حتما این اتفاق واسه شما هم رخ داده که در حال دانلود فایلی هستین که مشکلی براتون بوجود میاد و مجبورین دانلود را متوقف کنید، حال بعد از چند روز یا چند ساعت برگشته اید و می خواهید ادامه فایل را دانلود کنید با پیغامی مواجه می شوید که می گوید، شما نمی توانید ادامه فایل را دانلود کنید، و تمامی آن حجمی که قبلا دانلود کردید از دست می رود و باید از اول فایل را دانلود کنید این اتفاق به خودی خود خیلی ناراحت کننده است حال فک کنید حجم زیادی رو از دست داده اید این موضوع چقد ممکن براتون ناراحت کننده باشد. حالا باید دوباره کلی وقت بگذارید فایل را از اول دانلود کنید، حال با انجام این اموزش ساده digital98 دیگر نیازی نیست در مورد این موضوع نگران باشید.

به این صورت که اگر بر روی ادامه دانلود در دانلود منیجر کلیک کردید و با خطای مواجعه می شوید که شما نمی تواند از ادامه دانلود استفاده کنید. ممکن است مشکل یکی از دلایل زیر باشد.

1- ممکن است زمان دانلود شما به پایان رسیده باشد. ( سایتی که از آن دانلود می کنید، ممکن است بعد از چند روز دیگر به شما اجازه ادامه دانلود را ندهد و باید فایل را از اول دانلود کنید. مانند سایت مدیافایر, اپلودباز و… )

2- ممکن است IP شما تغییر کرده باشد (اگر IP شما تغییر کرده باشد بعضی از سایت ها اجازه ادامه دانلود را ب شما نمیدهند مانند مدیافایر , اپلودباز و….)

3- تغییر یوزر و پسورد سایت. ( اگر برای دانلود حتما باید از یوزر و پسورد استفاده کنید. ممکن است یوزر و پسورد شما به پایان برسد و یا غیر فعال شود و شما باید از یک یوزر و پسورد دیگری استفاده کنید. که این خود باعث می شود که شما نتوانید از ادامه دانلود در دانلود منیجر استفاده کنید. و باید فایل را از اول دانلود کنید. )

همه این مشکلات به دلیل عدم کارکرد لینک دانلود می باشد یعنی اگر فایل شما که ۵۰ درصد آن دانلود شده و دیگر قابلیت ادامه را ندارد تنها کافیست که شما یک لینک سالم و جدید به نرم افزار مدیریت دانلود خود بدهید تا دانلود شما ادامه پیدا کند.

برای حل این مشکل باید مراحل زیر را بترتیب انجام دهید؛

1- فایل خود را انتخاب کنید و بر روی ادامه کلیک کنید.

2- با پیغامی مواجعه می شوید که می گوید. قادر به ادامه دانلود فایل زیر نمی باشید. اگر بر روی OK کلیک کنید. باید فایل را از اول دانلود کنید و حجمی که قبلا دانلود کردید از دست می رود. برای اینکه حجمی که قبلا دانلود کردید از دست نرود باید کارهای زیر را انجام دهید.

3- بر روی لینک مورد نظر دابل کلیک کنید. تا پنجره ای ظاهر شود. آدرسی که در قسمت فرستنده نوشته شده است را کپی کنید و در مرورگر خود پیست کنید.

4- دانلود منیجر پیشنهاد دانلود نو می دهد، اکنون ادرسی ک در قسمت Url نوشته شده است را کپی کنید و سپس گزینه انصراف را بزنید.

5- دانلود منیجر را باز کنید و فایل مورد نظر را انتخاب کنید سپس بر روی ان دابل کلیک کنید ادرسی ک در مرحله ی قبل کپی کردید را در این پنجره در قسمت ادرس پیست کنید و سپس دکمه تایید را بزنید.

6- حالا فایل مورد نظرتون رو انتخاب کنید و بر روی ادامه کلیک کنید. می بینید که ادامه دانلود را انجام می دهد. 😊