چگونه امنیت فضای انلاین را افزایش دهیم؟

راهکارهایی جهت افزایش امنیت انلاین

به احتمال زیاد با قابلیت تایید هویت دو مرحله ای یا همان Two Factor Authentication آشنایی دارید. تایید هویت دو مرحله ای یک ویژگی امنیتی است که می‌تواند به شدت ریسک هک شدن اکانت های مختلف شما را کاهش دهد. قابلیت تایید هویت دو مرحله ای در سرویس‌های مختلفی ارائه شده که برخی از آن‌ها شامل اکانت گوگل، واتساپ، تلگرام و غیره می‌شود. هنگامی که قابلیت تایید هویت دو مرحله ای را برای اکانت خاصی فعال کنید، فقط وارد کردن رمز عبور اصلی در حین تلاش به منظور ورود به آن کافی نخواهد بود و شما باید به شیوه دیگری که انتخاب کرده بودید هم هویت خود را به تایید برسانید. بنابراین تایید هویت کاربر شامل دو مرحله می‌شود، از اینرو نام قابلیت مورد نظر تایید هویت دو مرحله ای برگزیده شده است. فعال کردن تایید هویت دو مرحله ای می‌تواند تقریبا دسترسی افراد سودجو یا هکرها با اکانت های مختلف کاربران را غیر ممکن کند. هنگامی که قابلیت تایید هویت دو مرحله ای برای اکانت شما فعال باشد، حتی اگر فردی به پسورد یا رمز عبور اولیه شما دسترسی داشته باشید هم قادر به لاگین شدن و دزدیدن اطلاعات آن نخواهد بود چرا که در مرحله دوم تایید هویت دچار مشکل می‌شود. اما علاوه بر سرویس‌ها و برنامه‌هایی نام برده شده، اینستاگرام هم از قابلیت تایید هویت دو مرحله ای پشتیبانی می‌کند. از آنجایی که اینستاگرام محل بارگذاری و ارسال فایل‌های تصویری و شخصی افراد است، توصیه می‌کنیم که حتما قابلیت تایید هویت دو مرحله ای را برای آن فعال کنید. اما چگونه می‌توانید نسبت به فعال سازی تایید هویت دو مرحله ای اینستاگرام وارد عمل شویم؟ فعال کردن قابلیت تایید هویت دو مرحله ای اینستاگرام به هیچ عنوان پروسه پیچیده‌ای را شامل نمی‌شود. شما به سادگی و تنها با طی کردن چند مرحله ساده در نسخه اندرویدی و آی او اسی این اپلیکیشن پرطرفدار قادر به فعال کردن قابلیت تایید هویت دو مرحله ای خواهید بود. در این مقاله قصد داریم که به آموزش تصویری و قدم به قدم نحوه فعال سازی قابلیت تایید هویت دو مرحله ای اینستاگرام بپردازیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و مراحل شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید. با digital98 همراه باشید.

 1. حذف ادوب فلش، داشتن این نرم افزار قابل هک بر روی دسکتاپ شما هیچ ضرورتی ندارد، بنابراین آن را همین الان حذف کنید تا کنترل بیشتری بر روی امنیت سایبری خود داشته باشید.
 2. اطلاعات کارت‌های بانکی و اعتباری خود را در مرورگر وب ذخیره نکنید! درست است که پر کردن اطلاعات کارت‌های اعتباری وقت گیر است، اما مطمئن باشید پیگیری‌های مربوط به سوء‌استفاده از حساب بانکی شما بیشتر وقت و انرژی شما را می‌گیرد. به ویژه از ذخیره‌سازی اطلاعات خود در وب سایت‌های بانکداری و وب سایت‌های مشکوک بپرهیزید.
 3. اگر شما نمی‌توانید دستگاه خود را به روز رسانی کنید، برای همیشه با آن خداحافظی کنید. گاهی اوقات قطع روابط با فناوری به منظور حفظ امنیت سایبری فرد لازم است.
 4. هرگز فایل ضمیمه ارسالی از سوی افراد ناشناس را باز نکنید، هیچ کس نمی‌داند چه کسی در پشت آن ایمیل کمین کرده است. 
 5. بر روی لینک ارسالی از سوی افراد ناشناس کلیک نکنید، لینک ها به راحتی می توانند باعث تغییر مسیر شوند و ممکن است شما را به سمت مقصدی مخرب سوق دهند.
 6. اگر مدیر عامل شرکت و یا رئیس شما از طریق یک ایمیل ارسالی، تقاضای انتقال وجه یا کمک مالی کرده است، صحت آن را با سؤال حضوری و یا تماس تلفنی تائید کنید.
 7. مایکروسافت هیچ وقت به شماره تلفن منزل یا محل کار شما زنگ نمی‌زند، این‌گونه تماس‌ها واقعی نیستند و بهتر است هیچ وقت گول این ترفند قدیمی را نخورید و اطلاعات حساس خود را به یک فرد جعلی ندهید.
 8. اگر چیزی در حال تغییر پسوند فایل‌های شما است، رایانه خود را خاموش کنید و از یک متخصص IT کمک بگیرید.
 9. از تصاویر و اسناد خود پشتیبان گیری نمایید.
 10. بانک خود را از سفرهای طولانی‌تان مطلع سازید. 
 11. اگر در هنگام بازدید از یک وب سایت، از شما خواسته شد چیزی را نصب کنید، از انجام این کار بپرهیزید: چرا باید برای دسترسی به یک وب سایت، فایلی را نصب کرد؟ بنابراین تمام گزینه‌های دانلود پیش رو را نادیده بگیرید.