کی لاگر یک بدافزار نظارتی است که این قابلیت را دارد که هر کلیدی را که شما بر روی صفحه‌ کلیدتان فشار می‌دهید را ذخیره می‌کند و آن را به‌ صورت یک فایل ثبتی که معمولاً رمزگذاری شده است دربیاورد. امروز در digital98 برای شما متدهایی را آماده کرده‌ایم که چگونه از خود در مقابل کی لاگرها محافظت کنید. در این مطلب از digital98 ما به شما 10 راهکار پیشنهاد می‌کنیم که قطعاً شمارا در برابر کی لاگرهای خطرناک محافظت خواهد کرد.

کی لاگر یک بدافزار نظارتی است که این قابلیت را دارد که هر کلیدی را که شما بر روی صفحه‌کلیدتان فشار می‌دهید را ذخیره می‌کند و آن را به‌صورت یک فایل ثبتی که معمولاً رمزگذاری شده است دربیاورد. هر نوعی از کی لاگر که باشد،خطرناک است چراکه می‌تواند کلیدهایی که شما فشار می‌دهید را ثبت کند،فعالیت‌های شمارا ردیابی می‌کند و یا سایت‌های باز شمارا ذخیره کند.با این تفاسیر تمامی حساب‌های کاربری شما به‌راحتی می‌توانند توسط هکرها هک شوند.

این کی لاگرها می‌توانند حتی رمز عبور حساب‌های بانکی شمارا هم شناسایی کند. پس درنتیجه بهتر است که از خود و سیستمتان در برابر این نوع برنامه‌ها که می‌توانند آسیب‌های بسیار زیادی به شما برسانند محافظت کنید.
با استفاده از این متد،شما می‌توانید به میزان بسیار زیادی از خود در برابر این کی لاگرها محافظت کنید. پس در ادامه‌ی این مطلب نکاتی که برای شما می‌نویسیم را مطالعه کنید.
چگونه می‌توانیم به‌آسانی از خود در برابر کی لاگرها محافظت کنیم؟
امروزه بسیاری از برنامه‌های آنتی‌ویروس در مقابله برنامه‌های خبیثانه از قبیل کی لاگرها ناتوانند،پس اگر می‌خواهیم از خود محافظت کنیم بهتر است از راه‌های پیشگیری در مقابل این معضلات استفاده کنیم.پس با دقت این متن را بخوانید و تمام نکات آن را انجام دهید تا در برابر کی لاگرها ایمن باشیم.

راه‌های محافظت از خود در برابر کی لاگرها:

1.از نرم‌افزار رمزگذاری بر روی صفحه‌کلید استفاده کنید

این‌یک نرم‌افزار بسیار خوب است که صفحه‌کلید شمارا رمزگذاری می‌کند ،همان‌طور که همه شماها می‌دانید کی لاگرها هر کلیدی را که شما بر روی صفحه‌کلیدتان فشار می‌دهید را برای خود ثبت می‌کنند ولی چنانچه صفحه‌کلید شما رمزگذاری شده باشد، کی لاگرها هرگز نخواهند توانست اطلاعات بر روی صفحه‌کلیدتان را به دست بیاورند.

2.ازیک آنتی‌ویروس خوب استفاده کنید

یک آنتی‌ویروس خوب بهترین راه برای امنیت سیستم شما در برابر کی لاگرها می‌باشد چراکه یک آنتی‌ویروس خوب به‌راحتی می‌تواند برنامه‌های مخرب را در سیستمتان اسکن کند و به شما کمک کند تا از مدارک و اسنادتان محافظت کنید. درنتیجه ما به شما این پیشنهاد را می‌دهیم که از آنتی‌ویروس‌های پرداختی به‌جای برنامه‌های رایگان که به هیچ دردی نمی‌خورند جز این‌که حافظه کامپیوتر شمارا اشغال می‌کنند ، استفاده نمایید.

3.ازبرنامه ها آنتی لاگر استفاده کنید

این نوع نرم‌افزارها می‌توانند کی لاگرها را بر روی سیستم شما شناسایی کنند ، بنابراین شما می توانید به‌طور کامل آن‌ها را از سیستمتان حذف کنید. امروزه برنامه‌های آنتی لاگر بسیاری در بازار موجود می‌باشد اما شما باید از بهترین نوع این نرم‌افزارها استفاده کنید زیرا کی لاگرهایی هستند که برنامه‌های معمولی آنتی لاگر قادر به شناسایی آن‌ها نمی‌باشند. بنابراین ما به شما نرم‌افزار Zemana AntiLogger را پیشنهاد می‌کنیم که بر طبق نظرسنجی‌های انجام‌شده در بین کاربران ، به‌عنوان بهترین برنامه در نوع خودش شناخته می‌شود.

4.روی وب کم خود را بپوشانید

ویروس‌های کامپیوتری بسیاری وجود دارند که در فرم کی لاگر ، این توانایی رادارند که جاسوسی شمارا بکنند بنابراین بهترین اقدامی که می‌توانید انجام دهید تا از این نوع حملات در امان باشید این است که روی وب کم خود را بپوشانید. شما می‌توانید با استفاده از یک برچسب یا نوار رنگی یا هر چیزی که می‌خواهید این کار را انجام دهید.

5.از استفاده از وای فای های عمومی خودداری کنید

هنگام استفاده از اینترنت‌های عمومی ، به‌راحتی می‌توانند شمارا هک کنند یا با استفاده از نرم‌افزارهای جاسوسی که بر روی روتر وای فای نصب می‌شود می‌توانند به اطلاعات کاربرانی که از همان وای فای استفاده می‌کنند دسترسی داشته باشند. درنتیجه بهتر است که از استفاده از وای فای های عمومی خودداری کنید چراکه همیشه این خطر وجود دارد که کی لاگرها بتوانند به اطلاعات شما دسترسی پیدا کنند.

6.از نرم‌افزار Sandboxie  در کامپیوترتان استفاده کنید

امروزه تقریباًهمه‌ی کی لاگرها قادر به این هستند که تنظیمات سیستم شمارا تغییر دهند که این کار می‌تواند آسیب بسیاری به شما بزند. درنتیجه شما باید از این نرم‌افزار در سیستمتان استفاده کنید که کارش محافظت از  برنامه‌ای است که تنظیمات سیستم شمارا تغییر می‌دهد و به شما کمک می‌کند همه این نوع ویروس‌ها را از سیستم خود پاک کنید.

7.از نرم‌افزارهای ضد جاسوس‌افزار(Antispyware) استفاده کنید

هنگامی‌که به‌ طور معمول مشغول وب گردی هستید کامپیوتر شما در معرض خطر توسط جاسوس‌ افزارها که گونه‌ی دیگر و مشابه کی لاگر ها هستند، قرار می‌گیرد. پس بهترین راه برای ایمن نگه‌داشتن سیستم خود این است که از بهترین نرم‌ افزارهای ضد جاسوس‌ افزار استفاده کنید.

8.فایل‌های مشکوک را با چندین آنتی‌ویروس اسکن کنید

اگر درون سیستمتان با فایلی مواجه شدید که توسط خودتان نصب نشده است ، سریعاً آن برنامه را از طریق اسکنر آنلاین که به‌وسیله چندین آنتی‌ویروس فایل را اسکن می‌کند ، اسکن کنید. سپس به شما می‌گوید که آیا فایل موردنظر شما برای استفاده امن است یا خیر.

9.از مدیریت گذرواژه (Password Manager) استفاده کنید

بسیار مهم است که مجدداً به شما یادآوری کنیم که کی لاگرها هر چیزی را که شما تایپ می‌کنید را ثبت می‌کنند. اینجا جایی است که نگارش خودکار فرم‌ها نقشش پررنگ می‌شود. بسیاری از مرورگرها در درون خود امکانی به نام ثبت گذرواژه(Remember Password) دارند که به‌مانند یک برنامه مدیریتی عمل می‌کند. پس بدین ترتیب کی لاگر ها قطعاً نمی‌توانند چیزی را که شما هرگز تایپ نکرده‌اید را ثبت کنند.

10.نرم‌افزارها و برنامه‌های خود را به‌روزرسانی کنید

کی لاگرها به‌راحتی می‌توانند بر روی سیستم‌هایی که به‌روزرسانی نشده اند ، نصب شوند.هکرها همچنین می‌توانند کی لاگرها را از طریق برنامه‌ها و نرم‌افزارهایی که به‌روزرسانی نشده‌اند وارد سیستم کنند. بسیاری از نرم‌افزارها هستند که ما به‌صورت پایه‌ای از ابتدا بر روی سیستم خود نصب می‌کنیم و کی لاگر ها می‌توانند با تزریق شدن به درون این برنامه‌های آسیب‌پذیر ،  سیستم شمارا آلوده کنند.
پس اگر هنوز این برنامه‌ها را به‌روزرسانی نکرده‌اید، پس الآن برای هکرها مانند یک‌لقمه‌ی حاضر و آماده به نظر می‌آیید! بنابراین همیشه به خاطر داشته باشید که تمامی نرم‌افزارها و برنامه‌های درون سیستمتان را بروز رسانی کنید.
نکات بالا درباره چگونگی محافظت از خود در برابر کی لاگر ها می‌باشد.با مواظبت کردن درباره تمام چیزهایی که در موردشان بحث کردیم،می‌توانید اطلاعات و مدارک سیستم خود را تا حد بسیار زیادی از خطر حمله کی لاگر ها دورنگه دارید. امیدواریم از خواندن این متن استفاده برده باشید و حتماً این متن را با دیگران به اشتراک بگذارید