فشرده سازی و زیبا سازی کدهای سایت

یکی از کارهایی که اکثر افزونه های بهینه ساز سایت انجام میدهد بهینه کردن کدهای html ،css و js سایت شماست در این آموزش بهینه سازی کدهای سایت بدون پلاگین با ساتفاده از یک سایت مفید و رایگان پرداخته ایم با digital98 همراه باشید.

بهینه کردن کدهای سایت

موضوع بهینه کردن کدهای سایت از سال ها پیش مهم بوده و بر همین اساس نیز پلاگین هایی برای انواع سیستم های مدیریت محتوا از جمله وردپرس طراحی و پیاده سازی شد که اساس کار همه این پلاگین ها بهینه کردن کدهای سایت بوده و به ترتیب به موضوع بهینه کردن css بعد بهینه کردن js ها پرداخته شد.

در این آموزش از digital98 به صورت کوتاه به این موضوع می پردازیم که چطور بدون نیاز به پلاگین کدهای css ،html و js خود را بهینه کنیم.

خب حالا چاره کار چیست؟

چاره کار از بین بردن کامنت های این فایل ها میباشد و از همه مهم تر حذف کردن فاصله های مابین این کدها که مرورگر میتواند با سرعت بسیار بیشتری کدهای ما را بخواند برای اینکار ما خودمان نمیتوانیم تک تک این موارد را انجام دهیم پس باید به فکر یک راه سریع باشیم.

وب سایت minifycode.com :

با این وب سایت شما می توانید کدهای css  خود را وارد کرده و عملیات بهینه کردن و minifier کدهای html، css و js سایت خود را انجام دهید. بهینه کردن کدهای به روشی ساده توسط این سایت قابل انجام است. علاوه بر آن امکان باز گرانی کد ها به حالت منظم و زیبا سازی کدهای html، css و js نیز وجود دارد.

برای بهینه کردن html کلیک کنید.

برای بهینه کردن کدهای html کافی است روی لینک بالا کلیک کنید یا در گوگل عبارت minify html را سرچ نمائید تا سایت های زیادی را مشاهده کنید که عملیات مشابه را انجام می دهند.

جهت زیبا سازی html کلیک کنید.


برای بهینه کردن css کلیک کنید. و یا از وبسایت csscompressor.com استفاده کنید.

فایلهای سی اس اس یکی از فایل های مهم در کنار هر پروژه طراحی سایت می باشند، چرا که ما با استفاده از css می توانیم چهره زیبا تری به سایت خود بدهیم. به طبع هر سایت بین 1 تا 5 مورد و در مواردی هم تا 10 مورد فایل css در کنار پروژه خود دارد و هر کدام هم چندین هزار خط کد که نیازمند به روز رسانی و ویرایش هستند.

جهت زیبا سازی css کلیک کنید.


برای بهینه کردن js کلیک کنید.

برای بهینه کردن کدهای js نیز می توانید همانند روش هایی بالا از دو لینک بالا و پایین همین خط استفاده کنید و کدهای جاوا اسکریپت خود را بهینه تر کنید تا سرعت سایتتان افزایش یابد.

جهت زیبا سازی js کلیک کنید.