فعال کردن قابلیت تایید هویت دو مرحله ای یا همان Two Factor Authentication:

یکی از مهمترین مراحل افزایش امنیت حساب های شما تایید هویت دو مرحله ای است که می‌تواند به شدت ریسک هک شدن اکانت های مختلف شما را کاهش دهد. قابلیت تایید هویت دو مرحله ای در سرویس‌های مختلفی مانند اکانت گوگل، مایکروسافت، تلگرام و بسیاری از اکانت های دیگر ارائه شده است. هنگامی که قابلیت تایید هویت دو مرحله ای برای اکانت شما فعال باشد، حتی اگر فردی به پسورد یا رمز عبور اولیه شما دسترسی داشته باشید هم قادر به لاگین شدن نخواهد بود.

 1. حذف ادوب فلش، داشتن این نرم افزار قابل هک بر روی دسکتاپ شما هیچ ضرورتی ندارد، بنابراین آن را همین الان حذف کنید تا کنترل بیشتری بر روی امنیت سایبری خود داشته باشید.
 2. اطلاعات کارت‌های بانکی و اعتباری خود را در مرورگر وب ذخیره نکنید! درست است که پر کردن اطلاعات کارت‌های اعتباری وقت گیر است، اما مطمئن باشید پیگیری‌های مربوط به سوء‌استفاده از حساب بانکی شما بیشتر وقت و انرژی شما را می‌گیرد. به ویژه از ذخیره‌سازی اطلاعات خود در وب سایت‌های بانکداری و وب سایت‌های مشکوک بپرهیزید.
 3. اگر شما نمی‌توانید دستگاه خود را به روز رسانی کنید، برای همیشه با آن خداحافظی کنید. گاهی اوقات قطع روابط با فناوری به منظور حفظ امنیت سایبری فرد لازم است.
 4. هرگز فایل ضمیمه ارسالی از سوی افراد ناشناس را باز نکنید، هیچ کس نمی‌داند چه کسی در پشت آن ایمیل کمین کرده است. 
 5. بر روی لینک ارسالی از سوی افراد ناشناس کلیک نکنید، لینک ها به راحتی می توانند باعث تغییر مسیر شوند و ممکن است شما را به سمت مقصدی مخرب سوق دهند.
 6. اگر مدیر عامل شرکت و یا رئیس شما از طریق یک ایمیل ارسالی، تقاضای انتقال وجه یا کمک مالی کرده است، صحت آن را با سؤال حضوری و یا تماس تلفنی تائید کنید.
 7. مایکروسافت هیچ وقت به شماره تلفن منزل یا محل کار شما زنگ نمی‌زند، این‌گونه تماس‌ها واقعی نیستند و بهتر است هیچ وقت گول این ترفند قدیمی را نخورید و اطلاعات حساس خود را به یک فرد جعلی ندهید.
 8. اگر چیزی در حال تغییر پسوند فایل‌های شما است، رایانه خود را خاموش کنید و از یک متخصص IT کمک بگیرید.
 9. از تصاویر و اسناد خود پشتیبان گیری نمایید.
 10. بانک خود را از سفرهای طولانی‌تان مطلع سازید. 
 11. اگر در هنگام بازدید از یک وب سایت، از شما خواسته شد چیزی را نصب کنید، از انجام این کار بپرهیزید: چرا باید برای دسترسی به یک وب سایت، فایلی را نصب کرد؟ بنابراین تمام گزینه‌های دانلود پیش رو را نادیده بگیرید.