تلگرام یک نسخه آزمایشی از کیف پول تلگرام را منتشر کرده است که در حال حاضر روی شبکه تست فعال است و میتوان با نصب این کیف پول توکن گرام رایگان دریافت کرد. توکن های گرام روی شبکه تست قرار دارند و در حال حاضر قابل استفاده یا خرید و فروش نیستند اما همین موضوع با واکنش مثبت کاربران رو به رو شد و بسیاری از طرفداران این پروژه این کیف پول را نصب کردند و توکن گرام رایگان دریافت کردند. در همین راستا در این مقاله از digital98 به صورت ساده و خلاصه به آموزش نصب کیف پول تلگرام و دریافت ۵ تا ۲۰ توکن رایگان گرام خواهیم پرداخت.

این آموزش برای دریافت توکن آزمایشی گرام تلگرام و نصب کیف پول آن است. این توکن هنوز روی شبکه تست است و قابلیت خرید و فروش ندارد.

نصب کیف پول گرام

برای دریافت نسخه مورد نظر از کیف پول تان روی یکی از لینک های زیر کلیک کنید. (لینک تمامی نسخه ها)

Download TON Gram Wallet for Windows desktop

Download TON Gram Wallet for MacOS

Download Telegram Wallet for Linux 64 bit

Download Telegram Wallet for Android

پس با توجه به سیستم عاملی که از آن استفاده میکنیم؛ گزینه مورد نظر را انتخاب میکنیم. در اینجا ما نسخه ویندوز را انتخاب و نصب خواهیم کرد. (نصب تمامی نسخه به یک صورت خواهد بود)

بعد از انتخاب گزینه مرد نظرتان فایل نصب کیف پول، شروع به دانلود خواهد شد. بعد از دانلود فایل آن را باز و نصب کنید.

بعد از نصب شدن کیف پول صفحه ای برای شما باز می شود که باید روی گزینه Create My Wallet کلیک کنید.

در مرحله بعدی پیغام تبریکی خواهید دید که در آن نوشته است: «تبریک میگوییم شما کیف گرام شما که فقط خودتان میتوانید آن را کنترل کنید برای شما ساخته شد.» روی گزینه ادامه (Continue) کلیک کنید.

اکنون صفحه ای برای شما باز خواهد شد که شامل ۲۴ عبارت یا کلمه است که به آن Seed نیز میگوییم (اغلب کیف پول های ارز دیجیتال دارای عبارات seed هستند). این ۲۴ کلمه برای بازیابی کیف پول شما است و اگر رمز عبور خود را گم کردید یا بخواهید از لپتاپ جدیدی به کیف پول خود دسترسی داشته باشید کاربرد خواهد داشت و از اهمیت زیادی برخوردار است. این کلمات را به همان ترتیبی که به شما نشان داده شده است روی یک کاغذ یادداشت کنید. بعد از یادداشت کردن کلمات روی گزینه Continue کلیک کنید.

در مرحله بعد برای اطمینان از اینکه شما حتما کلمات را در جایی نوشته اید؛ از شما میخواهد ۳ مورد از ۲۴ کلمه را اینجا دوباره بنویسید. در اینجا کلمات ۶ و ۹ و ۱۳ خواسته شده است. بعد از نوشتن کلمات درخواستی روی گزینه continue کلیک کنید.

در مرحله بعدی از شما انتخاب یک رمز عبور میخواهد. رمز خود را دوبار نوشته و یادتان باشد حتما باید آن را به خاطر داشته باشید.

در مرحله بعدتر روی گزینه View My Wallet کلیک کنید.

در این اکنون مرحله مشاهده میکنید که کیف پول شما ساخته شده و در پایین صفحه میتوانید آدرس کیف پول خود را مشاهده کنید. از این آدرس میتوانید در آینده و با عرضه نسخه اصلی برای دریافت توکن گرام استفاده کنید.

برای دریافت توکن گرام که در ابتدا به آن اشاره کردیم باید روی گزینه Receive Gram کلیک کنید. در این صفحه شما می توانید آدرس کیف پول خود را به صورت QR Code نیز مشاهده کنید. روی گزینه Share Wallet Adress کلیک کنید تا آدرس کیف پولتان کپی شود.

جمع بندی

لازم به ذکر است این آموزش برای دریافت توکن آزمایشی گرام روی شبکه تست است و در حال حاضر این توکن قابلیت خرید و فروش ندارد. در ضمن در تمام مراحل این آموزش به دلیل فیلتر بودن تلگرام از VPN استفاده کنید و در صورت قطعی ممکن است این روند نیاز به تکرار داشته باشد.

هشدار امنیتی

با توجه به محبوبیت پیام رسان تلگرام در ایران؛ کاربران زیادی از این موضوع استقبال و شروع به نصب این کیف پول کردند. لازم به ذکر است این توکن فقط روی شبکه تست موجود و کاملا به صورت رایگان عرضه شده است. ممکن است بسیاری از کسانیکه به دنبال سواستفاده هستند از شما برای این توکن ها پول دریافت کنند و یا برای آموزش نصب و راه اندازی کیف پول گرام تلگرام از شما هزینه ای دریافت کنند. همانطور که در بالا مشاهده کردید روند دریافت توکن گرام کاری بسیار ساده است و میتوانید در حال حاضر به صورت رایگان آنها را دریافت کنید. توصیه می شود هشدار امنیتی را جدی گرفته و حتما اخبار مربوط به پروژه تلگرام را از طریق سایت دنبال کرده تا نتیجه نهایی عرضه این توکن در سال ۲۰۲۰ مشخص شود.