اگر کمی در دنیای تکنولوژی گشت بزنید، به آسانی متوجه می شوید Microsoft با معرفی ویندوز ۱۰ پیشرفت چشمگیری داشته است. آخرین سیستم عامل محبوب ردموند، بر روی 72 میلیون دستگاه نصب شده و این یعنی هر دستگاه به عنوان یک جمع آوری کننده اطلاعات! اگر شما هم جزء این 72 میلیون هستید و به درز کردن اطلاعات شخصی تان چه به صورت معلوم و چه به صورت ناشناس، علاقه ای ندارید، بهتر است با این آموزش از digital98 همراه باشید و حتی با حذف خودتان از پایگاه داده مایکروسافت، هیچ راهی برای نفوذ به خود باقی نگذارید.  😉

آموزش کامل حذف دائم اکانت Microsoft

حذف دستی اکانت

اولین گام این فرایند، پاک کردن اکانت مایکروسافت از طریق دستگاه خودتان است.

برای انجام، ابتدا تنظیمات را گشوده و بر روی بخش Accounts کلیک نمایید.

نکته قابل توجه این جاست که اگر حساب کاربری تان پاک نمی شود، باید ابتدا از آن خارج شوید. بنابراین ابتدا یا باید یک اکانت داخلی مجزا ایجاد نمایید یا کلا با ویندوز 10 گودبای کنید!

پس از وارد شدن از یک اکانت دیگر، گزینه مدنظر خود را با زدن گزینه Remove به اتمام برسانید.

صبر کنید! هنوز کار به اتمام نرسیده؛ یک گام دیگر برای جدایی از راه مایکروسافت باقی مانده است!

از بین بردن اطلاعات کاربری در سایت مایکروسافت

همانطور که درست حدس می زنید،‌ پس از حذف اکانت مایکروسافت تان، تمامی داده ها و اطلاعات شخصی تان همچنان در سرور های مایکروسافت نگهداری می شوند. برای رهایی کامل، نیاز به استفاده از ابزار موجود در خود وب سایت مایکروسافت دارید.

دقت کنید،‌ پیش از حذف کامل اکانت،‌ تمامی موجودی دیجیتال والت را خالی کنید، هر اشتراکی را لغو کنید و از هر فایل، تصویر یا داده شخصی تان حتما بکاپ تهیه نمایید.

پس از انجام تمامی پیش بینی ها، به وب سایت مایکروسافت رفته و Close your account را بیابید. پس از بارگزاری، صفحه از شما درخواست ورود می کند.

پس از انجام، به صفحه زیر برده خواهید شد که از شما تائید صحت شخص را درخواست می کند که عموما از طریق ایمیل پشتیبان یا تلفن لینک شده انجام می شود.

پس از تائید، چند بخش را پشت سر می گذارید تا به مایکروسافت اطمینان دهید واقعا می خواهید اکانت را حذف نمایید.

سپس مایکروسافت به شما اطلاع رسانی می کند با حذف حساب تان، ممکن است بسیاری از برنامه ها آن طور که باید کار نخواهند کرد و ایکس باکس نیز با مشکلات بسیاری مواجه خواهد شد و … ضمن این که می پرسد علت حذف چیست و …

اکنون اکانت مایکروسافت شما  برای ۶۰ روز فعال نگه داشته می شود، شاید شما بخواهید برگردید!