مرورگر اینترنت اکسپلورر از ابتدای انتشار ویندوز، عضوی از این سیستم عامل بوده و همچنان در نسخه‌های جدید ویندوز، اینترنت اکسپلورر مرورگر پیش فرض سیستم عامل ویندوز است. ممکن است شما از آن دسته کاربرانی باشید که بخواهید از مرورگرهای دیگری همچون کروم یا اپرا استفاده کنید و برای همیشه با مرورگر اینترنت اکسپلورر خداحافظی کنید. در این مطلب از digital98.ir، نحوه حذف اینترنت اکسپلورر تمامی نسخه های ویندوز را مرور می کنیم؛

۱: پنجره Control Panel را باز کنید. بر روی بخش «Uninstall a program» کلیک کنید تا صفحه Programs and Features نمایان شود. (این صفحه را می‌­توان با مراجعه به آدرس “Control Panel -> Programs -> Programs and Features“ دنبال کرد.)

۲: برای دسترسی به تمام ویژگی­‌های ویندوز که برای نصب (یا حذف) نیاز است، روی لینک سمت چپ « Turn Windows features on or off» کلیک کنید.

۳: اکنون در پنجره «Windows Features»، تا زمانی که گزینه اینترنت اکسپلورر را پیدا نکرده‌اید، پایین بروید، سپس تیک آن را برداشته و دکمه OK را فشار دهید.

اکنون با یک هشدار مواجه می­‌شوید که حذف کردن اینترنت اکسپلورر ممکن است بر سایر ویژگی‌ها و برنامه‌های نصب شده در کامپیوتر، از جمله تنظیمات پیش فرض تاثیر بگذارد. برای ادامه فرآیند روی YES کلیک کنید.

اکنون به پنجره Windows Features بازگردید و برای تکمیل فرآیند انجام شده روی دکمه OK کلیک کنید. انجام تنظیمات لازم و حذف اینترنت اکسپلورر در ویندوز طول می‌­کشد.

۴: برای اعمال تنظیمات و حذف آن لازم است سیستم ریستارت شود. اکنون برنامه‌­های ذخیره نشده را ببندید و روی Restart now کلیک کنید.

شما موفق به حذف مرورگر اینترنت اکسپلورر شده‌اید که امکان فعال کردن مجدد آن نیز وجود دارد.