همیشه گوگل بهترین و امن‌ترین سرویس‌ها را ارائه می‌دهد؛ گوگل درایو یکی از این‌هاست! فضایی امن برای نگه‌داری فایل‌های خود. یکی از محدودیت‌های این سرویس، نداشتن قابلیت‌های پیش‌فرض زیاد است. در این مطلب از digital98.ir یاد می‌گیرید که چگونه قابلیت آپلود از طریق لینک (Remote Upload) را به گوگل درایو خود اضافه کنید.

آپلود از طریق لینک (Remote Upload) در گوگل درایو

 

روش اول

۱. وارد Offcloud شده و بر روی Sign In with Google کلیک کنید.

۲. مشخصات جیمیل خود را داده و در صفحه‌ای که باز می‌شود، دسترسی گوگل را به Offcloud بدهید.

۳. وارد گوگل درایو شده و بر روی گزینه‌ی جدید –> بیشتر –> Offcloud کلیک کنید.

۴. در صفحه‌ای که باز می‌شود، لینک مورد نظر خود را وارد کنید.

۵. صبر کنید تا با پیغام Uploaded to your Google Drive روبه‌رو شوید.

حال اگر وارد گوگل درایو خود شوید، خواهید دید که فایل مورد نظر شما با موفقیت آپلود شده است!

 

روش دوم

برای اپلود کردن لینک دانلود فایل ها در فضاهای ابری به سایت MULTCLOUD.COM بروید و در آن از طریق گزینه Create an account  ثبت نام کنید.

پس از ثبت نام، لینک فعال سازی برای شما ارسال می شود بر روی لینک ارسال شده کلیک کنید تا حساب شما تایید شود.

پس از ایجاد حساب در پنجره ی بعدی بر روی Add Cloud Drive بزنید و فضای ابری که در آن اکانت دارید را انتخاب و Next را بزنید.

در پنجره بعدی هم Add Google Drive Account را بزنید و در ادامه تاییدیه های گوگل را انجام دهید.

حالا برای آپلود لینک، گوگل درایو را از سمت چپ انتخاب و گزینه Upload را بزنید.

در پنجره باز شده Upload URL را از پایین انتخاب کنید و سپس لینک دانلود موردنظرتان را در قسمت بالایی Paste کنید.
اگر لینکی که در قسمت بالا الصاق می کنید لینک قابل دانلود باشد، قسمت FileName به صورت خودکار پر و فرمت فایل نشان داده می شود و دقت کنید که باید حتما لینکی که آپلود می کنید قابلیت دانلود داشته باشد در غیر این صورت نمی توانید لینک را آپلود کنید.

بعد از انجام این کارها صفحه رو ببندید و به کارهای خودتون برسید چون عمل اپلود فایل بصورت خودکار انجام می شود، و حدودا یک تا دو ساعت بعد به اکانت گوگل درایوتان مراجعه کنید و خواهید دید که فایل مورد نظر به گوگل درایو منتقل شده و می توانید در فرصت مناسب فایل را با سرعت بالایی دانلود کنید (این روش بیشتر برای کاربرانی مناسب است که برای مدت محدودی اینترنت رایگان دارند و می خواهند در کمترین زمان بیشترین دانلود را با بیشترین سرعت انجام دهند).
در تستی که من انجام دادم یک فایل 500 مگابایتی با اینترنت 4G در کمتر از دو دقیقه از گوگل درایو دانلود شد.

توجه کنید که مدت زمان آپلود بستگی به حجم فایل شما دارد و هر چه سایز فایل شما بیشتر باشد دقیقه های بیشتری برای آپلود به گوگل درایو زمان می برد، ولی معمولا در کمتر از دو ساعت فایل شما آپلود و آماده دانلود است.

در هنگام انجام عملیات آپلود حجمی از اینترنت شما کم نمی شود و فقط در زمان دانلود از گوگل درایو از اینترنت شما کاسته می شود (در واقع این سایت یک واسطه بین شما و گوگل درایو است که لینک های دانلودی را از شما می گیرد و در اکانت گوگل درایو شما آپلود می کند).

نسخه رایگان این سایت محدودیت انتقال 2 ترابایت اطلاعات را دارد اما شما می توانید با کلیک بر روی نام کاربری خود در بالا راست و انتخاب Sub Account چند حساب دیگر از این سایت ایجاد و به آن اضافه کنید.

فضاهای ابری که این سایت پشتیبانی می کند عبارتند از: Google Drive, Evernote, Dropbox, Box, Amazon Drive, Amazon S3, OneDrive, WebDav, SugarSyncm FTP/SFTP, Copy, CloudMe, Cubby, MyDrive, Yandex, HiDrive, BaiDu, MediaFire, Owncloud, Alfresco, ADrive, Flickr, hubiC, My SQL

این سایت امکانات دیگری هم دارد که مدیریت فضاهای ابری را آسان تر می کند.

Cloud Explorer برای مشاهده مقدار فضای استفاده شده است،
Cloud Transfer برای جابجایی فایل ها بین چند سرویس ابری است،
Cloud Sync برای همگام سازی دو حافظه به صورتی که اگر فایلی در یکی اضافه شد در دیگری هم اضافه شود.