افزایش سرعت اینترنت گوشی های همراه

برای رهایی از افت سرعت در روزها و ساعت هایی که دچار افت سرعت اینترنت می شویم چه راهکاری می توان ارائه داد؟ در این مطلب روشی ساده معرفی خواهیم نمود که با استفاده از آن قادر به افزایش سرعت اینترنت گوشی در سیستم عامل اندروید خواهید بود. همچنین مطالبی جهت کمک به افزایش در سرعت اینترنت تلفن همراه در پایان ذکر خواهد شد. با ما همراه باشید.

1) به بخش Settings اندروید بروید.

2) در تنظیمات اندروید گزینه‌ی Wi-Fi را انتخاب کنید.

3) برای چند ثانیه شبکه وای فایی که به آن متصل هستید را  نگه داشته تا گزینه های آن نمایش داده شود.

4) گزینه Manage Network Settings را انتخاب کنید.

5) در پنجره‌ی جدید گزینه Show advanced options را تیک بزنید و گزینه IP settings را انتخاب کنید تا زیر منو های آن ظاهر شود.

6) حالت Static را انتخاب نمایید.

7) اکنون گزینه های بیشتری برای شما به نمایش در خواهد امد. در این مرحله دو گزینه DNS 1 و DNS 2 را مشاهده می کنید.

8) گزینه های DNS 1 و DNS 2 را مطابق اطلاعات و مانند تصویر زیر تکمیل نموده و سپس گزینه SAVE را انتخاب نمایید.

 

دی ان اس های عمومی Google

DNS 1: 8.8.8.8

DNS 2: 8.8.4.4

نکتهدر صورتی که با تنظیم دی ان اس های گوگل تغییر زیادی در اینترنت خود احساس نکردید، دی ان اس های زیر را نیز تست کنید:

OpenDNS

DNS 1: 208.67.222.222

DNS 2: 208.67.220.220

Comodo Secure DNS

DNS 1: 8.26.56.26

DNS 2: 8.20.247.20

در این بخش راهکارهای مناسب بیان شده تا در مواقع لزوم با حداقل امکانات نیز بتوانید از اینترنت استفاده کرده و مشکلات ناشی از سرعت کم اینترنت همراه به حداقل برسد!

 در انتخاب مرورگر دقت کنید

سریع ترین مرورگر برای اندروید, برنامه Opera mini است. اگر همزمان اطلاعاتی را با فایرفاکس یا کروم و اپرا مینی دانلود کنید, کاملا متوجه خواهید شد که این دو دربرابر “اپرا” مانند حلزون و یا لاک پشت خواهند بود. پس خوب است برای داشتن سرعت اینترنت بهتر در اندروید, از opera mini استفاده کنید.

 پاک کردن cache از موبایل یا تبلت

با پرشدن حافظه از cache, سرعت دستگاه و همچنین سرعت اینترنت بسیار کند خواهد شد. پس پاک کردن مرتب آن از حافظه, ترفند مناسب دیگری برای افزایش سرعت اینترنت می باشد. (برای پاک کردن کش مثلا در اندروید ۵ به Storage یا حافظه سری بزنید و با تپ روی گزینه Cached Data خواهید توانست دیتا های کش شده و بلا استفاده را حذف کنید)

 بیشترین میزان دیتا را ار آن خود کنید!

در بخش تنظیمات شبکه و اینترنت, باید به GPRS بروید و گزینه data prefer را به جای call prefer انتخاب کنید. این کار تاثیر بسیاری بر روی سرعت اینترنت می گذارد.

 بستن و حذف برنامه های غیرضروری

برنامه های غیرضروری در حال اجرا, از پردازشگر استفاده می کنند و بار مسئولیت را که بردوش CPU سنگینی می کند, بیشتر نیز می کنند و درنتیجه باعث کندشدن اینترنت می شوند. پس قبل از استفاده از اینترنت برنامه های اضافی را ببیندید و برنامه هایی را که مدتهاست از آن استفاده نکرده اید را نیز حذف کنید. پیشنهاد می کنیم مطلب لطفا هر چه سریعتر این برنامه ها را از گوشی اندرویدتان حذف کنید را بخوانید.

 استفاده از شبکه 4G بجای 3G

این تکنولوژی تقریبا جدید به صورت قابل توجهی سرعت بیشتری نسبت به 3G دارد. برای این منظور علاوه بر اینکه تلفن همراه باید از این قابلیت پشتیبانی کند, نیاز به تنظیمات خاصی نیز وجود دارد. باید به قسمت wireless and network settings رفته و گزینه 4G را انتخاب کرد و پس از آن متوجه خواهید شد که تفاوت این دو چقدر است!

 نصب اپلیکیشن هایی که سرعت اینترنت را افزایش می دهند

برنامه internet speed master, بهترین برنامه برای این منظور است. مزیت مهم این اپلیکیشن این است که برایش روت شدن یا نشدن موبایل فرقی نمی کند و در دوحالت به بهترین نحو کار خود را انجام می دهد. البته ممکن است که این برنامه را دوست نداشته باشید. در اینصورت من به شما دو برنامه Network speed booster و Android speed booster را توصیه می کنم. به هرحال همه این برنامه ها بین ۲۰ تا ۳۰ درصد سرعت اینترنت را افزایش می دهند و استفاده از آن ها برای داشتن یک اینترنت قدرتمند بسیار مفید است.