کی لاگر یک بدافزار نظارتی است که این قابلیت را دارد که هر کلیدی را که شما بر روی صفحه‌ کلیدتان فشار می‌دهید را ذخیره می‌کند و آن را به‌ صورت یک فایل ثبتی که معمولاً رمزگذاری شده است دربیاورد. امروز در digital98 برای شما متدهایی را آماده کرده‌ایم که چگونه از خود در مقابل کی لاگرها محافظت کنید. در این مطلب از digital98 ما به شما 10 راهکار پیشنهاد می‌کنیم که قطعاً شمارا در برابر کی لاگرهای خطرناک محافظت خواهد کرد.

کی لاگر یک بدافزار نظارتی است که این قابلیت را دارد که هر کلیدی را که شما بر روی صفحه‌کلیدتان فشار می‌دهید را ذخیره می‌کند و آن را به‌صورت یک فایل ثبتی که معمولاً رمزگذاری شده است دربیاورد. هر نوعی از کی لاگر که باشد،خطرناک است چراکه می‌تواند کلیدهایی که شما فشار می‌دهید را ثبت کند،فعالیت‌های شمارا ردیابی می‌کند و یا سایت‌های باز شمارا ذخیره کند.با این تفاسیر تمامی حساب‌های کاربری شما به‌راحتی می‌توانند توسط هکرها هک شوند.

این کی لاگرها می‌توانند حتی رمز عبور حساب‌های بانکی شمارا هم شناسایی کند. پس درنتیجه بهتر است که از خود و سیستمتان در برابر این نوع برنامه‌ها که می‌توانند آسیب‌های بسیار زیادی به شما برسانند محافظت کنید.
با استفاده از این متد،شما می‌توانید به میزان بسیار زیادی از خود در برابر این کی لاگرها محافظت کنید. پس در ادامه‌ی این مطلب نکاتی که برای شما می‌نویسیم را مطالعه کنید.
چگونه می‌توانیم به‌آسانی از خود در برابر کی لاگرها محافظت کنیم؟
امروزه بسیاری از برنامه‌های آنتی‌ویروس در مقابله برنامه‌های خبیثانه از قبیل کی لاگرها ناتوانند،پس اگر می‌خواهیم از خود محافظت کنیم بهتر است از راه‌های پیشگیری در مقابل این معضلات استفاده کنیم.پس با دقت این متن را بخوانید و تمام نکات آن را انجام دهید تا در برابر کی لاگرها ایمن باشیم.

راه‌های محافظت از خود در برابر کی لاگرها:

  1. از نرم‌افزار رمزگذاری بر روی صفحه‌کلید استفاده کنید

2. ازیک آنتی‌ویروس خوب استفاده کنید

3. ازبرنامه ها آنتی لاگر استفاده کنید

4. روی وب کم خود را بپوشانید

5. از استفاده از وای فای های عمومی خودداری کنید

6. از نرم‌افزار Sandboxie  در کامپیوترتان استفاده کنید

7. از نرم‌افزارهای ضد جاسوس‌افزار(Antispyware) استفاده کنید

8. فایل‌های مشکوک را با چندین آنتی‌ویروس اسکن کنید

9. از مدیریت گذرواژه (Password Manager) استفاده کنید

10. نرم‌افزارها و برنامه‌های خود را به‌روزرسانی کنید