احتمالا تا حالا بارها پیغامی مبتنی بر آپدیت ویندوز خود را دیده اید، این فکر درست است که با انتخاب گزینه آپدیت میتوانید ویندوز خود را ارتقا دهید، اما این نوع نصب ویندوز 10 مشکلاتی را به همراه دارد !!! از جمله این مشکلات میتوان به ناسازگار بودن درایو ها اشاره کرد… پس با نصب سیستم عامل ویندوز 10 در digital98 همراه باشید.

 بهترین روش برای آپدیت و به روز کردن ویندوزتان نصب آن از طریق فلش دیسک و سی دی نصب میباشد

این مقاله از digital98 آموزش نصب ویندوز 10 به صورت تصویری است تا بتوانید بدون مشکل ویندوز خود را به نسخه 10 بروز نمایید.

 قبل از نصب ویندوز لازم است ابتدا اقدامات زیر را انجام دهید :

 ابتدا باید بتوانید به فلش یا دی وی دی یا فلش بوت دهید (اموزش بوت کردن boot ویندوز از روی فلش)

 باید دی وی دی اورجینال نصب ویندوز 10 را هم داشته باشید

حالا طبق مراحل زیر باید ویندوز را نصب کنید.

بعد  از اینکه از طریق فلش یا CD بوت کردید (اموزش بوت کردن ویندوز از روی فلش) اندکی طول میکشد تا وارد مرحله نصب شوید.

پس از اندکی پنجره زیر باز میشود حال باید روی   next  کلیک کنید.

این صفحه تنظیمات مربوط به زبان، فرمت نمایش زمان و پول و صفحه کلید را انجام داده و Next را کلیک می کنیم.

خب حالا روی Install کلیک می کنیم.

اکنون دو گزینه‌ی Upgrade و Custom را مشاهده خواهید کرد.گزینه ی Upgrade برای بروز رسانی ویندوز قدیمیتان است و گزینه Custom نصب ویندوز سفارشی جدید. ما به شما نصب ویندوز جدید را توصیه می کنیم. پس گزینه Custom: install Windows only را کلیک کنید.

اگر قبلا تجربه نصب ویندوز را داشته اید، حتما با این مرحله آشنایی دارید ،در این قسمت برای تعیین محل نصب ویندوز خود یک پارتیشن را انتخاب کنید. دقت کنید که پارتیشن ها نام گذاری شده اند یا اینکه باید پارتیشن بندی صورت گیرد. (دقت شود پارتیشن های اصلی فرمت نشوند.)

در اینجا روی دکمه Next کلیک کنید تا نصب ویندوز شروع شود:

پس از اتمام این مراحل، کامپیوتر ریستارت خواهد شد ، پس از راه اندازی مجدد کامپیوتر، نیاز است که یک سری از تنظیمات اولیه ویندوز را انجام دهید.در این مرحله برای راحتی کار بر روی گزینه Use express settings کلیک کنید.

در این مرحله می‌توانید وارد حساب کاربری مایکروسافت خود شوید، پیشنهاد این است که برای بهره بردن از تمامی امکانات و ویژگی‌های جدید ویندوز ۱۰ اکانت مایکروسافت خود را وارد کنید.

در صورتی که اکانت مایکروسافت خود را در مرحله قبلی وارد کرده باشید، یکی دو مرحله را برای تایید حساب کاربری باید پشت سر بگذارید.در ادامه گزینه Set this up as a new PC instead را کلیک کنید.

در این مرحله روی گزینه‌ی Next کلیک کنید تا به مرحله‌ی بعد ورود پیدا کنید.

خب حالا یک صفحه‌ی رنگی می بینید… صبر کنید تا اپلیکیشن های ویندوز نصب گردند.

در نهایت صفحه دسکتاپ برای شما نمایش داده خواهد شد.

خب حالا می تونید حالشو ببرید. 😊🙂