درگاه پرداخت واسط چیست؟

درگاه پرداخت واسط چیست ؟ به وب سایت هایی که از شرکت های PSP مجوز دریافت می کنند و درگاه آنلاین دریافت می کنند برای رشد آسان تر کسب و کار های ما، درگاه واسط بانکی می گویند. این مورد به افرادی که قصد راه اندازی کسب و کار اینترنتی دارند کمک می کند تا بدون مراجعه به بانک و دردسر های گرفتن درگاه پرداخت مستقیم، به راحتی از درگاه واسط بانکی استفاده کنند. برای استفاده از آن نیازی نیست که حتما وب سایت داشته باشید شما می توانید از این قابلیت برای تلگرام هم استفاده کنید. اگر برایتان سوال است که بهترین درگاه پرداخت واسط در ایران چیست و به کدام یک از آن ها می توانید به راحتی اطمینان کنید پس حتما تا آخر این مقاله با ما همراه باشید. در این مقاله از digital98 قصد داریم بهترین درگاه های پرداخت واسط را با هم بررسی کنیم و تمامی مزایا و معایب آن ها بپردازیم.

چرا درگاه پرداخت واسط بانکی

برای گرفتن درگاه پرداخت مستقیم و یا همان درگاه پرداخت شخصی نیاز به زمان زیادی دارید و این که در طول این زمان مدام به بانک مراجعه کنید، کاغذ بازی های زیادی انجام بدهید و از همه مهمتر کیفیت وبسایتتان بالا باشد و نماد اعتماد معتبر داشته باشید. گرفتن نماد اعتماد یا همان اینماد نیاز به انجام پروسه طولانی دارد که باید سایتتان بررسی شود و به شما اعتماد کنند و مدام اشکال های زیادی از شما میگیرند.

برای دریفات نماد اعتماد به این آدرس مراجعه کنید: https://enamad.ir

این رو هم در نظر بگیرید که افراد بسیاری هستند که وبسایت ندارند و در نتیجه نخواهند توانست که اینماد دریافت کنند و نتیجه آن این خواهد بود که درگاه درگاه پرداخت مستقیم یا درگاه پرداخت شخصی نیز درکار نخواهد بود. امروزه با وجود شبکه های اجتماعی افراد به سراغ آن ها رفته اند و کسب و کارشات رونق بالایی گرفته است حالا که وبسایتی ندارند و اینمادی هم ندارند پس باید از درگاه واسط استفاده کنند. شما زمانی که از شرکت معتبری درگاه واسط میگیرید می توانید کنار آن بسیاری خدمات کاربردی دیگری هم بگیرید که در ادامه به آن ها می پردازیم. به راحتی با چند کلیک ساده و در چند ساعت می تواند با درگاه واسط یک درگاه پرداخت شخصی ایجاد کنید و به سرعت کسب و کار خود را راه اندازی کنید.

ویژگی های درگاه واسط بانکی

صرف زمان بسیار اندک

بسیاری از سایت های ارائه دهنده درگاه پرداخت اینترنتی در کمتر از چند ساعت حساب کاربری شخص مورد نظر را با احراز کردن هویت آن بررسی و فعال سازی می کنند. یعنی شما می توانید به جای اینکه به بانک مراجعه کنید و چندین روز وقت خود را برای گرفتن درگاه پرداخت اینترنتی هدر دهید در کمتر از چند ساعت درگاه پرداخت آنلاین سایت تان را توسط سایت های مذکور راه اندازی کنید.

نیاز نداشتن مجوز ها

یکی از ویژگی های خوب درگاه های پرداخت واسط این است که برای ارائه خدمات خود به هیچ وجه از کسب و کارها و اشخاص مجوز فعالیت طلب نمی کنند. این در صورتی است که برای دریافت درگاه پرداخت اینترنتی از بانک ها حتما باید سایت شما دارای ای نماد باشد.

تسویه حساب به صورت روزانه

یکی از دیگر ویژگی هایی که درگاه های واسط پرداخت باید داشته باشند تسویه حساب روزانه در چندین نوبت است. بسیاری از ارائه دهندگان همینطور هستند. سریع بودن تسویه حساب هم ملاک است. معمولا به دو شکل تسویه ها انجام می شوند. یکی به صورت آنلاین که ممکن است چند روز برای تسویه حساب طول بکشد و دیگری از به صورت کارت به کارت که دریافت کارمزد این کار را برای شما انجام میدهند.

ارائه صفحه شخصی پرداخت

صفحه شخصی پرداخت که دقیقا به نام شما می اشد. معمولا اکثر درگاه های پرداخت واسط اینترنتی صفحه شخصی به نام شما و به صورت آماده به شما ارائه می دهند که خودتان هم می توانید آن را ویرایش کنید. مثلا رنگ بندی صفحه خود را عوض کنید یا فیلدهای ضروری پرداخت را کم یا زیاد کنید. از صفحه پرداخت شخصی معمولا برای حمایت از سایت یا واریز وجه به صورت مستقیم به حساب فرد استفاده می شود.

دکمه پرداخت هوشمند

دکمه پرداخت جز یکی از خاص ترین خدماتی است که سایت های ارائه دهنده درگاه پرداخت اینترنتی ارائه می دهند. توسط دکمه پرداخت می توانید فرم های آماده ای با مبلغ ثابت و با فیلد های نام و نام خانوادگی، ایمیل، شماره تماس و … بسازید و آن را در اختیار مشتریان خود قرار دهید. استفاده از این خدمت مناسب افرادی است که یک محصول خاص برای فروش دارند. فرض کنید سایتی تک صفحه ای دارید و مثلا یک کتاب الکترونیکی را در آن می فروشید. توسط دکمه پرداختی که از قبل تنظیم کرده اید پرداخت ها صورت می گیرد. نکته جالب توجه این است که در دکمه پرداخت می توانید آدرس هایی را برای هدایت کاربر بعد از پرداخت موفق و بعد از پرداخت ناموفق تعیین کنید که به آن ها وارد شود. مثلا زمانی که پرداخت موفق را انجام داده لینک دانلود محصول برای او ظاهر شود و زمانی که پرداخت او ناموفق بود به صفحه “پرداخت ناموفق بود و دوباره سعی کنید” برود.

ارائه لینک پرداخت شخصی

با این ویژگی هر کسی که حتی سایتی هم نداشته باشد و مثلا از طریق شبکه های اجتماعی قصد کسب درآمد را داشته باشد می تواند کار را برای مشتریان خود آسان کند و با ارائه لینک پرداخت به صورت آنلاین مبلغ مورد نظر را از مشتری دریافت کند. فرق لینک پرداخت با صفحه پرداخت شخصی در این است که در لینک پرداخت امکان تعیین مبلغ ثابت نیز وجود دارد. به عنوان مثال فرض کنید شخصی در کانال تلگرام خود تعرفه های مختلفی برای تبلیغات در نظر گرفته است. می تواند برای هر تعرفه یک لینک مجزا با همان قیمت ثابت درست کند و هر لینک را به مشتری مورد نظر ارائه دهد. همچنین از لینک پرداخت در ربات های تلگرامی نیز استفاده می شود. حتما ربات های فروشگاهی را دیده اید که محصولاتی که از قبل برای آن ها تعریف شده اند را می فروشند. مثلا فردی یک محصول خاصی را به ربات سفارش می دهد و ربات هم لینک پرداخت همان محصول مورد نظر را به مشتری می دهد. البته در لینک پرداخت قرار دادن قیمت متغیر هم امکان پذیر است. همچنین لینک پرداخت موفق و ناموفق هم می توان در نظر گرفت.

ارائه درگاه پرداخت واسط

در درگاه واسط بعد از ورود مشتری به صفحه پرداخت نام ارائه دهنده درگاه پرداخت اینترنتی را مشاهده می کند. در این صورت مشخص می شود درگاه پرداخت اینترنتی شما به نام کسب و کار شما نبوده است. البته خیلی مهم نیست! خیلی از دوستان فکر می کنند در این صورت افراد کمتری به آن ها اعتماد می کنند. اما اینطور نیست! در درگاه واسط کارمزد کمتری برای پرداخت ها کسر می شود.

ارائه درگاه پرداخت مستقیم

در درگاه پرداخت مستقیم که به تازگی جزئی از خدمات ارائه دهندگان درگاه های پرداخت اینترنتی می باشد نام و برند کسب و کار شما در صفحه پرداخت قابل مشاهده است. در این صورت مشتریان شما فکر می کنند درگاه پرداخت اینترنتی شما مستقیم از بانک گرفته شده است. به خاطر اینکه اعتباری به کسب و کار شما افزوده می شود کارمزد تراکنش های درگاه های مستقیم بیشتر محاسبه می شود.

نصب آسان درگاه پرداخت اینترنتی

هر کسی به راحتی می تواند برای کسب و کار اینترنتی خود درگاه پرداخت آنلاین بسازد. با پلاگین ها و افزونه هایی که سایت های درگاه پرداخت اینترنتی برای هر نوع سیستمی ارائه داده اند به راحتی هر کسی حتی بدون داشتن دانش برنامه نویسی می تواند روی سایت خود درگاه پرداخت آنلاین نصب کند. اگر فروشگاه اینترنتی شما ووکامرس، مجنتو، اپن کارت، پرستا شاپ و … باشد هیچ فرقی نمی کند. از قبل همه چیز برای شما آماده شده است. بدون نیاز به حتی یک خط کد نویسی می توانید سایت خود را به راحتی به درگاه پرداخت اینترنتی مورد نظر متصل کنید. این در صورتی است که اگر از بانک مستقیما بخواهید درگاه پرداخت اینترنتی دریافت کنید باید از طریق کد نویسی آن را به سایت خود اتصال دهید. در این صورت حتما شما نیاز به یک برنامه نویس دارید. این خودش کلی هزینه است!

پشتیبانی قوی

به نظر من پشتیبانی در استفاده از هر نوع خدمات اینترنتی بسیار مهم است. در سایت های ینترنتی پشتیبانی از اهمیت بالایی برخوردار است. بهتر است اینطور بگویم برای انتخاب سایتی که قصد دارید از آن برای راه اندازی درگاه پرداخت اینترنتی سایت تان اقدام کنید باید به پشتیبانی آن هم توجه کنید. اجازه دهید در نقد و بررسی سایت ها به این مسئله بیشتر بپردازیم. بسیار خب تا اینجا با ویژگی های مهمی که هر سایتی که ارائه دهنده خدمات درگاه پرداخت اینترنتی واسط است باید داشته باشد آشنا شدید. یعنی حداقل امکاناتی که باید داشته باشند را عنوان کردم. از این به بعد با معرفی هریک از سایت هایی که در این زمینه مشغول فعالیت هستند با مزیت های خاص تر آن ها آشنا خواهید شد. بهتر است این را هم بدانید تا الان سایت های زیادی در این زمینه مشغول فعالیت بوده اند که بنا به دلایلی دیگر وجود ندارند یا فیلتر شده اند. البته سایت های قدیمی هم بوده اند. در این مقاله سایت هایی معرفی می شوند که در حال حاضر در جایگاه خوبی قرار دارند. ممکن است سایت های جدیدی معرفی شوند که تازه کار خود را شروع کرده باشند و اینکه تازه کار اند اصلا ملاک نیست! بیشتر سعی شده سایت هایی که در صفحه اول گوگل قرار دارند مورد نقد و بررسی قرار داده شوند.