نصب انواع فونت برای مجموعه افیس office

شاید تاکنون برایتان پیش امده که قصد نگارش متن با فونت خاصی را داشته اید. درون نرم افزاری مانند افیس تمامی فونت های جهان گنجانده نشده اند، شما میتوانید با دانلود فونت های مورد نظر خود از قابلیت استفاده از فونت مورد نظرتان در مایکروسافت افیس بهره مند شوید و با استفاده از این فونت جلوه ای جذاب به متون خود بدهید.

در این مقاله از digital98 اموزشی جامع و کوتاه از مراحل نصب هر فونت دلخواه، روی سیستم شما اموزش داده شده است، مراحل زیر را جهت نصب فونت ها و استفاده از آنها دنبال کنید:

نصب فونت:

ابتدا شما باید فونت مورد نظر خود را پیدا و دانلود نمایید، پس از دریافت فونت مورد نظر انرا اکسترکت نموده تا از حالت فشرده خارج شود و بر روی دسکتاپ خود قرار دهید. جهت دانلود فونت های سری B روی لینک زیر کلیک کنید:

دانلود فونت های سری B

اکنون باید فایل فونت مورد نظرتان که با پسوند ttf. است ( برای مثال IranNastaliq.ttf ) را بر روی دسکتاپ داشته باشید.

از منوی Start ویندوز، گزینه Control Panel را کلیک کنید، سپس بر روی گزینه Fonts کلیک کنید.

اکنون صفحه ای باز میشود، فایل فونت مورد نظرتان که روی دسکتاپ قرار داده بودید را در کنار بقیه فونت ها کپی کنید.

اکنون می توانید فونت جدید را از منوی مربوطه در نرم افزار های Office انتخاب کنید.

حذف فونت:

برای حذف کردن فونت‌ها، به از طریق Control Panel یا درایو windows، پوشه Font را باز کرده و با کلیک روی آن و زدن دکمه Delete از منوی راست کلیک یا صفحه کلید، فونت مورد نظر را حذف کنید.

سعی کنید تا زمانی که نیازی به نصب فونت‌ها و کاراکترها پیدا نکرده‌اید، از نصب فونت‌های مختلف (مخصوصاً گرافیکی) پرهیز کنید، چرا که نصب بیش از حد فونت‌ها در ویندوز، باعث می‌شود برنامه‌هایی که با فونت و کاراکتر سرو کار دارند، در هنگام بالا آمدن، کندتر شوند.

با همین روش شما می توانید هر فونتی را که دوست داشتین به افیس اضافه یا حذف کنید و به راحتی استفاده نمایید. 😀😉