آیا میدانید 99 درصد ایردارپ های غیر رایگان جعلی و کلاهبرداری هستند! پس لطفا گول نخورید. پولدار شدن یک شبه خیالی خام و رویایی بیش نیست و میسر نمیشود به این جمله ایمان بیاورید.

انرژی مثبت = قانون جذب [لینک]

قانون جذب می گوید هر چه فکر می کنیم از خوب و بد، همان را با کم و زیاد دریافت می کنیم. حقیقت زندگی را می توان با افکار و جذب تفکرات خوب، به طور اساسی ساخت و هدایت کرد. این راز قانون جذب هست.
قانون جذب یا همان قانون راز، این روزها خیلی در فضای مجازی و بین طرفداران انرژی مثبت، خاطر خواه دارد.
قانون جذب چیست و چه تاثیری در زندگی ما و توسعه سبک زندگی مردمان روزگار ما دارد؟  می خواهیم این موضوع را بررسی کنیم . با این مقاله همراه ما باشید. قانون جذب می گوید هر چه فکر میکنیم از خوب و بد، همان را با کم و زیاد دریافت می کنیم. خیلی پیچیده نیست. نیاز به اخذ مدرک دکترای فلسفه از دانشگاه هاروارد نیست که این قضیه را درک کنیم و در زندگی به کار ببندیم و آدم معروف و مشهور یا خلافکار زبر دست شویم! خیلی ساده است! قانون جذب، قرن ها مورد توجه بشر بوده، اما در اواخر قرن بیستم، با توسعه فناوری، بیش تر مورد نظر و در کانون توجه قرار گرفت. ان چه مسلم است، حقیقت زندگی را می توان با افکار و جذب تفکرات خوب، به طور اساسی ساخت و هدایت کرد، این راز قانون جذب هست. (به هر انچه فکر کنید همان برایتان به واقعیت تبدیل می گردد.)

سایتهای زیادی درباره قانون جذب مانند the law of attraction فعال هستند و در سال های اخیر نیز تعداد آن ها افزایش یافته است. برخی ها، عادت ها و شیوه هایی برای پرورش بهتر مغز جهت جذب انرژی مثبت را ارائه می کنند. خیلی ها از تفکر مثبت می هراسند، چرا که فکر می کنند، چیزهای منفی اطرافشان، چنین فرصتی به آن ها نمی دهد. روان شناسان به این افراد توصیه می کنند که لیستی از تصورات منفی و نگرانی هایی که در کوتاه مدت و بلند مدت با آن رو به رو هستید، آماده کنید. روش هایی برای فرار و دوری و خنثی کردن این تصورات و نگرانی ها درست کنید. در بلند مدت در خواهید یافت که برخی از این تصورات منفی و نگرانی ها، خیلی بی جا بوده. اما مانعی در جذب انرژی مثبت برای شما بوده است.
تفکر مثبت و مثبت اندیشی، تاثیر زیادی بر رفتار آدمی و عملکرد او دارد. مثبت اندیشی، الزاما شادی آور نیست، اما منفی بافی، قطعا عاملی بازدارنده برای شاد بودن و شاد زیستن هست. تفکر مثبت و انرژی مثبت بودن، روشی فرصت آفرین برای خود و دیگران است که در مختصات مثبت اندیشی، انرژی های مثبت را جذب کرده و برای تعالی خود و جامعه بکوشند.

امکان پذیر نیست که شما، حامی حیوانات نباشید و با نگاه منفی به این موجودات خلقت نگاه کنید، آن وقت بزرگ ترین مراکز حمایت از حیوانات، از شما به عنوان تئوریسین و خیر و مدیر و راهبر، یاد کرده و استفاده کنند. از این دست مثال ها زیاد است. در واقع همه این نوع نمونه ها به ما یادآوری می کند که ما همانی هستیم که فکر می کنیم و بر طبق همان فکر و شیوه اندیشیدن، عمل می کنیم. در ادبیات کهن شیرین پارسی هم هست که ای برادر، تو همه اندیشه ای. مابقی خود استخوان ریشه ای. این قضیه، اهمیت و مرجعیت و مقام تفکر را در زیست و زندگانی انسان در جامعه نشان می دهد و تببین می کند. هر اندازه بتوان، فکر را باز تر، روشن تر، غیر متعصبانه تر و آگاهانه تر هدایت و پرورش داد، در واقع کوشش کرده ایم تا زندگی راحت تر، مسالمت آمیز تر و موثری را برای خود و جامعه فراهم کنیم.

در طول روز با افرادی برخورد و معاشرت داریم که بسیار خشمگین و عصبانی هستند ، بر خلاف این افراد ، کسانی نیز هستند که تفکری مثبت داشته و در برخورد های خود خوش رو هستند. این مسئله نشان می دهد که هر فرد خودش می تواند تصمیم بگیرد که افکار منفی را به سمت خود جذب کند و یا افکار مثبت.

انرژی مثبت چیست؟

انرژی مثبت اساساً همان چیزی است که در ذهن خود تصوری درست از آن داریم؛ یعنی همان نور خوبی محبت عشق انفاق صبر احسان به همنوع امیدواری و…

و به همان اندازه انرژی منفی همان چیزی است که در ذهن خود تصویری درست از آن نداریم؛ تاریکی و ظلمت ونفرت(که مهمترین سلاح برای شیطان به شمار می رود) بد جنسی ،شرارت، رذالت ،بی صبری، خود خواهی ،تعصب، نا امیدی و یاس و اندوه .

این دو انرژی مثبت و منفی در مخالفت از همدیگر فعالیت می کنند و ضد یکدیگرند و زمانی ما بتوانیم این انرژی ها را در درونمان،آرام سازیم و بر آنها تسلط یابیم بی درنگ خدمتگذار ما می شوند. هر چیز مثبت ، مثبت خود را جذب می کند و هر چیز منفی ، منفی خود را . نور در جستجوی نور است و ظلمت شیفته ظلمت پس چنانچه ما کاملاً مثبت یا کاملاً منفی بشویم کم کم به سراغ اشخاص می رویم و جذب می شویم که مانند خود ما هستند. اما نباید فراموش کرد که ما خود مثبت و یا منفی را انتخاب می کنیم . صرفاً با تفکر اندیشه های مثبت و بیان مطالب خوب و مثبت قادر می شویم انرژی مثبت را به خود جذب کنیم . زیرا انسان با بیان مطالبی ، قادر است میدان انرژی اطراف بدنش را تحت تأثیر قرار دهد . زیرا قدرتی عظیم در افکار و اندیشه های ما نهفته است و این خود ما هستیم که محیط اطرافمان را با افکاری که در ذهن داریم ، می آفرینیم .

روح قدرتی عظیم برای کنترل ذهن دارد و ذهن نیز بر جسم تسلط دارد و زمانیکه ذهن و فکر ما منفی باشد ، انرژی منفی اطراف را جذب کرده و باعث ضعف تدریجی سیستم دفاعی بدن شده و کالبد فیزیکی یارای مقاومت و مصونیت از بیماریها و امراض را ندارد و این زمانی پیش از پیش صادق است که افکار ما (منفی) بر حول محور وجود خودمان بچرخد و به نیازها و مشکلات دیگران اهمیتی ندهد . حال آنکه اگر به فکر خدمت به دیگران باشد می تواند امراض خود را شفا دهد . با پرورش نیروی ایمان که مانند کشت گیاهان است و داشتن این تصور که اگر خوبی کنیم ، خوبی دریافت می کنیم و اگر بدی کنیم ، بدی دریافت می کنیم و اینکه با داشتن تفکر مثبت و بیان جملات و واژه هایی هر چند ساده که قادرند یکی از دو نوع انرژی مثبت و یا منفی را جذب کنند ، باورمان نمی شود که این خود ما هستیم که می توانیم راهرویی پیچ در پیچ از ناامیدی و اندوه خود بیافزاییم . به همان اندازه ما می توانیم جاده ای عریض و پهن و دلپذیر از تحقق یافتن تمام آرزوها و امیدهایمان و سعادت و نیکبختی مان ، پدید بیاوریم. حقیقت این است که اندیشه های ما ، از قدرتی خارق العاده برخوردارند.شانس نوعی انرژی

واقعاً شانس چیست؟ ایا واقعیت دارد؟ انرژی مثبت چیست؟ انرژی منفی چیست؟  ایا این چیزها واقعیت دارد؟ یا خرافه‌ای بیش نیست. در این مقاله سعی شده است که با دیدگاه علمی و غیرمتعصبانه به این امر پرداخته شود. زیرا این مسئله سوال بسیاری از مردم است.

ابتدا باید در مورد انرژی و ماهیت آن صحبت کنیم. خیلی از آدمها حتی نمی‌دانند که این دنیایی که در آن زندگی می‌کنیم از چه چیزی ساخته شده است پس ابتدا باهم طبق نظریه‌های علمی راه خود را پیش می‌بریم و به این می‌پردازیم که دنیا از چه چیز ساخته شده است:
دنیای اطراف از ماده و انرژی ساخته شده است : ماهیت انرژی هنوز به طور کامل کشف نشده است اما می‌دانیم که انرژی با فرکانس نیز سنجیده می‌شود. هرچه فرکانس یک انرژی بالاتر باشد قوی‌تر است.
ماده از چه ساخته شده است؟ از ملکول
ملکول از چه ساخته شده است؟ از اتم
اتم از چه؟ از پروتون و الکترون و نوترون.
الکترون که جرم ندارد و در حقیقت فقط انرژی است. پروتون تمام جرم اتم را در بر دارد. و اما پروتون از چه ساخته شده است؟ در کتاب استفان هاوکینگ آمده است: “تقریباً بیست سال پیش چنین فکر می‌شد که پروتونها و نوترون‌ها ذراتی بنیادین هستند ولی آزمایش‌هایی که در آنها پروتون‌ها با سرعت‌های زیادی به پروتون‌ها یا الکترون‌های دیگر برخورد می‌کردند نشان دادند که آنها در واقع از ذرات کوچکتری تشکیل یافته‌اند و آنها کوارک هستند.”

و اما آخرین سوال کوارک‌ها از چه ساخته شده‌اند؟

جواب سوال را خود استفان هاوکینگ به ما داده است می‌دانیم که استفان هاوکینگ بزرگترین دانشمند زنده قرن است. او می‌گوید کوارک‌ها از انرژی ساخته شده‌اند. پس می‌توانیم بگوییم همه چیز در این دنیا از انرژی ساخته شده است.
چون طبق نظریه نیوتون جهان از ماده + انرژی ساخته شده است که دیدیم که اخیرا کشف شده است که ماده نیز از انرژی ساخته شده است.

تنوع نوع ماده در دنیا به فرکانس و طول موج انرژی مربوط می‌شود اگر همه چیز در دنیا دارای یک فرکانس و ارتعاش بود همه چیز یکی می‌شد.
هرچه فرکانس بالاتر باشد پس جنس لطیف‌تر می‌شود.
لطیف‌ترین جنسی که قابل دیدن و لمس کردن است آتش است و سخت‌ترین اجناس سنگ و فلز هستند که ارتعاش پایینی دارند . ما اما می‌خواهیم بپردازیم به جنس‌های لطیف و در آنها کنکاش کنیم.
افکار ما و خاطرات و ذهن ما ماده‌ای هستند با انرژی و فرکانس بسیار بالا به خاطر همین غیر قابل دیدن ،اما قابل درک هستند. برای همین است که وقتی فکر می‌کنیم یا درس می‌خوانیم گرسنه می‌شویم چون از توان موجود در خود برای تولید انرژی فکر استفاده کرده‌ایم و حال باید انرژی از دست رفته را بر گردانیم.

ما همیشه بدنبال آن هستیم که دستگاهی را به وجود آوریم که جواب خیلی از سوال‌های ما را داشته باشد و تا به امروز انرژی اکثر آنچه که در سال‌های پیش عجایب خوانده شده است را پاسخ بدهد مثل کارهای عجیبی که مرتاض‌های هندی انجام می‌دهند. تنها کاری که مرتاض‌ها انجام می‌دهند بالا بردن ارتعاشات بدن و ذهن است. به خاطر همین می‌توانندبه زعم خود حتی از دیوار رد شوند، اجسام مختلفی را بدون درد و خونریزی وارد بدن کنند زیرا ارتعاشات خود را بالا برده‌اند و بدن تبدیل به یک ماده با انرژی بسیار بالا شده است و بنابراین عکس العمل‌ها و رفتار متفاوتی را از خود نشان می‌دهد. اما چطور می‌شود ارتعاش را بالا برد؟ این مسئله بحث بسیاری دارد که در این جا در یک یا دو صفحه نمی‌توان گفت فقط می‌توان به این نکته اشاره کرد که یکی از راه‌ها تمرکز کردن است.

بسیاری از اوقات هنگامی که به چیزی معتقد هستیم همان بر سرمان می‌آید. مثلاً معتقدیم که بعد از هر خنده گریه هست این باعث می‌شود که ناخودآگاه ما انرژی‌هایی از خود ساطع کنیم که در جهان هستی تأثیر گذار باشد. ناخودآگاه دوست دارد ما را به سمتی ببرد که ما معتقد به آن هستیم بنابر این ما را به سمت گریه کردن می‌کشاند و ما در تمام لحظات بدون اینکه خودمان بدانیم به سمت گریه کردن سوق پیدا می‌کنیم که در نهایت علت آن را پیدا می‌کنیم (ناخودآگاه آن را پیدا می‌کند) و گریه می‌کنیم. انرژی افکار ما در محیط پخش می‌شود و روی همه چیز تأثیر می گذارد.

احتمالاً حتماً برای شما پیش آمده که از محل و یا مکانی متنفر باشید و دوست نداشته باشید که به آنجا بروید. این مسئله دقیقا به خاطر وجود انرژی‌های منفی موجود در آنجا است که روی شما تأثیر گذاشته و شما به صورت ناخودآگاه از آنجا فراری می‌شوید. و هزاران پدیده دیگر که علت همه آنها انرژی است. در مورد شانس هم همین‌طور است:

وقتی ما احساس کنیم خوش شانس هستیم بر روی محیط و جهان هستی تأثیر می‌گذاریم. فکر ما، احساس ما و باورهای ما باعث می‌شود انرژی‌هایی در دنیا پخش شود که ما را به سمت خوش شانسی هدایت کند. هر انسانی که معتقد است بسیار بدشانس است همیشه بدشانسی می‌آورد. بین افرادی‌که می شناسیم خیلی‌ها را می‌بینیم که به بدشانسی خود معتقد هستند و همچنان بدشانسی می‌آورند. بهتر است از این به بعد فکر کنیم خوش شانسیم. به هر حال اگر هم هیچ تأثیری نداشته باشد این فایده را دارد که روحیه بهتری برای زندگی داریم و در خیلی از موقعیت‌ها از اعتماد به نفس بهتری برخوردار خواهیم بود.

کاربرد انرژی

بدون انرژی هیچ کاری انجام نمی‌شود فقط زمانی که به حد کافی انرژی داشته باشیم می‌توانیم درست بیندیشیم و مسائل را با بینشی دقیق و صحیح مورد ارزیابی قرار دهیم. زمانی که انرژی کافی داشته باشیم می‌توانیم به مسائلی که برایمان اهمیت دارند و کارهایی که باید انجام شوند، بپردازیم اما فراموش نکنیم تنها هنگامی می‌توانیم احساس خوشبختی را درون خویش پیداکنیم که از انرژی ذخیره شده کافی برای افزایش کیفیت همه کارها در زندگی برخوردار باشیم. در بدن ما برای تداوم حیات فعل و انفعالات بسیاری به‌طور خودکار انجام می‌شود فعل و انفعالاتی که هیچ‌گاه به آن فکر نمی‌کنیم، ما می‌توانیم از این فعل و انفعالات بدن خود انرژی لازم را خلق و احساس خوشبختی را از هر آنچه که هم‌اکنون در پیش رو داریم به دست آوریم، پس انرژی مثبت به یکدیگر بدهیم.

افکار مثبت ومنفی

افکارمثبت، افکاری سازنده، انگیزه و انرژی بخش هستند که بر اثر تلقین، تکرار و تمرین به ذهن راه می‌یابد و باعث می شود ذهن و فکر مثبت شود. در این صورت کنترل فکر در اختیار ماست، در حالیکه افکار منفی، افکاری بازدارنده و مخرب هستند و وقتی به ذهن راه یابند، تعمیم یافته و به سرعت تمام ذهن را اشغال می‌کنند. در این حالت ما در اختیار تفکرات منفی خود قرار داریم.
نحوه تکلم انسان‌ها بیانگر نحوه تفکر آن‌هاست. مثبت بیندیشیم و مثبت بگوییم تا انرژی مثبت خود را به دیگران منتقل کنیم.

شور و نشاط، تضمین خوشبختی

آیا شما هم افرادی را می‌شناسید که دارای انرژی فوق‌العاده‌ای هستند و حتی تا سنین بالا نیز به ‌طور غیرقابل تصور فعال و توانمند باقی می‌مانند؟ ما چه چیزی را باید از این افراد بیاموزیم؟ آن‌ها یک اصل مهم را شعار زندگی خود قرار می‌دهند؛ هر کاری که برای ما لذت‌بخش باشد آن را آسان‌تر و کم زحمت‌تر انجام می‌دهیم و در عین حال احساس خوشحالی و خوشبختی را در حاشیه اعمالمان لمس می‌کنیم. اگر کاری را با علاقه و لذت انجام دهیم به‌طور معمول انرژی کم‌تری به کار می‌بریم و برای آن کار شور و شوق از خود نشان می‌دهیم مگر خوشبختی اکنون چیزی جز داشتن شور و نشاط در هر موردیست؟ به عبارتی شور و نشاط تضمین خوشبختی است.

نگرانی مثبت

فراموش نکنید که نگرانی و فشار، یک جنبه مثبت نیز دارد. نگرانی مثبت می‌تواند قدرت و انگیزه به وجود بیاورد. هنگام صرف تلاش زیاد برای انجام کار یا مبارزه‌طلبی (مثلاً در مسابقات ورزشی، امتحانات، ارتقای شغلی رقابت‌جویانه) ما در حال تجربه نگرانی مثبت هستیم. از موارد دیگر نگرانی مثبت می‌توان از انجام همراه با موفقیت یک وظیفه یا تکلیف مشکل برای برتری یافتن بر دیگران و تجربه کردن تأیید و تحسین آنان نام برد.

غول چراغ جادو

غول چراغ جادو می‌گوید: شنیدم که می‌گویی دیگران باعث شده‌اند که در این نقطه که مورد رضایتت‌ نیست قرار گیرید اما ارباب من، اصلاً دیگران در این تفسیر وجود ندارند. هر یک از ما دیگری است که مستقل می‌اندیشد و عمل می‌کند. اگر به دقت به رفتارها بنگری، درخواهی یافت که ناتوانی عاطفی و خونسردی و عدم تفاهم و مقاومت در برابر دگرگونی‌های مثبت و آنچه را که در دیگران می‌بینی به راستی از خود توست. تو خود بر روی آن‌ها با اندیشه‌ای متفاوت و تنها روی محدوده باورهایت تمرکز نموده‌ای. اگر کاری انجام نشده این خودت هستی که آن را انجام نداده‌ای. اگر سوء‌تفاهمی ایجاد شده خودت به‌ آن باور دامن زده‌ای اگر در رنج و فشار عاطفی قرار داری خودت آن را برگزیده‌ای. اگر تمامی آنچه را که آرزو داری انجام نمی‌شود این خودت هستی که تن به دگرگونی نمی‌دهی پس نباید از عدم هستی در خوشبختی شیرین خودت رنج ببری.

هیچ‌ کس نمی‌تواند به شما بیاموزد که تو باید حتماً دگرگون شوی مگر خودت بخواهی ارباب من، هیچ کسی نمی‌تواند برایت از بیرون شادی و آرامش مهیا کند تا خودت این احساسات زیبا را در درون خویش مهمان کنی البته اگر بتوانی با حداقل‌ها هم سازگار باشی هیچ‌کس نمی‌تواند استعدادهای شما را تا واقعاً خودت نخواهی از قوه به فعل درآورد و تو را تحقق بخشد. شما خود و تنها خود می‌توانی خویشتن را دریابی و از نو آغاز کنی. تنها کافیست روی دو پایت بایستی و فریاد برآوری این یگانه کسی است که می‌تواند جایگاه بودن را در این نقطه پر کند.

فرصت آفرینی با تفکر مثبت

تفکر مثبت، فرصت مثبت اندیشی را به دیگران می دهد و این فرصت،  ظرفیت های مختلفی را در جامعه ایجاد می کند. بنابراین، اهمیت مثبت اندیشی و انرژی مثبت بودن، یکی از کارکردهای اساسی یک جامعه پیش رو و کم استرس به نظر می رسد. قانون جذب یا LAW OF ATTRACTION، در واقع به همین مساله اشاره می کند. ناگفته پیداست که ما با تفکر مثبت خود، می توانیم چیزهای مثبت بیش تری را جذب کنیم و اتفاقات خیلی خوب به سمت ما روانه می شود. تفکر مثبت، سبب می شود که چیزهای خوب را بخواهیم و بر روی آن ها، خوب تمرکز کنیم.

قانون جذب، که اخیرا با عنوان مستند راز (The SECRET) نیز بسیار پر مخاطب شد و کتاب های زیادی از آن نیز در دنیا به خصوص در ایران در این عرصه چاپ و منتشر شد، به یک قانون ساده، اما خیلی مهم اشاره می کند. هر آن چه فکر کنیم، در واقع جذب می کنیم. اگر چه این قانون همه گیر و از نظر علمی ۱۰۰ درصد اثبات شده نیست، اما باور عمومی و عرف نیز بر همین اساس هست که ذهن خلاق و مثبت، چیزهای مثبت را جذب و هر عامل منفی و بازدارنده را دفع می کند. جذب موارد مثبت، از هر نوع و قسمی که باشد، در مثبت اندیشی تاثیر زیاد دارد و این قضیه، شاد زیستن را معمولا در پی خواهد داشت.

اگر دانستن این قانون به ظاهر ساده، به این معنا نیست که به راحتی میتوان آن را در زندگی پیاده کرد و انتظار داشت در مدت کوتاهی، به موفقیت ها و خواسته های مورد نظر دست یافت. برای هر کاری ، تلاش و ممارست همراه با آگاهی نیاز داریم و برای رسیدن به هر موفقیت و هر جذبی، باید صبورانه و مشتاقانه تلاش کرد. قانون جذب هم مانند قانون رانندگی هست. همه می دانند به قانون باید احترام گذاشت و شیوه رانندگی اصولی چطور هست. اما آیا، همین موارد برای تبدیل شدن به یک راننده خوب، حرفه ای، قانون مدار و کم تخلف، کفایت می کند، قطعا خیر.

راننده خوب بودن آسان است؟

برای راننده خوب شدن، باید علاوه بر آن که خوب رانندگی کرد، رانندگی کردن خوب را از دیگران هم آموخت. کنار دست رانندگان با تجربه در جاده ها و مسیرهای مختلف نشست و از تجارب و عقاید خوب ان ها استفاده کرد و در فرآیند رانندگی به کار برد. این تفکر مثبت و ارزشمند، زمینه راننده خوب شدن را فراهم می کند. پس، اگر قصد دارید قانون جذب، عاملی برای موفقی بیش تر شما و تفکر مثبت و تولید انرژی مثبت در شما بشود، باید سعی کنید،ارتباط و تعامل بی تعصب خود را با افراد موفق، شاد و انرژی مثبت افزایش دهید.

قانون جذب، فقط به معنی خواست مثبت و دعا کردن و انتظار اتفاق و معجزه ای بزرگ نیست. این اشتباهی هست که شاید خیلی ها مرتکب آن بشوند. بسیارند افرادی که کتاب های زیادی درباره قانون جذب، راز شاد زیستن، انرژی مثبت و مسائلی از این دست مطالعه کرده، اما همچنان انتظار قابل ملاحظه ای در زندگی خود مشاهده نمی کنند. مشکل کجاست؟ خوب، قانون جذب، قرصی نیست که باید به تعداد خاص در زمان خاص مصرف کرد و در بازه زمانی کوتاه، انتظار نتایج شکرف از ان داشت. خیر. چنین برداشتی غلط هست.

کسی که آرزو دارد شاعر خیلی خوبی شود، فقط آرزوی شاعر بودن و تفکر شاعری و حتی استعداد نبوغ شاعری هم برای شاعر شدن موفق و شهرت او، کفایت نمی کند. حتی این ها، شرط لازم هم برای شاعر مشهور شدن نیست، چه برسد به شرط کافی! برای شاعر خوب شدن، باید زیاد کتاب شعر خواند، ان هم کتاب شعر خوب. کتاب شعر خوب را باید از اساتید شعر و ادبیات پرس و جو کرد. باید تفکر شاعری و شاعر مسلکی را در ذهن و عمل خود توسعه داد. باید شعر زیاد حفظ کرد و تحلیل کرد. باید مرتب شعر گفت و نقد کرد و نقد شنید. باید نام نیک بزرگان شعر و ادب را به نیکی یاد کرد و از تجارب ان ها بهره برد.

باید تلاش کرد و تلاش کرد و مطالعه کرد. احتمالا اگر فردی برای شاعر شدن، چینین مسلکی را دنبال کند، در راستای قانون جذب عمل کرده  همه سلول هایش برای شاعر موفق شدن، تلاش می کند و احتمال زیاد آن هست که سیگنال های کیهانی انرژی مثبت نیز، با اون همراهی کند و مسیر را همراه و هموار کند.

قانون جذب مانند قانون جاذبه زمین

قانون جذب هم عین قانون جاذبه زمین، همیشه کار میکند. فرقش با قانون جاذبه آن هست که قانون جاذبه را می توان با اعداد و فرمول های فیزیک، اثبات کرد و در زندگی ناسوتی خود درک کرد، اما در واقع، قانون جذب، ماهیتی ناملوس یا به قول زعمای مدیریت ، دارایی ناملوس (intangible asset) است. یعنی ما به طور فیزیکی آن را درک نمی کنیم، مانند در اختیار داشتن ساعتی بر مچ دست مان. اما، تلاش برای شاعر شدن، شاید ما را در راستای قانون جذب، در کشور خود و دنیا معروف نکند، اما تفکر مثبت، ادبیات فاخر و عالمانه و خلاقانه فکر کردن را در ذهن ما پرورش می دهد که عاملی فرصت آفرین برای موفقیت هایی بزرگ است. شاید، بزرگ تر از یک شاعر معروف شدن. این دستاورد قانون جذب هست.

ناگفته پیداست که اگر قانون جاذبه زمین ۹.۸ متر بر مجذور ثانیه نبود، نمی توانستیم روی زمین راه برویم و بخوابیم و . . . . در فضا مانند فضانوردها معلق می شدیم و می بایست برای وضعیت معلق و شناور بودن در فضا، فکری می کردیم و خودمان را با آن شرایط وفق می دادیم. پس، حالا که شتاب جاذبه ما رو با حدود ۱۰ متر بر ثانیه به سمت خود می کشاند، باید برای همراهی با این شرایط، فکر کرد و خود و زندگی را با این شرایط تطبیق داد. قانون جاذبه، در خانه یا مدرسه یا وزارتخانه یا پیش فلان دوست، تفاوتی ندارد. قانون جاذبه، قانون جااذبه هست. مگر این که به فضای بیرون جو بروید که ان وقت، اثرش کم تر می شود.

در واقع، همین موضوع برای قانون جذب نیز حکمفرماست. قانون جذب، همیشه اجرایی هست و در همه جا مانند قانون جاذبه، عملکرد واحدی دارد. اما انسان ها به دلیل غیر ملموس بودن آن، فکر می کنند برای آن ها کارایی ندارد. بعضی ها به طور کلی قانون جذب را انکار می کنند و معتقدند چنین تصوری از اساس نادرست هست و خیلی چیزها،شانس و اتفاقی بدست می آید و تمرکز مثبت و مثبت اندیشی و جذب انرژی های مثبت در این مسیر، تا حد زیادی تاثیر گذار نیست.

اما بررسی موفقیت خیلی از مخترعین و مکتشفین نشان می دهدکه ان ها به طور مستقیم یا غیر مستقیم، در راستای قانون جذب حرکت می کردند. قانون جذب را نباید خیلی پیچیده و عجیب و غریب کرد. همان طور که قانون جاذبه، خیلی ساده و فراگیر و اجرایی هست، قانون جذب نیز همین وضعیت را دارد. اما قابل اندازه گیری نیست و فرمول فیزیک و شیمی و ریاضی ندارد چون ماهیتی متفاوت با قانون های رقومی دارد. قرار نیست همه قوانین شناخته شده یا ناشناخته خلقت را با عدد و رقم و فرمول توضیح داد و بیان نمود. مثل قانون مهربونی. آیا قانون مهربانی، با عدد و فرمول شناخته می شود و یاد میگیریم؟ قطعا خیر. قانون جذب نیز، چنین ماهیت و مختصاتی دارد.

خب چه کنیم؟

سوال قشنگی است. برای اجرای بهتر قانون جذب چه کنیم؟ صدها کتاب و فیلم و مستند برای پاسخ به این پرسش به ظاهر ساده، تولید  و منتشر شده است. ان چه مشخص هست، ما باید به تعریف ساده قانون جذب بازگردیم. اگر مثبت میخواهیم جذب کنیم، باید مثبت فکر کنیم. مثبت اندیشی یعنی دوری از چیزهای منفی. هر چیزی که مانعی برای کسب چیزهای مثبت و موثر هست را باید از آن دوری کنیم. اگر اعتیاد به شبکه های اجتماعی هست، اگر اعتیاد به اینترنت بازی هست، اگر اعتیاد به سلفی بازی هست، اگر رفتارهای ناهنجار فردی و اجتماعی هست،اگر رفتارهای مخرب زیست محیطی هست و . . هر چی که هست. هر چی که سبب بروز اتفاقات منفی و تصاویر بد در ذهن ما می شود، باید از ذهن ما کنار رود. دور شود و پدافندی درست کنیم برای برخورد با آن.

۱- ما هیچ مسئولیتی نداریم که صبح تا شب خبرهای ناگوار رسانه های مجازی و غیر مجازی را ناخواسته گوش کنیم و بخوانیم.

۲- از در معرض قرار گرفتن گوش خود با اخبار ناگوار و حوادث که تاثیری در زندگی شما ندارد، پر هیز کنید.

۳- کاهش اعتیاد به اینترنت و شبکه های اجتماعی، سبب می شود تا شما ناخواسته در معرض خبرهای بد و انرژی منفی نباشید و قانون جذب در شما بیش از دیگران، موثر باشد.

۴- ذهن ما و فکر ما و مغز ما، دوست دارد از هر چیز، تصور و تصویری مادی داشته باشد تا باور کند و ان را پرورش دهد. جملات مثبت و انرژی بخش، تجربه های خوب، نمادهای زیبا و شادی آفرین و اشتیاق آور را همواره روبروی دیدگان خود داشته باشید. بعضی از جملاات، کاریزماتیک و راهگشای فکر خلاق و مثبت اندیش است که باید به آن توجه داشت.

۵- تعامل با آدم های مثبت و موفق، یکی از ارکان اجرای موفق قانون جذب هست که توجه به آن را در طول هفته در نظر داشته باشید.

۶- آرزوها، خواسته ها و ان چه میخواهید بدست اوردید را مکتوب کنید.

قانون جذب به ما یاد می دهد که انرژی منفی را دور بریزیم و نا امیدی را کنار بگذاریم. بورس، کسب و کار، تولید، صادرات، واردات در عرصه های مختلف، ده ها هزار راه و روش عالمانه و آگاهانه را برای ثروت اندوزی مشروع و مولد را برای فردی که می خواهد ظرف ۱۰ سال، ۱ میلیارد تومان کسب کند، در اختیار دارد. با آموزش و مشورت و تلاش آگاهانه، ناممکن ها ممکن است، چه برسد به ثروت اندوزی. مثبت باشیم و مثبت فکر کنیم.

این مقاله به روز رسانی می شود.

مطالب مرتبط ؛

 • به کانال ارز دیجیتال رایگان بپیوندید کانال ارز دیجیتال

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  بدون دیدگاه
  وبلاگ
  © 2021 - کلیه حقوق برای دیجیتال 98 محفوظ است