شاید تا به حال به این مشکل برخورد کرده باشید که نیاز باشد تلفن همراه خود را بر روی موبایل یا شماره ثابت دیگری انتقال دهید و این سوال برای شما پیش امده باشد که چگونه دایورت کنیم. اکنون می توانید نحوه دایورت کردن شماره ای به شماره دیگر را به طور کامل یاد بگیرید.

یکی از روش های دایورت کردن شماره از طریق تنظیمات گوشی موبایل است بدین صورت که باید به قسمت تنظیمات رفته و بر روی گزینه انتقال تماس کلیک نموده و شماره مورد نظر برای انتقال را وارد نمایید. بعد از انجام این کار دستگاه وارد مرحله جدیدی می شود که شما می توانید نوع دایورت کردن خود را اعم از انتقال تماس در صورت اشغال بود و یا هر نوع دیگری که در ادامه توضیحات کامل تری ارائه خواهیم داد را انتخاب نمایید.

*۲۱*شماره#

این کد برای دایورت کردن به گونه ای است که تلفن شما تنها یک زنگ بخورد و بعد به خط جدید منتقل شود. برای غیر فعال کردن آن نیز از کد #۲۱# استفاده می کنیم. با این کد در تلفن همراه پس از ۵ ثانیه و عدم پاسخگویی تماس منتقل می شود اما در تلفن های ثابت در کشور ما وجود نداشته و این اتفاق پس از ۳۰ ثانیه خواهد افتاد.

Unanswered ( دایورت در صورت عدم پاسخ دهی )

ممکن است شما بخواهید تلفن منزل یا مغازه خود را در صورت عدم پاسخگویی به تلفن همراه خود انتقال ( دایورت ) دهید و یا حتی بلعکس. برای این کار شما باید از روش Unanswered استفاده نمایید و برای این کار می بایست کد *۶۵*شماره مقصد# را در تلفن خود وارد نموده و دکمه تماس را فشار دهید. نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که در صورت ثبت این کد و عدم فعال شدن ( بوق اشغال زد ) می توایند با شماره تلفن ۱۱۷ تماس گرفته تا خیلی سریع این کار را برای شما انجام دهند.

*۶۱*شماره*n#

در این کد این امکان برای شما فراهم شده است تا مدت زمان وقفه را خودتان مشخص کنید یا به عبارتی تتعیین نمایید که پس از چند ثانیه زنگ خوردن و عدم پاسخگویی شما، تماس را انتقال دهد. به طور مثال در صورتی بخواهید پس از ۱۰ثانیه تماس را دایورت کنید می بایست بدین صورت عمل نمایید. *۶۱*۰۹۱۲۷۶۵۴۳۲۱*#۱۰ برای لغو این عمل نیز کافی است تا کد *۶۱## را شماره گیری نمایید.

Unreachable (انتقال تماس در صورت دردسترس نبودن)

گاهی اوقات نیز در مکانی قرار می گیریم که آنتن دهی درستی ندارد مثلا زمانی که در بین کوه ها در حال حرکت هستیم و یا اماکنی که دستگاه ضد آنتن نصب کرده اند مانند اماکن نظامی، مساجد و غیره… در این مواقع می توانیم با دایورت به شماره ای مثل تلفن منزل، محل کار یا شماره همراه یکی از نزدیکان، از چنین تماسی مطلع شویم. برای استفاده از این سیستم کافی است تا کد *۶۲*شماره# را شماره گیری نموده تا دستور unreachable روی دستگاه ما فعال شود. برای لغو این دستور نیز به سادگی و تنها با درج کد *۶۲## این سرویس را غیر فعال نماییم.