ایجاد قالب دلخواه برای یک صفحه در وردپرس

امروز یاد بگیریم که چگونه یک برگه را به عنوان صفحه اصلی سایتتان قرار دهید، برای ایجاد قالب دلخواه برای یک صفحه در وردپرس باید با زبان های HTML , CSS و PHP کمی آشنایی داشته باشید پس با ما همراه باشید.

ابتدا یک سند PHP ایجاد کنید و نام ان را به دلخواه انتخاب کنید. برای مثال ما سند PHP خود را test.php قرار می دهیم. این فایل را با پسوند php ذخیره کنید که همچین چیزی می شود : test.php

اکنون کد زیر را به سند خود اضافه می کنیم :

<?php /*Template Name: digital98 */ ?>

این یک قالب دلخواه یا Page Template است و نام آن test می باشد و محتوی کد بالاست.

اکنون فایل test.php را باز کنید و به آن کدهای دلخواه خود را اضافه کنید و ذخیره کنید، توجه داشته باشید که بعد از انجام تغییرات این فایل را در کنار فایل های اصلی قالب مثل index.php ، single.php ، page.php قرار دهید.

اکنون وارد پنل مدیریت وردپرس شوید و یک برگه جدید ایجاد کنید و نامی برای آن انتخاب کنید (مثلا تست)، در سمت چپ ویرایشگر در قسمت ویژگی های نوشته، قسمتی با عنوان ویژگی های برگه اضافه شده است. در قسمت قالب، digital98 (نامی که برای فایل test.php انتخاب کرده بودیم) را انتخاب کنید.

از اینجای کار برای قرار دادن برگه ی صفحه ی دلخواه به عنوان صفحه اصلی سایت استفاده می شود.

در پنل وردپرس به بخش تنظیمات -> خواندن بروید و صفحه اصلی را روی برگه یکتا تنظیم کنید و صفحه نخست را برابر برگه ی (تست) انتخاب کنید و تغییرات را ذخیره کنید.

میتوانید ازهمین روش برگه دوم را نیز بسازید و به عنوان برگه‌ی نوشته‌ها استفاده کنید. اکنون اگر سایت خود را رفرش کنید متوجه تغییرات خواهید شد.

توجه کنید که برای برگه ای که به عنوان برگه نوشته ها انتخاب می کنید نمیتوانید یک قالب جدا انتخاب کنید. قالب اصلی سایت برای این صفحه استفاده می شود و صفحه اصلی سایت وردپرسی شما با قالب جدیدی که طراحی کرده اید باز خواهد شد.

اگر برای قرار دادن صفحه نخست توضیحات و روش بالا مطلوب نبود کافیست روش زیر را دنبال کنید؛

قرار دادن صفحه اصلی سایت با فایل front-page.php

ابتدا یک فایل با نام front-page.php بسازید و در کنار مابقی فایل های قالب قرار دهید و تابعی مانند home.php یا هر مجموعه ای برای صفحه اول مد نظر شماست را در آن قرار داده و طبق سلیقه خود ویرایش کنید. بدین ترتیب فایل front-page.php به صورت اتوماتیک جایگزین صفحه اصلی سایت شما خواهد شد.