خود را وارد نمایید و سپس Log in را بفشارید.

لینک دی‌اکتیو کردن اکانت اینستاگرام

اگر قبلاً در وبسایت اینستاگرام وارد شده اید نیازی به انجام این کار نیست.

پس از ورود به حساب کاربری خود اینستاگرام از شما دلیل انجام این کار را می‌پرسد، قسمت کشویی ?Why are you disabling your account را باز کرده و یکی از موارد را انتخاب کنید. در قسمت To continue, please re-enter your password گذرواژه (پسورد) اکانت خود را وارد نمایید و سپس بر روی Temporarily Disable Account کلیک کند.

در مرحله آخر اینستاگرام باز از شما می خواهد که از غیر فعال کردن موقت اکانت خود اطمینان حاصل کنید. اگر از این کار اطمینان دارید، بر روی Yes کلیک نمایید.

حال اکانت کاربری شما غیر فعال شده است و در صورتی که به صفحه خود مراجعه کنید، با پیام: “این صفحه در دسترس نیست” روبرو خواهید شد

در این هنگام نام کاربری شما به instagrammer تغییر کرده است و اکانت شما به طور کلی به همراه کامنت‌ها و لایک‌ها موقتاً محو شده است.

تا چند ساعت آینده امکان ورود دوباره به اکانت و فعال سازی آن امکان‌پذیر نمی باشد.

برای فعال سازی دوباره از طریق برنامه رسمی اینستاگرام اقدام به ورود به اکانت خود کنید؛ امکان فعال سازی به وسیله ی مرورگر وب وجود ندارد و در صورت تلاش برای ورود از این طریق اینستاگرام پیام می دهد که این نام کاربری وجود ندارد.