آیا میدانید 99 درصد ایردارپ های غیر رایگان جعلی و کلاهبرداری هستند! پس لطفا گول نخورید. پولدار شدن یک شبه خیالی خام و رویایی بیش نیست و میسر نمیشود به این جمله ایمان بیاورید.

طرز فکر مثبت [لینک]

ذهن تان را از نو برنامه ریزی کنید
ذهن ما همانند یک کامپیوتر است. هر گونه آن را برنامه ریزی کنیم، همان گونه کار می کند. شما می توانید کامپیوتری با آخرین فناوری ها داشته باشید، آخرین و سریع ترین مدل و با حداکثر ظرفیت حافظه، اما اگر روی آن نرم افزار خرابی را نصب کنید، به درستی کار نخواهد کرد و از حداکثر تواناییهای سخت افزاری آن استفاده نخواهد شد.به طور مشابه، هنگامی که خداوند شما را خلق کرد، گفت: اشرف مخلوقات را آفریدم سخت افزار شما بی نقص است.به شما استعدادها و موهبت های منحصر به فردی عطا شد.علاوه بر این، خداوند در همان ابتدا شما را به گونه ای برنامه ریزی کرده بود که زندگی سرشار از موفقیت، سلامتی و قدرت داشته باشید.این موارد در وجود شما حک شده بود: «تو قادر به انجام هر کاری هستی»، «دست به هر کاری بزنی، ثروت و موفقیت از آن توست»، «تو یک فرد پیروز هستی، نه یک قربانی!». خالق شما، شما را برای ثروت، فراوانی، موفقیت، زندگی سرشار از ایمان طراحی کرده بود.
(جول_اوستین)

 • مهم نیست در حال حاضر در چه وضعیتی هستید و چه میکنید.
  هرگز گمان نکنید که اکنون فرصت آن را ندارید که امسال را به بهترین سال زندگی خود تبدیل کنید.
 • هرگز پیش از آنکه خودتان برای زندگی رویایی تان قدم برنداشته اید، منتظر نباشید که کارها خود به خود انجام شوند.
 • اجازه ندهید خیالپردازی هایی مانند “شاید روزی… “، “شاید روزی که بیشتر وقت داشته باشم… “، “شاید روزی پولدار شوم… ” و این قبیل افکار، شما را فریب دهند و به شما تلقین کنند که بهترین سال زندگی شما، جایی در آینده است…
 • انتخاب با شماست. همین جا و همین لحظه…

کتاب بهترین سال زندگی شما اثر دبی فورد

در برابر تغييرات مقاومت نكن!

اکنون ببینیم اگر طرز فکر مثبت شما با تصور انجام کاری غیر ممکن همراه باشد ، چه خطری ممکن است در برداشته باشد. رویایی فکر کردن خوب است.

من خودم یک نمونه کامل فرد رویایی هستم، ولی مسئله این است که افرادی که طرز فکر مثبتی دارند ، اغلب آرزوهایی در سر می پرورانند که استعداد و توانایی رسیدن به آن ها را ندارند، آنها اعتماد به نفس کاذب دارند.

البته برای اینکه رویاهای ما به واقعیت بپیوندد، باید طرز فکر و عملکرد مثبتی داشته باشیم که در آینده باعث ناامیدی و یاس خود نشویم و وقت خود را برای رسیدن به آنچه غیر ممکن است تلف نکنیم.

در آرزوهای خود تجدید نظر کنید و واقع بین باشید

گرچه داشتن رویاهای بزرگ و داشتن توانایی لازم برای رسیدن به ان ها حائز اهمیت است ولی برای اینکه نیروی مثبت فکر کردن و مثبت عمل کردن در مورد شما مفید واقع شود باید در آرزوهای خود تجدید نظر کنید و واقع بین باشید.

منظور این نیست که از رویاهای خود صرف نظر کنید یا همانطور که قبلا در مقالات قبلی بحث شد آنچه را که دیگران در مورد توانایی های تان بگویند، بدون هیچ چون و چرایی قبول کنید، بلکه هدف این است که شما وقتی به چیز خاصی در زندگی تان فکر می کنید که شاید برای شما موفقیت به همراه داشته باشد باید واقع بینانه بررسی کنید و ببینید آیا این کار امکان پذیر است یا نه!

آرزوها می توانند تغییر کنند

باید ارزیابی شما از خودتان به طریقی بر واقعیت استوار باشد. افراد موفق خودشان را در موقعیتی قرار نمی دهند که از آروزهای غیر منطقی رنج ببرند، آن ها می دانند که آروزها می تواند تغییر پیدا کند و به آنها کمک کند تا به جای ناامیدی در زندگی کامیاب شوند.

آروزهای محال

البته این طرز فکر اشتباه در زمینه شغلی هم نیز صدق می کند و من با افرادی روبرو شده ام که آرزو می کنند در شرکتی که مشغول به فعالیت هستند عضو هیات مدیره باشند، حال آنکه قادر نیستند حتی شغل فعلی خود را حفظ کنند، آن ها یک طرز فکر مثبت در مورد پیشرفت بالقوه خو در شرکت دارند که بر پایه واقعیت استوار نیست.

مشاوران شغلی می توانند به شما کمک کنند تا به توانایی ها و ضعف های خود پی ببرید. آنها کمک می کنند تا تشخیص دهید که آیا امکان دارد شما به هدف خود برسید آیا این کار با فعالیت و کوشش بسیار امکان پذیر است و آیا رسیدن به آن کاملاً ممکن است.

یک مشاور و مربی خوب می تواند به شما کمک کند تا از خودتان بپرسید که آیا استعداد، توانایی و انگیزه لازم را برای رسیدن به هدف مورد نظرتا برداریدو همچنین آنها می توانند در تطبیق رویاهای شما با واقعیت کمک تان کنند و باعث شوند به درستی فکر کنید و در راه موفقیت قدم بردارید. مشورت کردن با فردی بی طرف و با تجربه در این مورد بسیار مهم است.

رویاهای جدیدتری را دنبال کنید

بسیاری از افراد وقتی در رسیدن به آرزوهای خود با شکست مواجه می شوند، دست از فعالیت بر نمیدارند و دوباره تلاش خود را از سر می گیرند و به این وسیله وقت خود را هد می دهند، در چنین مواردی بهتر است که ما رویاهای جدیدتری را دنبال کنیم.

افراد موفق این واقعیت را قبول کرده اند که به جای اینکه سعی کنند یک آرزوی قدیمی را احیا کنند، تلاش خود را در جهت ساختن رویایی بهتر، روشن تر و تازه تر به کار برند. عده ای امید خود را برای به وقوع پیوستن یک رویای غیر منطقی حفظ می کنند و این امید پنهانی با قلب آنها راه پیدا می کند. امید به تنهایی کافی نیست، ما باید در مورد داشتن امید تنها هوشیار باشیم.

حس عزت نفس را با حس خود بزرگ بینی اشتباه نگیرید

باید اطمینان حاصل کنید که داشتن طرز فکر مثبت و برنامه ریزی عملی باعث نشود تا شما حس عزت نفس را با حس خود بزرگ بینی اشتباه کنید.
افراد موفق می دانند که اعتماد به نفس، خود ارزشی و مثبت بودن در مورد خود از عوامل اساس است ولی باید مطمئن باشید که بیش از اندازه خودپرست و مجذوب خود نشوید. افراد موفق می دانند که بسیار مهم است شما احترام خود را نسبت به دیگران نشان دهید، این ضرورت دارد که ما فردی متمدن باشیم. برای اجتماعی بودن لازم است همانطور که با خودتان رفتار می کنید و به خودتان احترام می گذارید ، به دیگران نیز احترام بگذارید.

شما باید به فرق ظریف بین اعتماد به نفس و کبر وقوف داشته باشید. اغلب افرادی که طرز فکر مثبتی دارند، قدم را فراتر گذاشته و به جای اینکه از نظر ذهنی فکر کنند که می توانند کاری را انجام دهند، فکر می کنند که می توانند هر کاری را انجام دهند و برای هر کاری مسئولیت قبول کنند، در واقع چنین افرادی اجازه می دهند غرورشان بر شرایط حاکم باشد.

به خاطر داشته باشد که هیچ کس پیدا نمی شود که به همه چیز آگاهی داشته باشد. بعضی مواقع ضمیر فرد تعادل خود را از دست می دهد و واقعاً بر علیه او عمل می کند.

هرگز تواضع و افتادگی خود را از دست ندهید

برای اینکه فرد موفقی باشید و یکی دیگر از طرز فکر اشتباه را بدانید این است که  هرگز نباید تواضع و افتادگی خود را از دست بدهید، از دست دادن تواضع و فروتنی باعث می شود که شما روشن بینی خود را از دست بدهید و نتوانید واقع بین باشید.

همچنین باعث می شود شما تمرکز خود را از دست بدهید و نتوانید خصوصیت منحصر به فرد بودن خود را حفظ کنید. همیشه از موفقیت هایی که به دست آورده اید لذت ببرید ولی هرگز داشتن اعتماد به نفس را با تکبر و خودبینی اشتباه نکنید.

طرز فکر مثبت همراه با عمل داشته باشید

یادتان باشد که طرز فکر مثبت بزرگ ترین و اساسی ترین پایه موفقیت است ولی برای اینکه واقعاً به پاداش و جایزه موفقیت دست پیدا کنید باید سعی کنید این طرز فکر مثبت شما با کار، واقع بینی، ارزش قائل شدن برای دیگران و عمل انگیزشی مثبت همراه باشد.

جمع بندی

آنچه بیشتر مردم یا دست کم افراد ناموفق از آن بی خبرند این است که زندگی دقیقا به ما همان چیزی را می‌دهد که می‌خواهیم. هر چیزی که برایت پیش می‌آید، محصول اندیشه‌های توست. پس اگر می‌خواهی زندگیت را عوض کنی، باید از عوض کردن اندیشه‌هایت آغاز کنی.

مطالب مرتبط ؛

 • به کانال ارز دیجیتال رایگان بپیوندید کانال ارز دیجیتال

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  بدون دیدگاه
  وبلاگ
  © 2021 - کلیه حقوق برای دیجیتال 98 محفوظ است