بهتر است هنگام طراحی اسلایدها آنها را شماره گذاری کنیم، این کار به ما کمک می کند هنگام ایجاد پیوند بتوانیم سریع تر این کار را انجام دهیم، همیشه سعی می کنیم برای هر اسلاید جداگانه عنوانی را در نظر بگیریم و اسلایدها را از روی عنوان آنها بشناسیم که این امر نیز در ایجاد پیوند تاثیر به سزایی دارد. در این اموزش نحوه ی شماره گذاری اسلایدهای پاورپوینت را خواهیم اموخت.

 

1- انتخاب منوی Insert و سپس گزینه ی Slide Number

با فعال کردن گزینه ی Slide Number اسلایدها به طور اتوماتیک شماره گذاری می شوند، همچنین می توان تنظیماتی را انجام داد که تاریخ جاری سیستم در کلیه ی اسلایدها دیده شود.

2- در این حالت پنجره ای به نمایش در می آید و می بایست تیک گزینه Slide Namber را بزنید. سپس از پایین Apply To All را کلیک کنید.

متن نوشته شده در قسمت Footer باعث می شود که تکرار این متن را در قسمت میانی در پایین اسلاید در کلیه اسلایدها مشاهده کنیم.

با فعال کردن گزینه ی Don’t Show on title slide به سیستم می گوییم که شماره ی اسلاید را در اسلاید عنوان نمایش ندهد. البته این باعث نمی شود که اسلاید شمارش نشود بلکه از نظر نمایش، علامت شماره را نشان نمی دهد.

نکته:  در اکثر پنجره های Power-Point دو گزینه ی Apply و Apply to all به چشم می خورد که جهت اعمال کردن تنظیمات به اسلاید جاری یا کلیه ی اسلایدها صورت می گیرد.