نرم افزار سبک چسباندن زیرنویس به فیلم با MKV Merge

با نرم افزار MKV Merge شما می‌توانید زیرنویس فیلم را در کمتر از ۲۰ ثانیه به فیلم بچسبانید و یک فایل جدید با فرمت mkv یا mks بعنوان خروجی که با زیرنویس فیلم همراه شده تحویل بگیرید.
چنانچه فیلم دارای زیرنویس دیگری باشد (بعنوان مثال زیرنویس عربی) شما با استفاده از این نرم افزار قادر خواهید بود زیرنویس عربی را حذف کرده و زیرنویس فارسی را به آن اضافه کنید.
نکته جالب دیگری که درباره این نرم افزار باید گفت این است که کیفیت فایل خروجی هیچ تغییری نمی‌کند و عمل چسباندن فیلم به زیرنویس کمتر از ۱ دقیقه طول می‌کشد.

از ویژگی های نرم افزار MKV Merge می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
حذف زیرنویس های خارجی که بر روی فیلم ست شده است
اضافه کردن زیرنویس به فیلم در کمتر از ۱ دقیقه
عدم نیاز به هرگونه کرک و یا شماره سریال
خروجی با کیفیت و با فرمت MKV
دارای رابط کاربری بسیار ساده

آموزش این برنامه:

با استفاده از گزینه add فایل اصلی فیلم و همچنین فایل صوتی را به برنامه معرفی کنید.
فایل صوتی را از قسمت سبز رنگ مشخص شده در تصویر انتخاب کنید.
در قسمت نارنجی نام ترک (Track) و زبان را انتخاب کنید.
توجه کنید گزینه Default Track Flag در صورت YES بودن بصورت پیشفرض با اجرای فایل پخش خواهد شد. و در اینجا تصمیم می گیرید که فایل اصلی فیلم (برای مثال انگلیسی) پیشفرض باشد و یا فایل که شما اضافه کرده اید. (برای مثال دوبله فارسی)

نکته : اگر فایل فارسی را بصورت پیشفرض انتخاب کردیم، پس زبان انگلیسی را از حالت پیشفرض در بیاوریم (فایل صوتی اصلی را از قسمت سبز انتخاب کنید و پیش فرض را بر روی NO بگذارید)

در صورتی که فیلم مورد نظر شما FPS متفاوت با فایل صوتی داشته باشد می توانید با انتخاب فایل ویدویی مورد نظر که در تصویر مشخص شده است و کلیک بر روی بخش Format Specific Option گزینه FPS مورد نظر را از لیست انتخاب کنید. (برای مثال بیشتر انیمیشن‌ها ۲۴P باید انتخاب شود)

نکتهبعد از تغییر FPS فیلم با صدای اصلی هماهنگ نمی باشد.

در صورتی که صدا با فیلم هماهنگ نیست شما باید میزان عقب و یا جلو بودن صدا با تصویر را برحسب میلی ثانیه بیابید و سپس فایل صوتی که اضافه کرده اید را انتخاب کنید. مانند بخش بالا در قسمت Format Specific Option گزینه Delay زمان را وارد کنید. توجه کنید از – برای زمان منفی می توانید استفاده کنید.

بعد از تنظیمات (البته در صورت نیاز) مسیر ذخیره فایل را انتخاب و Start Muxing را کلیک می کنیم تا فایل مخلوط شود.

Downloads